MSC Bellissima

Nevšedný zážitok bez ohľadu na ročné obdobie sľubuje MSC Cruises pasažierom, ktorí si pre svoju plavbu zvolia jej loď MSC Bellissima. Bellissima, ktorá na more prvýkrát vyplávala 3.3.2019, ponúka vybavenie, ktorým môže smelo konkurovať svojej staršej sestre, MSC Meraviglia.

Inovatívna technológia „MSC for Me“ (MSC pre mňa) prepája hostí lode s ostatnými pasažiermi, posádkou a loďou samotnou a sľubuje tak ešte lepší zážitok. Dvojposchodová, 100 metrov dlhá vnútorná promenáda sa môže pochváliť 80 metrov dlhou LED kupolou, na ktorú sú 24 hodín denne premietané očarujúce panorámy vrátane východov a západov slnka alebo nočnej oblohy. Promenáda je lemovaná množstvom obchodov a tiež miest, kde sa hostia môžu občerstviť, a večer sa zmení na miesto plné živej hudby, zábavy a skvelých párty. O Vaše pohodlie sa na palube stará 1.564 členov posádky.

Na palube je na 20 barov a 10 reštaurácií a tiež nespočet možností, ako sa zabaviť, keď loď práve nekotví v prístave. Na každého pasažiera MSC Bellissima pripadá skoro 10 metrov štvorcových verejných plôch a priestor pri hlavnom bazéne, ktorý je po zotmení nádherne osvetlený a doplnený o obrovskú obrazovku, je jedným z najväčších, ktorý možno na mori vôbec nájsť. Relaxovať môžu hostia v rozľahlých kúpeľoch, kto dáva prednosť odpočinku aktívnemu, ocenia modernú posilňovňu vybavenú kardio a posilňovacími strojmi značky Technogym.

Hosťom najvyššej triedy MSC Yacht Club sú na MSC Bellissima vyčlenené priestory, kam majú prístup len oni a kde si môžu užívať súkromie a luxus.

167 600t výtlak lode
315,8m dĺžka lode
43m šírka lode
22,7 rýchlosť v uzloch
5 686 max. počet pasažierov
2 217 celkový počet kabin
Veľká Veľkosť lode
03.2019 Rok výroby

Kajuty

Ubytovanie je rozdelené do niekoľkých kategórií, k dispozícii sú apartmány, kajuty s oknom či balkónom a vnútorné kajuty, ktoré cestujúcim poskytujú dostatok priestoru.

Kajuty majú plochu od 10 m2 do 15 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie), niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka. V kajute je relaxačné kreslo, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Fantastica (IR2, IR1, IS):
IR2 - paluby 11, 12, 13, 14 - plocha 15 m2
IR1 - paluby 5, 8, 9, 10 - plocha 15 m2
IS - paluby 5, 10, 11, 12, 13 a 14 - plocha 10 m2

Trieda Bella (IB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty.

Plocha kajút s oknom je 12 - 25 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie), niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou poschodového lôžka alebo rozkladacej pohovky. Ďalej je k dispozícii priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletným kútom a fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), minibar a trezor.

Trieda Fantastica (OL2, OR1, OM2, OO):
OL2 - paluba 9, 10, 11 - plocha 25 m2 - možno ubytovať až 6 osôb
OR1 - paluba 5 - plocha 16 m2
OM2 - paluba 8 - plocha 12 m2
OO - paluba 8 - plocha 12 m2 - kajuty s čiastočne alebo úplne obmedzeným výhľadom

Trieda Bella (OB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty.

Plocha kajút je od 12 m2 do 17 m2 s balkónom o ploche 4 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka alebo rozkladacej pohovky. Ďalej je k dispozícii priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom alebo vaňou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), minibar a trezor.

Niektoré kajuty majú väčší balkón, ale mierne zhoršený výhľad napr.: 12221, 13150, 13250, 14155, 14099. Ďalšie kajuty nájdete na pláne lode, alebo sa môžete informovať u nás.

Trieda Aurea (BA):
BA - paluby 11, 12, 13 - plocha 17 m2, balkón 4 m2

Trieda Fantastica (BR3, BR2, BR1, BP, BS):
BR3 - paluby 13 a 14 - plocha 17 m2, balkón 4 m2
BR2 - paluby 11 a 12 - plocha 17 m2, balkón 4 m2
BR1 - paluby 8, 9, 10 - plocha 17 m2, balkón 4 m2
BP - paluby 8 a 14 - plocha 17 m2, balkón 4 m2 - kajuty s čiastočne obmedzeným výhľadom
BS - paluby 13 a 14 - plocha 12 m2 - kajuty určené pre 1 osobu

Trieda Bella (BB):
Kabína Bella Class je zaručená, tj. Skutočnosť, že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, je číslo kabíny určené lodnou spoločnosťou, ktorá zaručuje rovnaký alebo vyšší typ kabíny. Väčšina kabín na 8. a 14. palube má čiastočne alebo úplne obmedzený výhľad.

MSC Yacht Club

Apartmá Royal Suite (YC3) 
Plocha Royal apartmán je 58 m2 s balkónom o ploche 39 m2, privátnou vírivkou a vonkajším jedálenským stolom. Apartmán ponúka oddelený obývací priestor s jedálňou, dvojlôžko, ktoré možno prestavať na dve samostatné postele (na vyžiadanie), a tiež dvojpohovku, ktorá môže byť rozložená a použitá ako 3. a 4. lôžko. Ďalej sú k dispozícii priestranné šatníkové skrine, kúpeľňa s vaňou a sprchou, toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (v cene), minibar, trezor a klimatizácia. Paluba 15.

