Royal Caribbean odhaľuje prelomové črty novej Spectrum of the Seas

Royal Caribbean odhaľuje prelomové črty novej Spectrum of the Seas

S najnovšou, najväčšou a najdrahšou loďou v Ázii lodná spoločnosť ponúkne v tomto regióne v roku 2019 nové vzrušujúce itineráre.

 

Šanghaj, 12. júna 2018 - Po desaťročia rýchleho rastu a vývoja v Číne a zavádzaní technologicky najvyspelejších výletných lodí sveta na trh, uvádza Royal Caribbean International svoju najnovšiu loď, Spectrum of the Seas, a znovu tak v regióne mení definíciu dovolenky. Navrhnutá a postavená tak, aby všetkým hosťom priniesla nezabudnuteľné prázdninové zážitky, prvá z triedy lodí Quantum Ultra sa pochváli - v prípade lodnej spoločnosti úplne prvou - súkromnou enklávou pre hostí apartmánov, novými kategóriami kajút, inovatívnymi stravovacími konceptmi a ohromujúcimi rysmi a zážitkami - z ktorých mnohé doteraz ešte na mori nebolo vidieť.

 

Už v apríli 2019 vypláva z Barcelony a postupne sa presunie do Ázie, kde bude Spectrum najväčšou a najdrahšou loďou - v prípade dvoch osôb v kajute ubytuje loď 4 246 hostí a 1 551 členov medzinárodnej posádky.

 

 

"Keď pred tromi rokmi debutovala v Šanghaji Quantum of the Seas, zmenil sa štýl výletných plavieb v Číne. Presúvame sa do súčasnosti a práve znovu ukazujeme, ako s debutom Spectrum of the Seas zmeníme trh výletných plavieb, "povedal Michael Bayley, prezident a generálny riaditeľ Royal Caribbean International. "Uvedenie našej netrpezlivo očakávanej triedy Quantum Ultra bude predstavovať ohromný krok vpred vo vývoji lodí a zážitkov, šitých na mieru čínskym hosťom."

 

Dobrodružstvo prvýkrát na mori

Postavená na mieru čínskemu trhu, Spectrum of the Seas prinesie odvážne a nečakané zážitky vrátane ikonickej Sky Pad, na virtuálnej realite založenej bungee trampolíny, umiestnenej v zadnej časti lode. Hostia sa pripútajú, nasadia si okuliare pre virtuálnu realitu, ktoré ich prenesú do iného času a na inú planétu. Zážitok ako z iného sveta je určený pre hostí všetkých vekových kategórií a tí, ktorí dávajú prednosť pohľadu na oceán, zatiaľ čo letia k oblohe, si ho môžu užiť aj bez okuliarov.

 

 

Super-luxusná súkromná enkláva pre hostí apartmánov

Prvá loď triedy Quantum Ultra uvedie v prípade Royal Caribbean úplne prvýkrát exkluzívnu časť určenú len pre hostí apartmánov, ktorá bude zahŕňať mimoriadny Zlatý (Golden) a Strieborný (Silver) apartmán v súkromnej enkláve v prednej časti lode na palubách 13 až 16. Rekreanti, ktorí si tieto luxusné apartmány zarezervujú, budú mať špeciálny prístup cez magnetickú kartu, súkromný výťah a vyhradenú reštauráciu a spoločenský priestor. Nad rámec celého radu exkluzívnych vymožeností budú mať hostia prístup do "The Balcony" - privátneho vonkajšieho priestoru určeného na opaľovanie a relaxáciu -, ktorý ponúka tie najlepšie výhľady na palube, a "The Boutique", nákupné časti, kde si cestovatelia budú môcť zarezervovať súkromné nákupné zážitky.

 

Pre rodiny, ktoré si chcú užiť viac kvalitne stráveného času pohromade, Spectrum of the Seas predstaví dvojúrovňový rodinný apartmán "Ultimate Family Suite" s plochou 261 metrov štvorcových, ktorý ubytuje až 11 hostí. Apartmán s tromi spálňami bude zahŕňať hlavnú spálňu s kúpeľňou, ktorá zasahuje mimo loď a ponúka tak jedinečné výhľady na oceán, a dva ďalšie apartmány pre starých rodičov a ďalších členov rodiny. Deti majú svoj vlastný, pre nich určený priestor v hornej časti, doplnený o vnútornú šmykľavku, ktorá ich dopraví do obývacej časti pod nimi. Všetci si môžu užiť čas pohromade v rekreačnej miestnosti, ktorá obsahuje vybavenie pre viackanálové ozvučenie určené pre karaoke večery, filmy alebo videohry.

 

Revolučné stravovanie

Spectrum of the Seas prinesie revolučnú hlavnú reštauráciu s 1 884 miestami na sedenie, rozloženými na troch poschodiach, ktorá bude servírovať čínske aj západné menu, obmieňajúce sa v priebehu celej plavby. Pre hostí, ktorí hľadajú neformálnejší priestor, Windjammer Market - o 20% väčší ako tie na lodiach triedy Quantum - ponúkne široký výber bufetových čínskych a západných pokrmov, vrátane rezancov, pizze, japonských teppanyaki a mini hot potu.

 

Rekreanti, ktorí chcú osláviť špeciálny večer, si môžu užiť nové špecializované reštaurácie. Sichuan Red, nachádzajúca sa na Kráľovskej promenáde, bude servírovať autentickú kuchyňu z čínskej provincie Sečuan. Na palube nebudú chýbať ani obľúbené značkové reštaurácie Royal Caribbean vrátane Wonderland's Dadong - čínskeho šéfkuchára Dong Zhenxianga, známeho pre svoju veľmi žiadanú pečenú kačicu, Jamie's Italian známej britskej celebrity a šéfkuchára Jamieho Olivera, japonskej kuchyne Izumi a Chops Grille. K tomu sa na Kráľovskej promenáde  úplne poprvýkrát predstaví aj nová tradičná čajovňa a kaviareň Leaf and Bean. Toto osobité miesto ponúkne množstvo autentických čínskych čajov, klasické kávové drinky aj čerstvo upečené čínske a západné dezerty a pečivo. 

