X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Celebrity Edge, loď, ktorá necháva budúcnosť za sebou

Celebrity Edge, loď, ktorá necháva budúcnosť za sebou

Najinovatívnejšia loď všetkých čias. Loď, ktorá posúva hranice luxusu zase o niečo ďalej. Loď, vďaka ktorej prehodnotíte, čo to znamená byť vonku. Spoločnosť Celebrity Cruises, ktorá svojim zákazníkom ponúka moderné luxusné plavby a dlhodobo ťahá priemysel vyhliadkových a rekreačných plavieb dopredu, predstavuje koncept novej revolučnej lode, ktorá je pripravená zmeniť spôsob, akým vnímate svet. Nová trieda lode je navrhnutá tak, aby otriasla všetkými vašimi očakávaniami.

Celebrity Edge, to je názov vizionárskeho plavidla, ktoré má uzrieť svetlo sveta na konci roka 2018. Keď došlo na pomenovanie lode, spoločnosť sa rozhodla premietnuť do mena jednu konkrétnu vec, ktorá ju robí absolútne unikátnou. A to je fakt, že v priebehu dvoch rokov výskumov a vzrušujúceho plánovania bol každý, doslova každý jednotlivý prvok konceptu dotiahnutý až na samý okraj možností. A názov bol na svete. Celebrity Edge: prvá z novej triedy lodí navrhnutých tak, aby budúcnosť nechali za sebou.

Posledný prielom vo svete moderného luxusného cestovania prináša prevratný dizajn a pracuje s technológiami, ktoré sú na palubách lodí používané úplne prvýkrát.

Lietajúci koberec (Magic Carpet)

Za zlatý klinec vízie Celebrity Cruises je považovaný takzvaný lietajúci koberec (Magic Carpet), netradičný verejný priestor s premenlivou atmosférou, funkciami, a dokonca aj umiestnením. Tento neuveriteľný inžiniersky počin je prvý svojho druhu na svete. Ide v podstate o obrovskú platformu upevnenú na žiarivo oranžovej konzole, ktorá sa bude pohybovať medzi palubami skoro ako výťah.

Lietajúci koberec ponúkne vzrušujúce miesta, neuveriteľné vizuálne perspektívy a odlišné zážitky na každej z palúb, ktorú navštívi. S dych vyrážajúcimi výhľadmi, plne zásobeným barom a priestormi pre najrôznejšie druhy vyžitia je to v rámci plavby na Celebrity Edge v zásade cieľ sám o sebe.

Doslova vznášať sa nad otvoreným oceánom bude lietajúci koberec medzi palubami 2 a 16, a to v závislosti od toho, v ktorej dennej či nočnej hodine ho práve návštívite.

Zavesený na úrovni paluby 2 ponúkne moderný luxusný priestor pre vylodenie. Na palube 5 bude slúžiť ako miesto, kde budete obedovať na čerstvom vzduchu a budete sa pri tom kochať prekrásnymi výhľadmi. Ako rozšírenie oblasti s bazénom niekedy obohatenej o hudobné pozadie, ktoré vám spestrí relaxačné popoludnie, nájdete lietajúci koberec na palube 14. A na samom vrchole lode, na úrovni paluby 16, kam sa vynesie vždy večer, sa stane nevšedným miestom vysoko v oblakoch, kde si môžete užiť svoju večeru nad oceánom.

Luxusná kajuta s nekonečnou verandou

Keď Celebrity Cruises navrhovala luxusné kajuty pre novú Celebrity Edge, premysleli každý jednotlivý detail. A to preto, aby zabezpečila dôležitú vec: že si jej hostia na lodi odpočinú rovnako dobre, ak nie dokonca lepšie, než doma.

To v prvom rade znamená viac miesta - pre pohyb v priebehu dňa aj kvalitný nočný spánok. Luxusné kajuty Celebrity Edge budú o celých 23% väčšie ako víťazné kajuty s verandou triedy Solstice, s tým, že o celú pätinu sa zväčší aj priestor kúpeľne.

Ďalším moderným luxusným prvkom, s ktorým Celebrity Cruises prichádza v kajutách svojej novej lode ako úplne prvá, sú extra veľké postele s tým najvyberanejším príslušenstvom: exkluzívnou posteľnou bielizňou z kašmíru a matracov ručne vyrábanou v Taliansku.

