Celebrity Edge

Celebrity Edge bola prvou zo štyroch nových lodí triedy Edge, ktorá obohatila flotilu Celebrity Cruises. Loď prvýkrát vyplávala v novembri 2018 a priniesla množstvo inovácií, s ktorými sme sa u Celebity Cruises ešte nestretli, tak niekoľko noviniek, ktoré sa na mori objavia vôbec prvýkrát.

Loď sa chváli takzvaným „Kúzelným kobercom“ (Magic Carpet), ktorý sa vertikálne pohybuje medzi palubami a na základe svojej aktuálnej polohy tiež mení svoj účel. V rovine paluby 2 tvorí bezbariérový prístupový priestor pre pasažierov nastupujúcich a vystupujúcich z lode, v rámci paluby 5 je rozšírením reštaurácie na čerstvom vzduchu, na palube 14 potom barom a miestom, kde sa odohrávajú večierky. Nakoniec na najvyššej, 16. palube, je malou exkluzívnou reštauráciou servírujúcou menu založené na lokálnych surovinách. Eden, to sú tri presklené poschodia obrovského priestoru s nádhernými výhľadmi na more, reštauráciami na čerstvom vzduchu, živými kvetmi a miestom konania najrôznejších – denných i nočných – akcií. Paluba 14 nesie názov Resort Deck a okrem obrovského bazéna tu hostia nájdu dve vyhrievané kúpele, na strešnej záhrade Rooftop Garden sa potom môžu tešiť na lekcie jogy alebo živú hudbu.

Reštaurácií je na lodi celý rad, celých 6 je absolútnou novinkou. Nechýbajú talianska, francúzska, grécka ani kozmopolitná reštaurácia, za poplatok si potom hostia môžu užiť na skúsenosti založený a doslova „divadelný“ zážitok v reštaurácii Eden, prvotriedne steaky, čerstvé ryby a morské plody a mnoho ďalšieho. Raz alebo dvakrát za plavbu nebude chýbať menu „servírované“ animovanou postavičkou Le Petit Chef. Ponuku dopĺňajú bary a kaviarne.

Na palube Celebrity Edge je hneď niekoľko bazénov, kúpele aj fitness centrum a hostia sa tu rozhodne nudiť nebudú: pripravený je bohatý program pre dospelých aj pre deti všetkých vekových kategórií.

129 500t výtlak lode
306m dĺžka lode
39m šírka lode
21,8 rýchlosť v uzloch
2 918 max. počet pasažierov
1 467 celkový počet kabin
Stredná Veľkosť lode
11.2018 Rok výroby

Kajuty

Pri maximálnej obsadenosti loď pojme až 2 900 pasažierov, ktorí si môžu vybrať z celého radu kajút a apartmánov. Celebrity Edge prináša hneď niekoľko nových tried kajút, medzi nimi aj absolútnu novinku na mori, kajuty Infinite Veranda s dverami, ktoré hosťom umožnia prostredníctvom mobilnej aplikácie v ich telefóne zmeniť vonkajšie priestory na vnútorné a priestor kajuty tak rozšíriť skoro o štvrtinu. Hostia cestujúci sami ocenia jednoizbové kajuty, ktoré sa na lodi Celebrity Cruises objavujú vôbec prvýkrát. Nechýbajú klasické kajuty vnútorné, s výhľadom a balkónom.

Celých 12% kajút na lodi sú apartmány, medzi nimi dve úplne nové triedy. Iconic Suites ponúka dve spálne, priestranný balkón so súkromnou vírivkou a výhľadom kapitána. Edge Villa je dvojposchodový apartmán s dvoma kúpeľňami, súkromným bazénom a priamym prístupom na slnečnú palubu, ktorá je súčasťou komplexu The Retreat, určeného výhradne hosťom apartmánov.

