Krst MSC Seaview, najnovšej lode MSC Cruises a najväčšej lode postavenej v Taliansku

Krst MSC Seaview, najnovšej lode MSC Cruises a najväčšej lode postavenej v Taliansku

MSC Cruises nás opäť poctilo pozvánkou na krst svojej novej lode, tentokrát sesterskej lode MSC Seaside, ktorá vyplávala len niekoľko mesiacov dozadu, a s ktorou sú si veľmi podobné.

 

Začiatok bol náročný a vstávanie o 4 ráno nás viacerých zmohlo, ale počas letu Praha – Milano Malpensa sme aspoň čiastočne doplnili sily ľahkým spánkom. Po prílete nás už v hale letiska čakali výborne zorganizovaní a zladení pracovníci MSC Cruises, ktorí nás odprevadili k autobusu a nás už čakala posledná časť cesty k cieľu, cesta do prístavu v Janove, kde sa celý ceremoniál krstu MSC Seaview uskutoční. Autobus prichádzal do Janova a my, celý autobus, sme zvedavo vykukovali kde je, kam ju schovali, nebolo ju nikde vidno až do poslednej chvíle. Paradoxom je, že je obrovská. MSC Seaview síce nie je najväčšia loď sveta, ale je najväčšou loďou postavenou v Taliansku, a toto prvenstvo jej (aspoň na chvíľu) nikto nevezme. Keď som ju konečne zazrela, bola som nadšená, a zvedavá, nechcela som z nej spustiť oči, ako keby som ju mala vidieť len tých pár minút z autobusu. Nás však čakali krásne dva dni priamo na nej.

Aj nalodenie prebehlo hladko a rýchlo, nie ako naposledy, keď Michal s Lenkou vystihli príchod Sophie Loren a naloďovanie sa im predĺžilo o hodinu. Naše prvé kroky na palube viedli priamo do bufetu, lebo s Michalom je to vždy tak :D Na toto sme sa celý deň tešili, a preto sme odolali letiskovej strave. Lebo nás čakali pravé talianske cestoviny, čerstvé šaláty, paella, čerstvé ryby a ďalšie druhy mäsa, dezerty ... a to sme stále v bufete.

Prvé dojmy z novej MSC Seaview

Ohromná. Vysoká, štíhla, dlhá. Elegantná. Ten netypický tvar zadnej časti lode som ešte nezažila a má to množstvo výhod. V zadnej časti, kde je siedma paluba otvorená, ste tak blízko k moru, že dni na mori by som celé určite strávila tam. Navyše, je tam bazén, bar, palacinkáreň, zmrzlináreň Venchi (taliansky výrobca čokolád so 140 ročnou tradíciou) a množstvo ležadiel. Všetko, čo človek potrebuje počas slnečného letného dňa. Zo 7-mej paluby vedie až na 16-tu palubu panoramatický výťah. A na 16tej je už známy most „Bridge of sights“, ktorý sa nachádza 40 metrov nad morom. Nič pre tých, čo sa boja výšok. Most má totiž presklenú podlahu. Podobných presklených chodníčkov je okolo lode ďalších 40 metrov. Ďalším miestom, ktoré potvrdzuje názov „Seaview“ = výhľad na more, je 8. paluba, kde je množstvo stolov, pripravených na bufetové raňajky, obedy, večere, či len svačinky, no v každom prípade, si množstvo pasažierov bude môcť vychutnať jedlo na čerstvom vzduchu, s výhľadom na more, a už sa nebudú musieť ponáhľať chytiť si čo najlepšie miesto pri okne.

Vzdušná, aj tak by sa dala opísať. Uprostred lode, je átrium, ktoré prepája štyri paluby, a preto si môžete dať drink na 5-tej palube v Seaview bare, zatancovať si na parkete na hudbu, ktorú hrá kapela či DJ zo šiestej paluby, a sledovať tanečníkov na siedmej a ôsmej palube. Loď je veľká, priestranná s množstvom miest na sedenie. Je totiž schopná prijať 5179 pasažierov.

Mimochodom, na lodi nenájdete palubu č.17, je to pre talianov nešťastné číslo. Číslo 13 však nie je žiaden problém.