Tým najvzrušujúcejším, čo luxusné kajuty Celebrity Edge ponúknu, je však prístup k samotnému okraju mora. Kajuty budú vybavené celoplošnými oknami, siahajúcimi od podlahy až po strop, ktoré sa stlačením jediného tlačidla úplne zasunú. Nezostane po nich pritom nič viac, než otvorený priestor s nádherným výhľadom na oceán. Medzi vašou spálňou a nekonečným morom tak bude stáť len nepatrná koľajnička. Takzvané balkóny na želanie budú jedným z niekoľkých dizajnových a technických prvkov, ktoré sa vôbec prvýkrát v histórii priemyslu výletných plavieb objavia práve na lodi Celebrity Edge.

Čo nová Celebrity Edge ponúkne v neposlednom rade, je tiež väčší výber izieb. K 174 rôznym možnostiam, ako prepojiť kajuty, Celebrity Cruises pridajú novú kategóriu kajút - jednoizbovú luxusnú kajutu Edge s nekonečnou verandou určenou moderným cestovateľom, ktorí radi objavujú svet vo svojej vlastnej spoločnosti. Kajuta má perfektné proporcie pre cestovateľov-jednotlivca, je priestranná a má štýl. Je skrátka jedinečná, rovnako ako celá loď Celebrity Edge.

Plávajúce vily so súkromnými bazénmi

Apartmány tradične zaberali asi 5% z ubytovacej plochy lodí Celebrity, na lodiach Edge to bude celých 12% z priestoru určeného pre ubytovanie. Započítaných do toho aj šesť dvojposchodových víl s vlastnými, meter hlbokými bazénmi a priamym prístupom na jednu zo slnečných palúb lode.

Dve presklené poschodia, balkón a ohromná obývacia izba, rovnako ako kašmírové matrace s eukalyptom z Talianska, vybavenie kúpeľne značky Bulgari, služba komorníka, pomoc pri vybaľovaní a balení a bar, ktorého obsah je zostavený hosťom priamo na mieru, to sú len niektoré z vymožeností , ktoré vily svojim obyvateľom ponúknu. Vyzerajú skrátka ako ten najkrajší hotel, ktorý ešte k tomu všetkému pláva.

Ak budete mať šťastie a ubytujete sa v strešnom apartmáne priamo nad mostíkom, budete sa kochať lepšími výhľadmi, než má samotný kapitán.

Premenlivé priestory

Ako slnko klesá, mení sa atmosféra a s ňou sa budú premieňať aj verejné priestory na Celebrity Edge, ktoré tak prinesú úplne nové zážitky. Počas dňa si tu užijete otvorené výhľady na oceán alebo neustále sa meniace abstraktné umenie a rozmanité aktivity, ako sú napríklad lekcie jogy, navodia atmosféru pripomínajúcu luxusný prímorský rezort. V noci dômyselné osvetlenie, unikátne stolovanie na čerstvom vzduchu a živá hudba vytvorí scénu plnú energie, intimity a elegancie.

Takzvaná rezortná paluba na Celebrity Edge povznáša koncept verejných priestorov pre dospelých na úplne inú úroveň. Okrem vonkajšieho bazéna tu nájdete úžasný krytý bazén uzavretý mozaikovou kopulou, ktorá umožní jeho využitie za všetkých poveternostných podmienok. Nesie názov Solárium a povedie na strešnú záhradu s nádherne tvarovanými stromami, ktoré budú mať na starosti špeciálne k tomu najatí záhradní dizajnéri. Organizovať sa tu budú jazzové párty (predstavte si deky, víno a živú muziku), alebo napríklad filmové večery s občerstvením.


Loď na mobilné ovládanie

Poslednou veľkou inováciou, ktorá sa v priemysle výletných lodí objavila, boli náramky, ktorých naskenovaním ste mohli oznámiť svoj odchod a príchod na palubu v prístave, prípadne si pomocou nich objednať nápoje priamo do kajuty. Náramky a podobné veci, ktoré so sebou musíte nosiť naviac, sú ale na lodiach Celebrity Edge minulosťou. To všetko a ešte oveľa viac totiž budete môcť robiť len s pomocou svojho mobilu. Od nalodenia cez odomknutie kajuty až po nastavenie izbovej teploty alebo ovládanie svetiel.

Diať sa tak bude prostredníctvom vlastnej mobilnej aplikácie Celebrity, ktorá tak dá každému hosťovi na palube do vrecka napríklad tiež izbovú službu, mapu lode alebo denný rozvrh aktivít. Ľudia tak budú dostávať aj upozornenia o aktivitách, ktoré ich zaujímajú, a ich zážitok z plavby tak bude môcť byť oveľa osobnejším než kedykoľvek predtým.