Štýlovo navrhnuté vnútorné kajuty disponujú veľkým obytným priestorom vrátane posedenia a TV s plochou obrazovkou, väčšími kúpeľňami a aj úložným priestorom. Okrem veľkej manželskej postele majú niektoré kajuty aj rozkladaciu pohovku alebo dvojpohovku. Vedľa klasických vnútorných kajút sú na palube k dispozícii kajuty Deluxe.

Kategórie:

 • I2, Vnútorné kajuty, paluby: 6, 7, 8, 9, 10, 11 - plocha cca 17 m2
 • DI, Vnútorné kajuty Deluxe, paluby: 7, 8, 9, 10, 11, 12 - plocha cca 19 m2

Kajuty s výhľadom na oceán ponúkajú väčšie obytné priestory a úchvatné výhľady na scenériu, ktorá sa denne mení. Niektoré kajuty majú okrem veľkej manželskej postele aj rozkladacie (dvoj) lôžko. Vedľa klasických kajút s výhľadom sú na palube k dispozícii Deluxe kajuty s výhľadom, ktoré patria medzi tie najväčšie a ďalej Panoramatické kajuty s oknom od podlahy k stropu umiestnené uprostred a na prove lode.

Kategórie:

 • O1, Kajuty Prime s výhľadom, paluba: 3 - plocha cca 18,5 m2
 • O2, Kajuty s výhľadom, paluba: 3 - plocha cca 18,5 m2
 • PO, Kajuty s panoramatickým výhľadom, paluba: 6 - plocha cca 20 m2
 • DO, Kajuty Deluxe s výhľadom, paluby: 8, 9 - plocha cca 22 m2

Užite si nádhernú prírodu a ohromujúce výhľady na oceán zo svojej vlastnej súkromnej verandy. Vďaka najmodernejším technológiám si môžete nastaviť takmer každý prvok v kajute. Niektoré kajuty majú k manželskej posteli aj rozkladacie lôžko alebo dvojlôžko.

Môžete si vybrať kajuty Sunset Veranda s najväčšou verandou z radu Edge, Deluxe Porthole s verandou na zadnej časti lode a rad Edge s nekonečnou verandou a to aj jednolôžkové pre sólo cestovateľov. Niektoré kajuty sú vzájomne prepojiteľné.

Kajuty triedy Concierge spájajú luxus kajút Edge s nekonečnou verandou s radom služieb a vybavenia, od exkluzívneho obeda, cez destinačný seminár a oddaného concierge - asistenta, ktorý je vždy len pár krokov od vašej kajuty, aby vám pomohol s čímkoľvek, čo potrebujete. Súčasťou ubytovania je aj prístup do miestnosti Infinite Veranda®.

Kajuty triedy AquaClass sú inspiratívnejšie ako inokedy. Predvolená je kajuta Edge s nekonečnou verandou s pridanými prvkami inšpirovanými kúpeľmi. K dispozícii je pre hostí najmodernejšia nekonečná veranda, kašmírová posteľná bielizeň s matracom kráľovskej veľkosti a bezplatné lekcie fitness. Navyše majú neobmedzený prístup do SEA Thermal Suite, bezplatné stravovanie v reštaurácii Blu a osobného kúpeľného concierge.

Kategórie:

