X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Nová Harmony of the Seas už splavuje moria a ponúka na svojej palube nevídané dobrodružstvá

Nová Harmony of the Seas už splavuje moria a ponúka na svojej palube nevídané dobrodružstvá

Už istý čas sa plaví nová loď spoločnosti Royal Caribbean s názvom Harmony of the Seas svetovými moriami. Aktuálne najväčšia výletná loď na svete, prvýkrát vyplávala v apríli 2016 po Stredomorí a v súčasnej dobe (v júni 2017) by ste ju mohli nájsť v Karibiku. Royal Carribean loď Harmony of the Seas predstavila ako "dobrodružnú šmykľavku". Tomuto pomenovaniu podriadila úplne všetko, čo na palube jej najnovšej lode nájdete, od najmodernejších technológií cez prvotriedne stravovanie až po luxusné ubytovanie. Kapitola sama o sebe je potom zábava, ktorá vašu plavbu premení na nezabudnuteľný zážitok.

Unikátna plávajúca galéria, to je Harmony.

Ak ste priaznivcami umenia, bude Harmony doslova rajom pre vaše oči. Pod heslom "Zázrak nášho sveta, Svet, v ktorom žijeme" (The Wonder of Our World, The World We Live In), sa na lodi prezentuje viac ako 3 tisíc umeleckých diel od autorov zo 60-tich krajín sveta. Výstava má svoju vlastnú kurátorku a zázrak skúma prostredníctvom celej škály médií zo štyroch perspektív, ktorými sú ľudia, miesta, z pohľadu toho, čo robíme a čo nás inšpiruje. Mnohé z diel, ktoré na palube nájdete, boli vytvorené špeciálne pre Harmony of the Seas a navrhnuté tak, aby potešili každého, kto sa ňou bude plaviť.

V zóne pre tínedžerov môžete tak nájsť L'Odyssée, graffiti maľbu, ktorú exkluzívne pre Harmony za 8 dní vytvoril francúzsky pouličný umelec Hopare. Všetkými farbami hrajúca tvár dievčaťa reprezentuje pohyb, farbu a dobrodružstvo, na ktoré sa na lodi môžete tešiť. Jeanne je portrét ženy, manželky amerického umelca Scotta Gundersena, ktorý ocenia hlavne milovníci vína - je vytvorený z 10 tisíc korkových zátok a obdivovať ho môžete v reštaurácii Vintages. A napokon v Zábavnej zóne na vás čaká skulptúra Medusa's shoes, poskladaná z nôh figurín a obnosených topánok. Jej prostredníctvom odkazuje jej autor, Holanďan John Breed, na šialenstvo, ktoré vedie ženy k nákupu obuvi, ktorú si v 20% prípadov nikdy neobujú.

Zobraziť plavby na Harmony of the Seas

Očarujúce priestory, ktoré vás uchvátia.

Nie sú to len obrazy alebo sochy, ale samotné priestory lode, ktoré sú doslova umeleckými dielami. Celkovo tu nájdete hneď sedem výnimočných oblastí, ktoré sľubujú nekonečné dobrodružstvo:

 • Central Park: Užite si vynikajúcu večeru, luxusné nákupy alebo len prechádzku medzi 12-timi tisícmi zelených stromov a živých rastlín uprostred mora.
 • Royal Promenade: Vyrazte za večernou zábavou na Kráľovskú promenádu a uistite sa, že nevynecháte Bionický bar, kde vám váš koktail naservírujú robotickí barmani.
 • Boardwalk: Zažite kvapku nostalgie na ručne vyrobenom kolotoči, a potom navštívte show vo Vodnom divadle.
 • Pool and Sports Zone: Päť adrenalínových šmykľaviek, horolezecká stena, ZIP line a simulátor surfovania na vás čakajú v bazénovej a športovej zóne.
 • Vitality Spa and Fitness: Osviežte svoje telo, myseľ i ducha v posilňovni, vo wellness alebo pri niektorej z exkluzívnych kúpeľných procedúr.
 • Entertainment Place: Navštívte miesto plné zábavy s kasínom, živou hudbou a najväčšími muzikálovými hitmi Broadwaya.
 • Youth Zone: Zóna pre mladých očarí svojimi workshopmi, videohrami a tematickými aktivitami pre deti všetkých vekových kategórií, od batoliat po tínedžerov.