Lietajúci koberec, nekonečné verandy, mobilné ovládanie a ďalšie technické prvky, ktorými bude Celebrity Edge vybavená, zdvihnú cenovku lode, ktorá svojou veľkosťou patrí medzi plavidlá strednej triedy, na sumu 1 miliardy dolárov.

Od novej lode si Celebrity Cruises sľubuje, že pritiahne viac mladých cestovateľov. Ďalšie prevratné novinky, na ktoré sa na Celebrity Edge môžu tešiť, bude odhaľovať postupne.


Návrhári zvučných mien

V rámci exkluzívneho partnerstva bola na palube Celebrity Edge privítaná ikona interiérového dizajnu, Nate Berkus, ktorého Celebrity Cruises vymenovala dizajnovým ambasádorom svojej najnovšiej lode. Jeho zdieľaná vášeň pre moderný luxus, dizajn, ktorý je jediný svojho druhu, a cestovanie po svete, robí z Berkusa ideálneho kandidáta, ktorý doručí správu, že Celebrity Edge je stelesnením dizajnovej dokonalosti nielen na mori, ale kdekoľvek na svete. Vedúcou návrhárkou ubytovacej sekcie Celebrity Edge sa stala slávna londýnska dizajnérka Kelly Hoppen. Hoppen do miestností, ktoré budú slúžiť ako hlavné dovolenkové útočisko hostí nové, prináša jednoduchú, teplú a harmonickú paletu.

Jej vízia navodzuje intimitu lákavého, pohodlného mestského apartmánu, z ktorého sa len tak náhodou otvára pohľad na najkrajšie scenérie na svete. Štýl Hoppen, to sú čisté línie a neutrálne tóny zmiešané s očarujúcou atmosférou a prepychovým nábytkom. Návrhárka sa inšpirovala predstavou, že je možné odplávať od požiadaviek moderného života a uchýliť sa do nádherného priestoru s neustále sa meniacim výhľadom. Podľa nej bolo veľmi napínavé hľadať presnú rovnováhu medzi vzrušením z cestovania a komfortom luxusného osobného priestoru.

Návrhov verejných priestorov sa ujal medzinárodne preslávený architekt Tom Wright, ktorý má s dizajnom viac ako 30-ročné skúsenosti a navrhoval také svetovo známe projekty, ako je napríklad hotel Burj Al Arab v Dubaji. Vďaka jeho vízii budú vonkajšie priestory Celebrity Edge pokojnými útočiskami, ktoré ponúknu to najlepšie z nekonečných výhľadov na oceán a nevšedné miesta, ktoré hostia v priebehu svojej plavby navštívi.

Chvályhodné partnerstvo

Krstnou mamou svojej najnovšej lode sa Celebrity Cruises rozhodla vymenovať 19 ročnú laureátku Nobelovej ceny a posla mieru Spojených štátov, Malal Yousafzai. Inšpirovala sa pritom misiou Malalinho fondu, podľa ktorého viac ako 130 miliónov dievčat na svete nenavštevuje školu. Cieľom fondu je podporiť stredoškolské vzdelanie dievčat v krajinách, ako sú Pakistan, Nigéria, Keňa alebo Sýria, a dať im tak moc zmeniť svoj život prostredníctvom vzdelania. S Malaliným fondom, s ktorým zdieľa hodnoty ako rozmanitosť, inklúzia a rovnosť pohlavia, Celebrity Cruises nadviazala dvojročné partnerstvo. Zaviazala sa tak k tomu podporiť projekt, ktorý má všetkým dievčatám zabezpečiť 12 rokov bezpečného, kvalitné a bezplatného vzdelania.


Prvé plavby

Na svoju prvú plavbu vyrazí prelomová Celebrity Edge už v decembri 2018, a to z Fort Lauderdale v Spojených štátoch amerických. Prvá bude 7 dňová východokaribská plavba, ktorá navštívi San Juan v Portoriku, Tortoli na Britských Panenských ostrovoch a Philipsburg vo Svätom Martine. Nasledovať bude týždňová plavba západným Karibikom s destináciami Key West na Floride, Costa Maya a Cozumel v Mexiku a George Town na Kajmanských ostrovoch.

Ak sa nemôžete rozhodnúť, vyrazte rovno na 14-dňovú plavbu. A zarezervujte si ju radšej ešte dnes. Spoločnosť rezervácie prijíma už od marca tohto roku, tak nech nevyjdete nakrátko.