X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Spectrum of the Seas

V júni 2019 rozšíri flotilu Royal Caribbean loď Spectrum of the Seas, prvá z triedy lodí Quantum Ultra, ktorá bude podľa spoločnosti „ďalšou evolúciou“ predchádzajúcej triedy Quantum. Čo se týka veľkosti maximálneho počtu pasažierovloď pojme 4 246 hostí a 1 551 členov posádky, je Spectrum v zásade kópiou starších sestier, inovácie však prináša nielen v oblasti ubytovania ale aj zábavy.

Two70 je verejný priestor rozložený hneď na dvoch palubách,obrovské okná od podlahy po strop ponúkajú nádherné 270 stupňové výhľady na oceán. Po zotmení sa tento priestor vďaka inovatívnej technológii Vistarama mení na obrovskou premietaciu plochu, na ktorú sa prenášajú pôsobivé digitálne šou. Krásne výhľady majú hostia aj zo slnečnej paluby s bazénmi a vírivkami a v neposlednom rade z vyhliadkovej kopule North Star, ktorá ich vynesie 90 metrov nad morskú hladinu.

Hostia apartmánov sa môžu tešiť na prvý komplex so súkromým bazénom a reštauráciou, určenými len a výhradne pre nich, rodiny potom na exkluzivny dvojposchodový rodinný apartmán.

Namiesto niekoľkých tematicky zameraných hlavných reštaurácií je hosťom k dispozícii jedna obrovská a nechýba ani Bionický bar, v ktorom pasažierom namiešajú ich koktejl robotické ramená. Špecializovaná reštaurácia Sichuan Red ponúka autentickú sečuánsku kuchyňu s nádhernými výhľadmi, ktoré si užije každý bez ohľadu na to, kde pri stole práve sedí. Splashaway Café so širokou ponukou ľahkých snackov je potom určené hlavne deťom.

Medzi atrakciami vyniká Sky Pad, bungee trampolína založená na virtuálnej realite, ale aj simulátory surfovania alebo zoskoku s padákom. Na aktívne založených čaká SeaPlex, najväčšia a najrevolučnejšia indoorová "herňa" na mori.

Na svoju prvú plavbu loď vypláva zo španielskej Barcelony a vydá sa na neuveriteľnú, 51dňovú cestu "Global Odyssey", vrámci ktorej vezme svojich hostí do prístavov v 13 krajinách sveta. Kto má  menej času, môže si vybrať jeden alebo viacero z celkovo piatich samostatných segmentov. Základňou Spectrum of the Seas sa stane čínsky Šanghaj a v jej itinerároch nebudú chýbať Hakodate a Niigita v Japonsku, Ilocos na Filipínach alebo ruský Vladivostok. V zime sa potom loď presunie do Hong Kongu.

169 379t výtlak lode
347,1m dĺžka lode
49,2m šírka lode
22 rýchlosť v uzloch
4 246 max. počet pasažierov
2 095 celkový počet kabin
Veľká Veľkosť lode
04.2019 Rok výroby

Kajuty

Spectrum of the Seas ponúka celú škálu ubytovania, z ktorej si vyberú všetci bez ohľadu na nároky či rozpočet. Pripravené sú kajuty vnútorné, s výhľadom aj balkónom, ale tiež luxusné a priestranné apartmány.

Úplnou novinkou, ktorá sa u lodí Royal Caribbean objavuje úplne prvýkrát, je komplex Golden Suites, súkromný priestor určený len a len pre hostí apartmánov. Tí tu nájdu nielen vlastnú reštauráciu, ale aj butik, a dokonca aj súkromnú slnečnú palubu alebo bazén či 3D kino s karaoke šou.

Až 11 hostí sa potom vojde do jedinečného dvojposchodového rodinného apartmánu Ultimate Family Suite s tromi oddelenými spálňami, detskou časťou so šmykľavkou vedúcou do obývacieho priestoru s 3D kinom. Apartmán dopĺňa priestranná terasa s vlastnou vírivkou, horolezeckou stenou a stolom na ping pong.


Zábava

O zábavu je na Spectrum of the Seas bohato postarané. Na hostí čakajú:

 • reštaurácie, bary, kaviarne - špecializovaná Sichuan Red alebo deťom určené Splashaway Café, bufet Windjammer Marketplace s menu so širokým výberom čínskej a západnej kuchyne, La Patisserie, Chops Grille, Chef's Table, Izumi, Wonderland, Jamie's Italian, Teppanyaki, Sorento's, Windjammer, The Hotpot alebo tradičná čajovňa a kaviareň Leaf and Bean
 • Sky Pad - bungee trampolína založená na virtuálnej realite
 • North Star - vyhliadková kupola, ktorá svojich hostí vyvezie 90 metrov nad hladinu mora k 360 stupňovým výhľadom na oceán
 • Star Moment - priestor pre karaoke
 • Kasíno Royale, knižnica
 • Music Hall s vystúpeniami živej hudby
 • Divadlo Royale s   večernými šou
 • Bazény a vírivky, detský vodný park Splashway Bay a slnečná paluba Solarium len pre dospelých
 • Kúpele a fitness Vitality at Sea Spa & Fitness  
 • SeaPlex - obrovská vnútorná "herňa" s visutou hrazdou, basketbalovým kurtom, plochou pre kolieskové korčule a cirkusové autíčka, občerstvením a hudbou
 • Horolezecká stena, bežecký trek, stolný tenis
 • Two70 - verejný priestor s   oknami od podlahy až po strechu, ktorá sa po zotmení vďaka unikátnej technológii Vistarama mení na obrovské premietacie plátno
 • RIPCORD by iFly - simulátor zoskoku padákom
 • FlowRider - simulátor surfovania
 • Adventure Ocean - priestor pre deti a mladých všetkých vekových skupín
 • Obchody, butiky

Plavby na Spectrum of the Seas