 • E1, Kajuta Prime Edge s nekonečnou verandou, paluby: 7, 8, 9 - plocha cca 19 m2, verandy cca 4 m2
 • E2, Kajuta Edge s nekonečnou verandou, paluby: 6, 7, 8, 9 - plocha cca 19 m2, verandy cca 4 m2
 • E3, Kajuta Edge s nekonečnou verandou s obmedzeným výhľadom, paluby: 6, 7, 8 - plocha cca 19 m2, verandy cca 4 m2
 • ES, Jednolôžková kajuta Edge s nekonečnou verandou, paluba: 6 - plocha cca 13 m2, verandy cca 4 m2
 • P1, P2, Kajuta Deluxe s verandou s okrúhlym oknom, paluby: 6, 7, 8, 9 - plocha cca 19 m2, verandy cca 4 m
 • SV, Kajuta Sunset Veranda, paluby: 7, 8, 9, 10, 11, 12 - plocha cca 21 m2, verandy cca 8 m2
 • C1, Kajuta Prime Concierge Class, paluby: 11, 12 - plocha cca 19 m2, verandy cca 4 m2
 • C2, Kajuta Concierge Class, paluby: 9, 10, 11, 12 - plocha cca 19 m2, verandy cca 4 m2
 • C3, Kajuta Concierge Class s obmedzeným výhľadom, paluby: 9, 10, 11, 12 - plocha cca 19 m2, verandy cca 4 m2
 • A1, Kajuta Prime AquaClass, paluby: 9, 10 - plocha cca 19 m2, verandy cca 4 m2
 • A2, Kajuta AquaClass, paluby: 9, 10 - plocha cca 19 m2, verandy cca 4 m2

Exkluzívne ubytovanie v Retreat® zahŕňa úžasný apartmán, prístup do súkromnej reštaurácie Luminae, exkluzívneho salónika a terasy na opaľovanie, ktoré konkurujú akémukoľvek špičkovému rezortu. Hosťom je k dispozícii tím profesionálov, ktorí urobia všetko pre to, aby si svoju dovolenku skutočne vychutnali.

Niektoré apartmány disponujú dvoma spálňami a kúpeľňami, súčasťou pri apartmáne Penthouse a Sky Suite je aj vírivka. Každý hosť v apartmáne dostane prémiové nápoje a prémiové Wi-Fi pripojenie.

Medzi exkluzívne služby a vybavenie v Royal Suite, Edge Villa, Penthouse Suite a Iconic Suite patrí napr. bezplatná balená voda, sóda a pivo denne zásobené, neobmedzené obedy a večere vo všetkých špecializovaných reštauráciách, dve fľaše prémiových liehovín zdarma. dvakrát za plavbu) alebo aj prednostné doručenie batožiny.

Medzi služby v Celebrity Suite a Sky Suite patrí napr. denný dovoz popoludňajších pochutín, popoludňajšia čajová akcia organizovaná v The Retreat Lounge, bezplatná 24-hodinová izbová služba, bezplatné použitie golfového dáždnika a ďalekohľadu či služba čistenia topánok.

Špeciálne výhody majú hostia z Aqua Sky Suite ako napr. neobmedzený vstup do Sea Thermal Suite, špecializovaný kúpeľný concierge, prednostné rezervácie kúpeľov, bezplatné lekcie fitness, exkluzívne zľavy na kúpeľné procedúry (môžu byť účtované ďalšie poplatky) aj uvítací. Súčasťou vybavenia apartmánov sú navyše fitness pomôcky, podložky na jogu, sprchové toaletné potreby z prírodných zložiek, rozšírené wellness na vyžiadanie atď.

Kategórie:

 • MS, Apartmán Magic Carpet® Sky Suite, paluby: 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 - plocha cca 28 m2, verandy cca 7 m2
 • S1, SS, Apartmán Sky Suite a Sunset Sky Suite, kombinácia rozsiahlych výhľadov a intímneho luxusu, paluby: 7, 8, 9, 10, 11, 12 - plocha cca 28 m2, verandy cca 7 m2
 • CS, Apartmán Celebrity Suite, paluby: 11, 12 - plocha cca 38 m2, verandy cca 10 m2
 • PS, Apartmán Penthouse Suite, paluba: 12 - plocha cca 128 m2, verandy cca 18 m2
 • RS, Apartmán Royal Suite, - paluba: 12 - plocha cca 64 m2, verandy cca 7 m2
 • IC, Apartmán Iconic Suite, s panoramatickým výhľadom - paluba: 12 - plocha cca 176 m2, verandy cca 64 m2
 • EV, Dvojposchodový apartmán Edge Villa, s ochladzovacím bazénom - paluby: 15, 16 - plocha cca 69 m2, verandy cca 20 m2

Zábava

Celebrity Edge prináša nespočet aktivít, akcií a príležitostí na zábavu.