Apartmá Yacht Club Duplex s vírivkou (YJD)
Jedná sa o dvojposchodový mezonetový apartmán s plochou 59 m2 s balkónom o ploche 23 m2, súkromnou vírivkou a vonkajším jedálenským stolom. Na hlavnom poschodí je otvorená obývacia izba/jedáleň s pohovkou, ktorú je možné rozložiť na dvojlôžko. Na druhom poschodí sa nachádza pohodlná manželská posteľ, ktorú je možné rozdeliť na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie). Súčasťou apartmánu sú 2 šatníkové skrine, 2 kúpeľne (jedna s veľkou vaňou, jedna so sprchovacím kútom), s toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (v cene), minibar a trezor. Paluby 9 a 12.

Apartmán Deluxe Suite (YC1)
Plocha je 26 m2 s vlastným balkónom o ploche 5 m2. Ponúka pohodlnú manželskú posteľ, ktorú je možné prerobiť na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie), posedenie s pohovkou, ktorú je možné rozložiť a použiť ako 3. a 4. lôžko. Ďalej je k dispozícii priestranná šatníková skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom alebo vaňou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, Wi-Fi pripojenie (v cene), telefón, trezor a minibar. Paluby 14, 15, 16 a 18.

Za zvláštnu zmienku stojí tzv. "Krištáľová kabína" č. 16018 so 700 000 kryštálmi použitými na skrášlenie priestoru, vrátane kryštalizovaného nábytku (nočné stolíky, príborník a konferenčný stolík). Nástenné svietniky boli špeciálne navrhnuté a ponúkajú úžasné osvetlenie v celej kabíne a steny majú nádych pôvabu s krásnymi koralovými kresbami.

Apartmán vnútorný (YIN)
Rozloha apartmánu je 15 m2. Ponúka pohodlnú manželskú posteľ, ktorú je možné prerobiť na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie). Ďalej je k dispozícii priestranná šatníková skriňa, kúpeľňa so sprchou alebo vaňou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, Wi-Fi pripojenie (v cene), telefón, trezor a minibar. Paluby 14, 15 a 16.

Trieda Aurea

Apartmá Grand Suite Aurea s terasou a vířivkou (SXJ)
Plocha apartmánu je 39 m2 s veľkým rohovým balkónom s plochou 36 m2, kde sa nachádza privátna vírivka. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie), možnosť 3. a 4. lôžka je formou poschodového lôžka alebo rozkladacej pohovky. K dispozícii je tiež priestranná šatníková skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), klimatizácia, minibar a trezor. Paluba 12.

Apartmá Premium Suite Aurea s terasou a vířivkou (SLJ)
Plocha apartmánu je 27 m2 s veľkým rohovým balkónom s plochou 26 - 30 m2, kde sa nachádza privátna vírivka. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie), možnosť 3. a 4. lôžka je formou poschodového lôžka alebo rozkladacej pohovky. K dispozícii je tiež priestranná šatníková skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), klimatizácia, minibar a trezor. Paluby 9, 10, 11, 12 a 13.

Apartmá Premium Suite Aurea (SL1)
Rozloha apartmánu je 25 m2 s balkónom o ploche 6 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie), možnosť 3. a 4. lôžka je formou poschodového lôžka alebo rozkladacej pohovky. V danom type apartmánu je možné ubytovať až 6 osôb. K dispozícii je tiež priestranná šatníková skriňa, kúpeľňa s vaňou, toaletný kút s fénom, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), klimatizácia, minibar a trezor. Paluby 9, 10, 11, 12, 13 a 14.


Zábava

Na lodi je k dispozícii:

 • 10 reštaurácií a 20 barov
 • Obchody, butiky
 • Divadlo London, interaktívne kino
 • MSC Aurea Spa- luxusné balijské spa s termálnou časťou, salónom krásy, nechtovým štúdiom a nespočtom možností k relaxácii tela i duše
 • Posilňovňa MSC Bellissima gym- vybavená kardio a posilňovacími strojmi značky Technogym a ponúkajúca aj skupinové lekcie alebo hodiny s trénerom
 • Polar Aquapark– vzrušující priestor s tromi kľukatými šmykľavkami, Himalájským mostom a radom bazénov a atrakcií pre všetky vekové skupiny
 • TV Studio & Bar– najmodernejšími technológiami vybavený multifunkční priestor s televíznym a rádiovým štúdiom vysielajúcim živé súťaže, kvízy, talentové hry a ďalší zábavný obsah, s atmosférickým komediálnym klubom, karaoke barom a priestorom určeným pre živú hudbu
 • Attic Club– štýlový nočný klub určený pre tanečné skupiny
 • Sportplex– priestranný zábavný park so štadiónom pre športy a hry počas dňa a tanečné skupiny po zotmení
 • Simulátory F1– dve pretekárske autá založené na virtuálnej realite
 • Bowlingové dráhy
 • Detský klub– miesto, kde si deti od 1 do 3 rokov môžu užiť mnoho aktivít a hier vzniknutých na základe partnerstva so spoločnosťou Chicco
 • Mini a juniorský klub– klub pre deti od 3 do 11 rokov plný bezpočtu zábavných aktivít a prvkov, ktoré prináša partnerstvo so spoločnosťou LEGO, a to vrátane špeciálnej akcie LEGO® Experience On Board – dňa venovaného zábavným LEGO aktivitám pre celú rodinu
 • Kluby pre tínedžerov– dva kluby pre deti od 12 do 14 a od 15 do 17 rokov, naviac špeciálny priestor iba pre násťročných, ktorý slúži ako kino, hracia miestnosť a diskotéka

Plavby na MSC Bellissima