Dobrodružstvo pre každého

Najväčšiu a najúžasnejšiu scénu, ktorá na mori nemá obdobu, nájdete len na Harmony. Užite si tu napríklad hit Broadwaya, muzikál Pomáda. Pre rodiny s deťmi je pripravený bohatý program, 3D filmy alebo raňajky s ich obľúbenými animovanými hrdinami Mackom Pú, Shrekom či Kung Fu Pandou. Pri akrobatickej show Fine Line, vo vodnom divadle Aqua Theatre plnom kaskadérskych kúskov a adrenalínu sa vám bude zatajovať dych. Jeden výbuch smiechu za druhým vám prinesie Hideaway Heist, nová komediálna potápačská show s kriminálnou zápletkou pre celú rodinu. Na klzisku vás pobavia svetoví krasokorčuliari a multimediálne technológie, ktoré ľad premenia na úžasnú premietaciu plochu, ďalej romantické predstavenie 1887 alebo iSkate show, kde talentovaní krasokorčuliari predvedú svoje umenie improvizácie za sprievodu obľúbených melódií.

Okrem toho sa pripravte na Oslavu osláv - a to bez ohľadu na to, či je podľa kalendára práve Štedrý deň alebo napríklad Valentín. Nenechajte si ujsť ani populárnu únikovú hru Escape the Rubicon, ale pozor: na vyriešenie hádanky máte iba 60 minút. Živá hudba, tie najväčšie hity v podaní skvelých dídžejov, komediálne predstavenia, špeciálne efekty a technológie, to všetko je len malá ukážka širokého spektra zážitkov, ktoré plavba na Harmony ponúka.

Týmm však Harmony ve vypĺňaní Vášho voľného času ani zďaleka nekončí. Užijete si:

 • Perfect Storm: Tajfún (Typhoon), Cyklón (Cyclone) a Superbunka (Supercell) sú názvy tria hrozivých šmýkačiek, tvoriacich dohromady Perfektnú búrke, ktorá vás vezme na divokú vodnú jazdu..
 • Ultimate Abbys: Miesto, kam sa odhodlajú len smelí a len tí najodvážnejší sa sem vrátia, to je 10. poschodová šmykľavka, najvyššia na mori.
 • FlowRider: Úžasný simulátor surfovania je tu pre úplných začiatočníkov i profesionálnych krotiteľov vĺn. Tak vezmite surf a chyťte ten správnu vlnu.
 • Rock Wall: Či už s lezením ešte len začínate, alebo ste už skúsení horolezci, na 12 metrov vysokej horolezeckej stene sa dostanete opäť o niečo vyššie k nebesám.
 • Splashway Bay: Detský aquapark na Harmony je ešte väčší a lepší ako kedykoľvek predtým. Tešte sa na šmýkačky, vodné delá, vodopády a mnoho ďalšieho.
 • Solárium: Raj na zemi len pre dospelých, to je vnútorná a vonkajšia zóna Soláriá s relaxačnými vírivkami, hrejivými slnečnými lúčmi a osviežujúcou vodnou hmlou.
 • Bazény: Nech už máte akúkoľvek náladu, na Harmony si k nej nájdete minimálne jeden bazén. V hlavnom bazéne si vždy užijete veľa zábavy, na zvažujúcich sa brehoch plážového bazéna môžete oddychovať na ležadle a máčať si pritom nohy vo vode, športový bazén má dráhy pre kondičné plávanie a v bazéne v soláriu sa tešte na pohodu a pokoj len pre dospelých.  

Zobraziť plavby na Harmony of the Seas

Pokračovať vo výpočte aktivít pre celú rodinu môžeme ešte o chvíľu dlhšie. Deti si užijú na prekrásnom farebnom, ručne vyrobenom kolotoči s množstvom priateľských zvierat. Na tínedžerov čakajú párty pri bazénoch a zábavné večery, kde si môžu zatancovať a spoznať nových kamarátov. V 3D kine sa premietajú filmy so superhrdinami aj rozprávky pre deti. Pre dobrodružné povahy je pripravená ZIP line na desiatej palube natiahnutá vo výške 36 metrov nad centrálnou promenádou. Pre tých najmenších hostí je na Harmony k dispozícii škôlka, v ktorej sa skúsení vychovávatelia postarajú o vaše ratolesti, keď si vy budete chcieť trochu oddýchnuť.

