X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Celebrity Cruises spúšťa historicky novú loď, pomenovanú historickou krstnou mamou

Celebrity Cruises spúšťa historicky novú loď, pomenovanú historickou krstnou mamou

Laureátka Nobelovej ceny Malala Yousafzai uvádza Celebrity Edge, prvú loď vo svojej triede.

Port Everglades, Florida - 4. december 2018 - Po viac ako 4 rokoch nekonečného nadšenia a tvrdej práce tisícov inžinierov, architektov, remeselníkov, návrhárov a posádky, vplávala Celebrity Cruises pred pár dňami do novej éry. Celebrity Edge sa pridala k   flotile po dojímavom obrade, kde sa k  jej krstnej mame, laureátke Nobelovej cenu Malale Yousafzai, pripojili všetci na palube, aby "požehnali lodi a všetkým, ktorí na nej budú plávať."

 

Menovacia udalosť priviedla na jedno miesto viac než 3 tisíc hostí, zamestnancov, členov posádky a študentov, ktorí prišli osláviť debut prvej novej lode Celebrity za posledných 6 rokov a prvej lode z   novej triedy za viac ako desaťročie.

 

Yousafzai, ktorá v  súčasnosti študuje na Oxfordskej univerzite, je inšpirujúcou spoluzakladateľkou fondu Malala, ktorý bojuje za svet, v ktorom sa každé dievča môže vzdelávať a ujať sa vedenia, a to tým, že investuje do miestnych vzdelávacích aktivít, ženie k  zodpovednosti globálnych vodcov a posilňuje hlasy dievčat po celom svete.

 

Tieto problémy preberala pred posádkou lode a hostí v rozhovore s prezidentkou a generálnou riaditeľkou Celebrity, Lisou Lutoff-Perlo. Počnúc vzdelávaním dievčat až po silu rozmanitosti zdieľajú obe ženy hlboké nadšenie a záväzok k  týmto dôležitým témam.

 

"Sme poctení, že Malala súhlasila s tým byť krstnou mamou tejto lode, s rolou, ktorá odráža stáročia námorných tradícií, "povedal Richard D. Fain, predseda a generálny riaditeľ Royal Caribbean Cruises Ltd., materskej spoločnosti Celebrity."Sme pyšní predovšetkým preto, že Malalin príklad neúnavnej vytrvalosti a úspechu sú inšpiráciou pre našu posádku, ktorá tvrdo pracuje a prináša skutočné obete, aby vybudovala lepšie životy pre seba a svoje rodiny."

 

Lutoff-Perlo dodala: "Som veľmi pyšná na to, že Malala Yousafzai je krstnou mamou Celebrity Edge. Malala stelesňuje náš záväzok k otvoreniu sveta prostredníctvom vzdelania a rodovej rovnosti. To, že ju vidno na palube našej lode, prináša silné posolstvo našej posádke, ktorá reprezentuje viac ako 70 rôznych národností, a našim hosťom, ktorí sa s nami plavia po celom svete. "A pokračovala:" Dnešná slávnosť bola dojímavá a symbolizovala tiež to, čo Celebrity Cruises zastupuje. Som vďačná Malale, jej rodine a fondu Malala za to, že sa ujali dnešnej udalosti, a teším sa na to, že budeme spoločne pokračovať v našej práci po celom svete. "

 

Celebrity je hrdým partnerom fondu Malala a podporuje ho v jeho misii dopriať 130 miliónom dievčat, ktoré sú v pozícii mimo školskej dochádzky, 12 rokov bezplatného, bezpečného a kvalitného vzdelania, ktoré si zaslúžia.

 

"Bojujem za to, aby som zabezpečila, že sa milióny dievčat uviaznutých v situáciách chudoby alebo vojny, ktorú nezavinili, môžu učiť to, čo potrebujú, aby si mohli zvoliť svoju budúcnosť. Aby sme ale mohli vzdelanie dievčat zlepšovať, potrebujeme podporu vodcov z  každého sektora. Som veľmi vďačná Celebrity Cruises za jej štedrú podporu a investíciu do potenciálu dievčat na celom svete, "povedala Malala Yousafzai, spoluzakladateľka fondu Malala.

 

Na silné emócie pri menovacej udalosti, moderovanej známym návrhárom Natom Berkusom, došlo, keď sa na pódiu objavila vychvaľovaná nahrávajúca umelkyňa Andra Day so silným prevedením svojej piesne "Rise Up", nominovanej na cenu Grammy, a "Stand Up For Something", nominovanej na Oscara. Oba songy boli zvolené kvôli svojim odvážnym posolstvám o sile vzdelávania dievčat a jej úlohe pri formovaní budúcnosti.

Spoločnosť sa rozhodla vzdať sa pri spúšťaní lode tradičného šampanského a namiesto toho o jej predok rozbila na mieru vyrobenú 18 litrovú fľašu minerálnej vody Badoit French. Tým sa začala dlho očakávaná otváracia sezóna lode, ktorá uvádza prvú novú triedu lodí premiérovej lodnej spoločnosti za viac ako dekádu –  s prelomovým dizajnom a ponukou celého radu prvenstiev na mori tak zahajuje revolúciu v odvetví.

 

Celebrity Edge začne svoju prvú sezónu striedavými 7-dňovým plavbami po východnom a západnom Karibiku predtým, než v roku 2019 dopraví hostí k okúzľujúcim panorámam Stredomoria s   radom 7-11 dňových plavieb z  ikonických miest ako Barcelona a Rím. Na svoju prvú okružnú plavbu z floridského Fort Lauderdale vyrazila Celebrity Edge 9. decembra 2018. Plavby na tejto lodi nájdte tu: https://www.pttours.sk/plavby-lodou/plavby-celebrity-cruises?ship=184518&view=default

K Celebrity Edge sa v roku 2020 pripojí Celebrity Apex v rokoch 2021 a 2022 potom ďalšie dve sesterské lode, ktoré budú stavať na neuveriteľnej hnacej sile Celebrity Edge.

O Celebrity Cruises:

                                                                                                                        

 

Ikonická "X" Celebrity Cruises je značkou moderného luxusu s   jeho skvelým, súčasným dizajnom a vrelými prívetivými priestormi, stravovacími zážitkami, kde dizajn priestoru je rovnako dôležitý ako samotná kuchyňa, a s úžasnými službami, ktoré môže ponúknuť len Celebrity, to všetko vytvorené pre poskytnutie nenapodobiteľného zážitku v drahocennom čase dovolenkárov. 13 lodí Celebrity Cruises ponúka moderné luxusné prázdniny s návštevou všetkých siedmich kontinentov. Celebrity predstavuje tiež neuveriteľné zážitky z plavieb na Aljaške a v Kanade. Celebrity je jednou zo šiestich značiek výletných lodí prevádzkovaných lodnou spoločnosťou Royal Caribbean Cruises Ltd.  Pre viac informácií navštívte www.celebritycruises.com alebo sa spojte s nami.

Zdroj: Celebrity Cruises press center