Na lodi je k dispozícii:

 • 4 hlavné reštaurácie - Cosmopolitan s globálnymi vplyvmi, Normandia, ponúkajúca súčasnú francúzsku kuchyňu, Cyprus predstavujúci grécke dedičstvo, Tuscan, lahodná kuchyňa inšpirovaná autentickými juhotalianskymi reštauráciami
 • Špecializované reštaurácie - napr. Fine Cut Steakhouse so širokým výberom tých najluxusnejších kusov mäsa až po prémiové morské plody, Le Grand Bistro, inšpirované klasickými francúzskymi bistrami, Le Petit Chef s vrcholnou 3D stolnou animáciou, Raw on 5, kde je pri vchode expozícia s ustricami, kraby či homáre, reštaurácia Eden je mimoriadnou kulinárskou cestou s otvorenou kuchyňou a inovatívnymi pokrmami
 • Ďalšie možnosti stravovania - napr. v Eden Café, Spa Café, Oceanview Café či Masť Grill
 • Bary, kaviarne, salóniky - napr. Martini Bar, Retreat Lounge, Retreat Pool Bar, Café Al Bacio, Club, Il Secondo Bacio, Eden Bar, Sunset Bar, Pool Bar, Casino Bar
 • Glamorous Grand Plaza - trojposchodový priestor inšpirovaný talianskymi námestiami, kde hostia nájdu reštaurácie, bary aj kaviareň Grand Plaza Café
 • Bazény, vyhrievané kúpele, slnečné paluby a Solárium - paluba len pre dospelých
 • Obchody
 • Kasíno, výherné automaty, kartová miestnosť, lekcie hrania a turnaje
 • Videoherňa
 • Spa - široká ponuka relaxačných a liečebných procedúr od tradičných po exotické, kaderníctvo, procedúry pre teenagerov
 • Fitness – moderné fitness centrum vybavené prístrojmi značky Life Fitness vrátane bežeckých pásov, bicyklov a posilňovacích strojov, sauna, vírivka, para, skupinové lekcie (zumba, jóga, pilates, posilňovanie, kardio), služby osobného trénera
 • Party a tematické večery - úvodné stretnutie s kapitánom, karibská párty a rock and roll party v štýle 50. rokov, disco 70. rokov
 • Muzikály a show v divadle v štýle Las Vegas, komediálne, spevácke a kúzelnícke vystúpenia
 • Živá hudba, DJi v The Club, karaoke, lekcie tanca
 • Súťaže a turnaje - šach, bingo, gulečník, Xbox turnaje, talentové show, vedomostné súťaže (súboj pohlavia, kryptogramy), basketbalové zápasy a súťaže v stolnom tenise
 • Prednášky na odborné témy, kurzy varenia a degustácie vína, wellness a fitness programy, umelecké kurzy a výroba šperkov, prezentácia destinácií
 • Toddler Time – program pre deti do 3 rokov s hračkami a produktmi od Fun Factory
 • Shipmates - aktivity pre deti od 3 do 5 rokov od lovu pokladov po ručné činnosti
 • Cadets - aktivity pre deti od 6 do 8 rokov vrátane štafetových závodov, vedomostných súťaží a talentových show
 • Captains - aktivity pre deti od 10 do 12 rokov ako karaoke, video hry alebo pizza večierky
 • X Club Teen Entertainment – priestor pre teenagerov od 13 do 17 rokov s najnovšími hernými konzolami a hrami, športovými aktivitami alebo diskotékami
 • Služba stráženie detí pre najmenších za poplatok
 • Konferenčná miestnosť

Plavby na Celebrity Edge