Keď chcete relaxovať alebo dobiť baterky ...

... sú pre vás tým pravým miestom, kam by ste na palube Harmony mali zamieriť, Morské kúpele a fitness centrum Vitality. Doprajte oddych svojim svalom alebo si užite každodenný tréning a osviežte svoju myseľ, telo i ducha.

V jednom z vôbec najväčších kúpeľných centier, ktoré na palube výletnej lode môžete nájsť, sa pripravte na:

 • moderné fitness vybavenie s kardio a posilňovacími strojmi
 • špecializované lekcie a semináre, ako sú napríklad spinning alebo plážový bootcamp,
 • lekárske skrášľovacie služby ako vyhladenie vrások, lifting, tónovanie alebo bielenie zubov,
 • kúpeľné procedúry: masáže, zábaly alebo akupunktúra a salón krásy, kde sa postarajú aj o vaše vlasy a nechty

Dobrodružná plavba za gurmánskými zážitkami

Nielen zábavou je človek živý, a preto na palube doteraz najväčšej výletnej lode sveta oceníte širokú škálu reštaurácií, z ktorých si každý vyberie podľa svojej chuti. Pripravené sú pre vás:

 • Hlavná reštaurácia: Svetová kuchyňa, nadštandardný servis a výnimočné niekoľkochodové raňajky, obedy a večere, to je ponuka hlavnej jedálne.

 • Jamie's Italian: Užite si prvotriedne talianske špeciality inšpirované kuchárskym umením populárneho Jamieho Olivera.

 • Coastal Kitchen: Rustikálne útočisko servíruje lahôdky od domáceho čučoriedkového koláča po šunku zo Serrana a tiež kvalitné víno, lahôdky, ktoré sú určené výhradne pre hostí apartmánov.

 • Sabor: Užite si tú pravú siestu s typickými mexickými špecialitami a tou najlepšou tequillou.

 • Boardwalk Dog House: Nechajte si pripraviť vynikajúce hot dogy na newyorský, chicagský alebo na váš vlastný spôsob.

 • Wonderland: Doslova gurmánsky zázrak zažijete, ak si objednáte niektoré z lahodných špecialít na jednu zo šiestich tém: slnko, more, ľad, zem, oheň alebo sny.

 • Chops Grille: V tomto americkom steakhouse vám pripravia lahodný šťavnatý steak, na ktorý budete ešte dlho spomínať.

Všetky tieto delikatesy a ešte oveľa viac si môžete užiť priamo v pohodlí svojej kajuty 24 hodín denne 7 dní v týždni. Izbový servis vám doručí raňajky až do postele alebo delikátnu večeru  na váš súkromný balkón s výhľadom na more.

Zobraziť plavby na Harmony of the Seas

Prvotriedne ubytovanie pre všetkých

Či už ste stelesnená skromnosť alebo sa radi rozmaznávate, Harmony má pre vás pripravenú tú správnu kajutu. Ak zvolíte kajutu s balkónom, výhľad bude smerovať buď na more, alebo do prekrásneho interiéru lode. Balkóny s výhľadom do záhrad Centrálneho Parku vás prepoja s prírodou a ponúknu pokoj, rovnako ako kontakt s novými známymi, ak si ho budete želať. Okrem nich na vás navyše v cene plavby čaká obed pre dvoch v reštauráciách Jamie's Italian, Sabor alebo Johny Rockets, fľaša výborného červeného vína a profesionálne lekcie hry v kasíne *.

