X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Celebrity Apex

V apríli 2020 na more prvýkrát vypláva v poradí už druhá loď netrpezlivo očakávanej série Edge spoločnosti Celebrity Cruises, Celebrity Apex. Rovnako ako jej mladšia sestra, Celebrity Edge, ponúkne loď svojim pasažierom revolučný spôsob poznávania sveta a prinesie inovatívny dizajn a vizionárske priestory, ktoré - samozrejme s výnimkou Edge - na mori nemajú obdobu. Od apríla 2020 popláva Celebrity Apex po prekrásnom Stredomorí, od novembra toho istého roku potom svojich hostí bude brať na plavby z floridského Fort Lauderdale po slnkom zaliatom Karibiku.

Unikátny "Čarovný koberec" (Magic Carpet), rozširujúci ešte plochu už tak priestrannej lode, sa vertikálne pohybuje medzi palubami a na základe aktuálnej polohy mení svoj účel: od bezbariérového nástupu a výstupu z lode na 2. palube cez reštauráciu pod holým nebom na 5. palube, bar a diskotéku na palube 14. až po exkluzívnu reštauráciu na najvyššej, 16. palube.

Majestátna trojposchodová Grand Plaza, inšpirovaná talianskymi námestiami, je miestom stretávania a domovom hneď niekoľkých reštaurácií, obľúbeného Martini baru a dvoch skvelých kaviarní, zo strešnej paluby (Rooftop Garden) si potom cestujúci užijú prekrásne výhľady na more, a to či už tu "len" relaxujú pri živej hudbe, alebo sa zúčastňujú lekcie jogy.

Na palubu Celebrity Apex sa zmestila celý rad reštaurácií: od hlavnej Cosmopolitan cez Normandiu, servírujúcu súčasnú francúzsku kuchyňu a výborné európske vína, juhotaliansku Tuscan, grécku Cyprus, zameranú na tie najčerstvejšie morské plody, až po klasický steakhouse. Ponuku dopĺňa rad kaviarní a barov a je tak jasné, že hladom a smädom v priebehu plavby nikto trpieť nebude.

Bazény, vírivky, ležadlá, ale tiež kúpele so širokou ponukou procedúr zaberajú priestor 14., slnečnej paluby, známe ako Resort Deck. Na športovcov čaká priestranné a dobre vybavené fitness centrum a tiež vonkajší bežecký trek na najvyšších palubách lode, na mladých pasažierov potom Camp at Sea, kde zažijú veľa dobrodružstiev a spoznajú nových kamarátov. Pre celú rodinu sú pripravené úžasné predstavenia v divadle, živá hudba a v neposlednom rade široká ponuka exkurzií a aktivít v prístavoch.

129 500t výtlak lode
306m dĺžka lode
39m šírka lode
21,8 rýchlosť v uzloch
2 910 max. počet pasažierov
1 467 celkový počet kabin
Stredná Veľkosť lode
03.2020 Rok výroby

Kajuty

Ubytovanie na mori ešte nikdy nebolo pohodlnejšie. Celebrity Apex na maximum využíva úchvatné slnečné destinácie a svojim hosťom ponúka kajuty, v ktorých sa stiera hranica medzi vnútorným a vonkajším prostredím. Panoramatické okná, priestranné balkóny a súkromné terasy s vírivkami umožnia cestujúcim užiť si čerstvý morský vzduch počas denných i nočných hodín.

Hostia apartmánov sa môžu tešiť na luxusný komplex The Retreat, zaberajúci časť 15. a 16. paluby, určený výhradne pre pasažierov cestujúcich vo vyšších triedach kajút.

Priestrannejšie obytné priestory aj kúpeľne, veľká manželská posteľ v 99% kajút, špičková posteľná bielizeň značky eXhale s matracmi z kašmíru ... to je len výber z toho, na čo je možné sa na Celebrity Apex tešiť.

Kapacita lode je pri obsadenosti kajút 2 osobami 2 910 osôb a hostia si - v  závislosti od svojho rozpočtu či preferencií - môžu vybrať z celého radu možností, doteraz najširšieho zo všetkých lodí spoločnosť. Loď je pripravená na sólo cestovateľov i na tých, ktorí dávajú prednosť dovolenke vo väčšom počte: prepojiteľné kajuty a apartmány pojmú rodiny aj skupiny priateľov, a to až v počte 10 osôb!

Úplným unikátom na mori sú kajuty Infinite Veranda, kde hostia stlačením jediného tlačidla vo svojej mobilnej aplikácii zmenia vonkajšie priestory svojho ubytovania na vnútorné a rozšíria priestor svojej kajuty až o štvrtinu. Klasiku potom zastupujú pohodlné vnútorné kajuty, kajuty s výhľadom alebo verandou a samozrejme, tiež rôzne odstupňované apartmány, vrátane tých s prioritným prístupom do kúpeľov.

Najpriestrannejším a najluxusnejším ubytovaním na Celebrity Apex sú apartmány Iconic Suites, umiestnené na samom vrchu lode nad kapitánskym mostíkom a ponúkajúce tak (samozrejme okrem celého radu ďalších vymožeností) úchvatné panoramatické výhľady.


Zábava

Celebrity Apex si pre svojich hostí pripravila celý rad aktivít, podujatí a miest, z ktorých si každý vyberie to svoje. Na palube čakajú:

 • 4 hlavné reštaurácie (v cene plavby), špecializované reštaurácie (za poplatok), kaviarne a bary
 • Bazény, vírivky, slnečné paluby a Solarium - paluba len pre dospelých
 • Obchody
 • Kasíno
 • Kúpele so širokou ponukou masáží a procedúr
 • Fitness centrum vybavené posilňovacími a kardio strojmi značky Technogym, bežecký trek
 • Divadlo s inovatívnymi predstaveniami v   modernom priestore, v ktorom sa zlieva hranica medzi hercami a divákmi
 • Rooftop Garden so   živou hudbou, obrím šachom, letným kinom
 • The Club - viacúčelový priestor, miesto stretávania, interaktívnych hier a šou
 • The Retreat - komplex určený výhradne pre hostí apartmánov
 • Camp at Sea - interaktívny program pre mladých pasažierov všetkých vekových skupín

Plavby na Celebrity Apex