O zábavu, pohodu a dobré jedlo je na lodi postarané

A to nám dokázali nám to hneď prvý večer, keď bolo pripravené predstavenie v divadle s výbornými speváckymi výkonmi a dychberúcimi akrobatickými vystúpeniami,  a veľká diskotéka v átriu na štýl 50-tych až 70-tych rokov. Okrem toho, je na lodi „entertainment area“, kde sa zabavia malí, väčší, veľkí, celé rodiny, či banda kamarátov. Zahrať si môžete bowling, biliard, airhockey, hry na automatoch, no najväčší záujem bol o simulátor Formule 1 a 5D kino, ktoré je mojím favoritom. Pre úplne najmenších a rodiny je pripravené zázemie, ktoré zaberá polovicu celej 18-tej paluby, 3 tobogány a navyše Zip line! (ktorý sa nám bohužial nepodarilo vyskúšať, kvôli postavenému pódiu)

Jedlo. To je kapitola sama o sebe. Pochutnali sme si v bufetoch, v servírovanej reštaurácii ale...všetkými desiatimi odporúčame špeciálne reštaurácie! Jednou z nich je Butchers’s Cut, steakhouse, kde si na šťavnatom steak-u a víne pochutnal najmä Michal, mňa si získalo Asian Market kitchen, kde sa podávalo sushi, asian fusion a teppanyaki, čo je moderný spôsob prípravy japonských jedál na teppanyaki griloch/platniach, zatiaľ čo vy  sedíte okolo a sledujete ich prípravu. Ďalšou špeciálnou reštauráciou je Ocean Cay, luxusná stredomorská kuchyňa na čele so španielskym šéfkuchárom Ramón Feixa, oceneným dvoma Michelinskými hviezdami. Tu sme sa prvý krát s Michalom odvážili na ustrice. Veď, kde budú lepšie než na lodi v Stredozemnom mori, a ešte k tomu od Michelinského šéfkuchára.

To najlepšie (najluxusnejšie) z lode je určite v Yacht Clube, nie nadarmo ho nazývajú „loď v lodi“. Priestory Yachtu Clubu sú situované nad kapitánskym mostíkom, takže si viete predstaviť ten exkluzívny výhľad z VIP Lounge baru a VIP reštaurácie. Tu už naša prehliadka lode končí a viac vám napíšeme v samostatnom a podrobnejšom článku o lodi.

Ceremoniál rozbíjania fľaše a príchod Sophie Loren

To, na čo sme tu, sa práve začína. Krst novej lode, ktorého organizácia trvala veľmi dlho a bolo to cítiť. Všetko bolo do detailu pripravené. Celý ceremoniál uvádzala švajčiarska modelka a herečka Michelle Hunziker, bývalá maželka Erosa Ramazzotiho, ktorá dokázala zabaviť aj taliansky hovoriace publikum, ale aj nemecky a anglicky hovoriacich. Na úvod nemohli chýbať oficiálne príhovory dôležitých osobností ako predsedu predstavenstva MSC Cruises, Pierfrancesca Vaga a CEO, Gianniho Onotarata, primátora Janova, Marca Bucciho a CEO Fincantieri, spoločnosti ktorá stavala obe lode, Seaview a Seaside. Priebeh večera spestrili vystúpenia detského zboru s pesničkou „We are the world“, predstavila sa aj divadelná skupina, ktorá má pre pasažierov pripravené zbrusu nové Broadway predstavenia. Veľmi silným momentom bola aj „mávajúca“ MSC Divina, ktorá v ten deň kotvila v Janove a počas ceremoniálu trúbiac a zdraviac svoju najmladšiu „sesternicu“ odplávala. Príchod dôstojníkov emočne umocnil aj spev Mattea Bocelliho, syna Andreu Bocelli a nakoniec sme sa dočkali grand finále a krstnej mamy, Sophie Loren, ktorá slávnostne prestrihla stuhu, uvoľnila fľašu šampanského a tá sa roztrieštila o jej bok. Tým opadol stres zo všetkých zúčastnených a veselo sme sa vrátili na palubu, pripravení oslavovať krst a pripiť na veľa šťastných námorných míľ novej lode.

Čerešničkou na torte bol koncert talianskej speváckej hviezdy Zucchero na otvorenej palube. A zábava pokračovala vo viacerých baroch, átriu, či otvorenej palube a MSC Seaview zas len potvrdila, že o zábavu bude na jej plavbách postarané. Párty pokračovala do neskorých hodín, no naša návšteva sa blížila ku koncu a v nedeľu ráno sme jej posledný krát zamávali a nechali ju odplávať na svoju prvú oficiálnu plavbu po Stredozemnom mori.

PT Tours ďakuje za pozvanie spoločnosti MSC Cruises a veríme, že budeme mať tú česť čoskoro zas na novej lodi triedy Meraviglia, menom MSC Bellissima.

  

Napsala Barbora Vigašová