Ubytovanie nad promenádou Boardwalk naopak ponúkne výhľady na pestrú a zábavnými aktivitami nasiaknutú časť lode s reštauráciami, barmi a obchodmi a vy tak budete vždy v centre diania. V cene týchto kajút sa tešte na klasický hamburger alebo inú pochúťku podľa vlastného výberu v reštaurácii Johny Rockets pre štyroch, neobmedzenú konzumáciu nealkoholických nápojov v priebehu celej plavby pre dvoch a veľa zábavy na horolezeckej stene pre celú rodinu.

Ak máte obmedzený rozpočet, vyberte si vnútornú kajutu. Aj v prípade, že nebude mať balkón skutočný, môžete si užiť výhľady, ktoré vám vezmú dych. Najmodernejšia technológia virtuálnych balkónov, ktorými sú niektoré z vnútorných kajút vybavené, sa postará o to, že sa budete môcť kochať reálnymi pohľadmi na oceán a zaujímavými destináciami, pri ktorých vaša loď práve zakotví. A čo môže byť lepšie, ako pozorovať východ alebo západ slnka z pohodlia vašej vnútornej kajuty?

Tí náročnejší nájdu na Harmony priestranné apartmány, navrhnuté so špeciálnym dôrazom na komfort, pohodlie a kombináciu moderného a inteligentného dizajnu s inovatívnymi úložnými priestormi, ktoré maximálne zväčšia váš životný priestor na lodi.

Ak patríte medzi tých, ktorí si radi doprajú trochu luxusu, potom sú apartmány triedy Royal Suite tou pravou voľbou pre vás. A pretože luxus nie je len o veciach, ale hlavne o zážitkoch, je pre vás ako pre hostí takýchto nadštandardných kajút pripravených množstvo prekvapení, na ktoré budete ešte dlho spomínať.

Vybrať si môžete:

Star Class: K dispozícii budete mať 24 hodinový servis Royal Genie, exkluzívneho osobného asistenta, ktorý vám v priebehu vašej plavby splní všetky vaše priania.

Sky Class: Len a len k vašim službám bude komorník, ktorý vám pomôže s prednostnými rezerváciami vstupeniek do divadla, zabezpečí prístup na privátnu slnečnú palubu a postará sa o vaše ďalšie požiadavky.

Sea Class: Užijete si luxusné kúpeľňové vybavenie značiek Hermes, Ferragamo a L'Occitane rovnako ako prvotriedne matrace alebo prístup do reštaurácie Coastal Kitchen s krásnymi výhľadmi cez obrovské francúzske okná.

Moderné technológie pre ešte väčšie dobrodružstvo

Ako sa to na loď 21. patrí, je Harmony od prvej do poslednej paluby vybavená tými najmodernejšími technológiami, ktoré vašu plavbu premenia na životný zážitok.

 • Voom:  možnosť surfovať s najrýchlejším internetom na mori

V Royal Caribbean si myslia, že by žiadne dobrodružstvo nemalo zostať nezdieľaným. Preto Harmony vybavili tým najrýchlejším internetom na mori. Voom vám umožní okamžite zdieľať vaše dobrodružstvo, a to priamo počas  jeho priebehu. Užite si obľúbené filmy a seriály na netflix. Počúvajte svoje zamilované songy na spotify. Deľte sa o každý nezabudnuteľný moment svojich prázdnin na facebooku alebo instagrame. Buďte v spojení s rodinou cez skype alebo e-mail. A ak to bude nevyhnutne nutné, zostaňte aj v kontakte so svojimi projektmi a klientmi. Skrátka: užite si svoju dovolenku snov bez toho, aby ste museli byť offline – teda, ak to nechcete vy sami.

 • Bionický bar: Nechajte sa obslúžiť robotom.

Na Harmony nájdete prvý naozajstný robotický bar na svete. Hosťom tu miešajú ich osviežujúce koktaily s presnosťou lasera robotické ramená z dielne Makrami Shakr.

Cruise Planner: Naplánujte si svoje prázdniny do detailov.

Každá minúta prázdnin sa počíta, obzvlášť na lodi, kde sa toho dá toľko vidieť a zažiť. Svoju plavbu na Harmony si môžete rozvrhnúť do detailov aj niekoľko mesiacov dopredu a od prvej minúty, keď vstúpite na palubu, si ju už len užívať. Uľahčí vám to plánovač plavby (Cruise Planner), s ktorým si na novej webovej stránke zarezervujete napríklad internetové balíčky alebo exkurzie v prístavoch, stôl na večeru, divadelné predstavenie alebo napríklad kúpeľné procedúry. To všetko počítačom alebo tabletom z pohodlia vášho domova ihneď potom, ako si objednáte svoju plavbu na Harmony.