 

 

Extrémne transformatívne zábavné zážitky

Novinkou Royal Caribbean, ktorá sa prvýkrát objaví na Spectrum of the Seas, je Star Moment, živý a energický karaoke priestor, kde sa môžu zísť rodiny alebo priatelia a zaspievať si ako hviezdy. Lodná spoločnosť rozšíri taktiež SeaPlex - najväčší vnútorný športový a zábavný komplex na mori, kde si rodiny môžu užiť narážacie autíčka, kolieskové korčule a basketbal - s novými stenami a podlahami vybavenými rozšírenou realitou, ktorá hosťom ponúkne vzrušujúce high-tech interaktívne zážitky.

 

Ďalšie inovácie, ktoré hostia na palube nájdu, zahŕňajú North Star, sklenenú kapsulu, ktorá ich vyvezie viac ako 90 metrov nad oceán, kde na nich čakajú s ničím neporovnateľné panoramatické výhľady, RIPCORD od iFly, simulátor zoskoku padákom, ktorý Vám rozbúši srdce a simulátor surfovania FlowRider. Cestovatelia budú očarení tiež najmodernejšími a transformatívnymi priestormi Spectrum, ako je Two70 s rozmernými oknami od podlahy až po strop, ktoré ponúknu dychberúce 270 stupňové výhľady na oceán.

 

Toto miesto sa vracia spolu so svojou značkovou technológiou Vistarama, ktorá panoramatické okná premení na viac ako 30 metrov dlhú a cez 6 metrov vysokú premietaciu plochu, na ktorej sa budú vysielať úžasné digitálne šou. Inovatívna Vistarama je doplnená o šesť pružných roboobrazovek, vysokých cez 2 metre, ovládaných silnými a zároveň mrštným robotickými ramenami, ktoré vytvárajú scény tak, že sa vznášajú a otáčajú, a to ako jednotlivo, tak všetky naraz. Toto unikátne miesto, zodpovedajúce najmodernejšiemu technologickému vývoju, slúži ako skvelý priestor pre relaxáciu v priebehu dňa, večer potom ako pohlcujúci, veľkolepý multimediálny zážitok.

  

 

Pôsobivé a pohlcujúce ázijské itineráre

V roku 2019 Royal Caribbean doručí v ázijskom regióne ešte rôznorodejšie itineráre, ktoré budú zahŕňať nové dlhšie plavby s novými vzrušujúcimi destináciami, víkendové plavby pre tých, ktorí hľadajú rýchly únik, zimné plavby do tropických destinácií - útek od chladného počasia, a špeciálne prázdninové a festivalové plavby za objavovaním nových kultúr a tradícií. Hostia si môžu vybrať z 27 unikátnych itinerárov, ktoré zahŕňajú 23 destinácií naprieč troma krajinami, a odchod z prístavov, ako sú Šanghaj, Tianjin, Hong Kong alebo čínsky Shenzhen.

 

Keď Spectrum of the Seas v apríli 2019 prvýkrát vypláva, vyrazí na 51dennú Global Odyssey zo španielskej Barcelony do Šanghaja a rekreantov vezme do 13 krajín. Hostia s obmedzenými časovými možnosťami si môžu vybrať plavbu v jednom alebo niekoľkých samostatných úsekoch Global Odyssey. Akonáhle Spectrum v júni 2019 dorazí do svojho nového domova v Šanghaji, predstaví nové itineráre s návštevami v nových prístavoch ako Hakodate a Niigita v Japonsku, Ilocos na Filipínach alebo Vladivostok v Rusku. V zime 2019 sa loď presunie do Hong Kongu a ponúkne špeciálne prázdninové plavby.

 

Obľúbená Quantum of the Seas medzitým dokončí svoju poslednú sezónu zo Šanghaja a v lete 2019 sa presunie do Tianjine. Voyager of the Seas sa na leto vráti do Hong Kongu a Shenzen a obslúži rôzne itinerára so zastávkami vo Vietname, Japonsku a na Filipínach. Tieto nové a ďalšie itineráre sú práve v predaji.

 

Royal Caribbean International je oceňovanou globálnou značkou výletných plavieb so 49ročnou históriou inovácií a do odvetvia prvýkrát uvádzaných noviniek, ktoré ešte neboli na mori spozorované. Lodná spoločnosť sa môže pochváliť širokou a bezkonkurenčnou sadou rysov a vymožeností, ktoré je možné nájsť len v Royal Caribbean, a to vrátane úžasnej zábavy a naprieč odvetvím vychvaľovanému programu, ktorý osloví ako rodiny, tak dobrodružných rekreantov. Na palube si hostia užijú svetový priateľský a pútavý servis zo strany každého zo zamestnancov a člena posádky. 15 rokov po sebe bola Royal Caribbean zvolená Travel Weekly Readers Choice Awards" Celkovo najlepšou lodnou spoločnosťou".

Lodná spoločnosť vlastní 25 najinovatívnejších výletných lodí sveta, ktoré plávajú do tých najobľúbenejších destinácií na Bermudách a v Karibiku, Európe, Kanade a Novom Anglicku, na Aljaške, v Južnej Amerike, Ázii, Austrálii a na Novom Zélande.

 

Zdroj: Royal Caribbean Press center

Preložila: Svatava Čoupková

31/07/2018