 • Royal iQ: Majte manažéra svoje plavby vždy poruke.

Stiahnite si osobného manažéra svojej plavby a všetko bude hneď jednoduchšie: od rezervácie stolov na večeru po udržanie kontaktu s vašimi blízkymi na palube. Aplikácia Royal iQ je k dispozícii pre iPady, iPhony a zariadenia s operačným systémom Android, ale aj v špeciálnych kioskoch naprieč celou loďou. Vďaka nej máte k  dispozícii svoj osobný kalendár s aktivitami, ktoré ste si rozvrhli pomocou plánovača plavby. Môžete ísť presne podľa neho alebo ho priebežne meniť. S plavebným kompasom (Cruise Compass) budete mať vždy prehľad o všetkom, čo sa na palube deje, a hneď potom, ako sa rozhodnete pre novú aktivitu, automaticky sa pridá do vášho osobného kalendára.

S Royal iQ sa navyše ľahko spojíte s členmi vašej skupiny, nech už sú kdekoľvek, na palube alebo mimo nej. V okamihu, keď si aplikáciu stiahnete, bude vám pridelené unikátne palubné číslo a za poplatok 7.95 dolára môžete neobmedzene volať alebo textovať komukoľvek na palube s rovnakým balíkom ako máte vy. Navyše môžete za minútovú sadzbu telefonovať z lode na pobreží alebo naopak na lodi prijímať hovory od tých, ktorí s vami na Harmony byť práve nemôžu.

 • Virtuálne balkóny: Kochajte sa nádhernými výhľadmi aj vo vnútorných kajutách.

Harmony sa pýši tým, že ponúka viac výhľadov než akákoľvek iná výletná loď na mori. Jej hostia môžu obdivovať nádherné východy a západy slnka, mora a zaujímavé destinácie nielen zo slnečných palúb, balkónov či terás, ale dokonca aj z vnútorných kajút. To všetko vďaka najmodernejšej technológii virtuálnych balkónov, ktoré siahajú od podlahy až k stropu a vysielajú reálne, aktuálne obrázky diania vonku.

Zobraziť plavby na Harmony of the Seas

Naj ... väčšie, lepšie, inovatívnejšie

Harmony of the Seas je doteraz najväčšia a najinovatívnejšia výletná loď na mori, čo dokazujú napríklad tieto čísla:

 • Najvyššia (a najdobrodružnejšia) šmykľavka na mori meria 30 metrov.
 • Loď má 18 palúb.
 • Dĺžka lode je 362 a šírka 66 metrov.
 • Loď pojme až 6 780 pasažierov a má 2 747 kajút.
 • Vykúpete sa tu v 23 bazénoch a najete na 20 miestach.
 • Na palube môžete obdivovať 11 252 umeleckých diel a 10 587 živých rastlín.

A v neposlednom rade 2 100 a 77 - toľko členov posádky z toľkých krajín naprieč celým svetom sa stará o vaše pohodlie pri plavbe vašich snov. Posádka taká rozmanitá, ako sú rozmanité destinácie, ktoré s Harmony navštívite a spolucestujúci, ktorých na palube stretnete.

Najmodernejšie technológie, luxusné ubytovanie, gurmánske zážitky a zábava, ktorá vás uchváti. To sľubuje Harmony, najväčšia loď sveta a "šmykľavka do dobrodružstva" spoločnosti Royal Caribbean. Čo je na tomto motte pravdy môžete spoznať na vlastnej koži. Loď sa aktuálne plaví striedavo po východnom a západnom Karibiku, kde navštevuje prekrásne destinácie ako sú Florida, Svätý Martin, Portoriko, Haiti, Jamajka, Mexiko alebo Bahamy.

Autor pôvodného článku Svatava Čoupková

zdroj foto: fotobanka Royal Caribbean International