Celebrity Apex

V apríli 2020 na more prvýkrát vyplávala v poradí druhá loď zo série Edge spoločnosti Celebrity Cruises, a to Celebrity Apex. Rovnako ako jej mladšia sestra, Celebrity Edge, ponúkla loď svojim pasažierom revolučný spôsob poznávania sveta a priniesla inovatívny dizajn a vizionárske priestory.

Medzi destinácie Celebrity Apex patria tie európske, ako napríklad prekrásne Stredomorie, Škandinávia, Island s Írskom aj iné, ale aj plavby po slnkom zaliatom Karibiku v miestach ako Mexico, Jamaica, Kajmanie ostrovy, Puerto Plata, San Juan, Bahamy a ďalšie.

130 818t výtlak lode
306m dĺžka lode
39m šírka lode
21,8 rýchlosť v uzloch
2 910 max. počet pasažierov
1 467 celkový počet kabin
Stredná Veľkosť lode
03.2020 Rok výroby

Kajuty

Ubytovanie na mori ešte nikdy nebolo pohodlnejšie. Celebrity Apex na maximum využíva úchvatné slnečné destinácie a svojim hosťom ponúka kajuty, v ktorých sa stiera hranica medzi vnútorným a vonkajším prostredím. Panoramatické okná, priestranné balkóny a súkromné terasy s vírivkami umožnia cestujúcim užiť si čerstvý morský vzduch počas denných i nočných hodín.

Hostia apartmánov sa môžu tešiť na luxusný komplex The Retreat, zaberajúci časť 15. a 16. paluby, určený výhradne pre pasažierov cestujúcich vo vyšších triedach kajút.

Priestrannejšie obytné priestory aj kúpeľne, veľká manželská posteľ v 99% kajút, špičková posteľná bielizeň značky eXhale s matracmi z kašmíru ... to je len výber z toho, na čo je možné sa na Celebrity Apex tešiť.

Kapacita lode je pri obsadenosti kajút 2 osobami 2 910 osôb a hostia si - v  závislosti od svojho rozpočtu či preferencií - môžu vybrať z celého radu možností, doteraz najširšieho zo všetkých lodí spoločnosť. Loď je pripravená na sólo cestovateľov i na tých, ktorí dávajú prednosť dovolenke vo väčšom počte: prepojiteľné kajuty a apartmány pojmú rodiny aj skupiny priateľov, a to až v počte 10 osôb!

Úplným unikátom na mori sú kajuty Infinite Veranda, kde hostia stlačením jediného tlačidla vo svojej mobilnej aplikácii zmenia vonkajšie priestory svojho ubytovania na vnútorné a rozšíria priestor svojej kajuty až o štvrtinu. Klasiku potom zastupujú pohodlné vnútorné kajuty, kajuty s výhľadom alebo verandou a samozrejme, tiež rôzne odstupňované apartmány, vrátane tých s prioritným prístupom do kúpeľov.

Najpriestrannejším a najluxusnejším ubytovaním na Celebrity Apex sú apartmány Iconic Suites, umiestnené na samom vrchu lode nad kapitánskym mostíkom a ponúkajúce tak (samozrejme okrem celého radu ďalších vymožeností) úchvatné panoramatické výhľady.

Štýlovo navrhnuté vnútorné kajuty majú veľký obytný priestor vrátane sedenia a plochej obrazovky, väčších kúpeľní a úložného priestoru. Okrem veľkej dvojlôžkovej postele majú niektoré kabíny aj posteľ pohovky. Okrem klasických vnútorných kabín sú na palube k dispozícii Deluxe kabíny.


Kategórie:

 • I2, vnútorné kabíny, paluby: 6, 7, 8, 9, 10, 11 - plocha približne 17 m2
 • DI, vnútorné kabíny Deluxe, paluby: 7, 8, 9, 10, 11, 12 - plocha približne 19 m2

Kabína s výhľadom na oceán ponúka väčšie obytné priestory a ohromujúci výhľad na scenériu, ktorá sa každý deň mení. Niektoré kabíny majú okrem veľkej dvojlôžkovej postele skladacie (dve)posteľ. Okrem klasických kabín výhľadu sú na palube k dispozícii Deluxe kabíny s výhľadom, ktoré patria medzi najväčšie a Panoramatické kabíny s oknom od podlahy po strop umiestnené v strede a na prove lode.

Kategórie:

 • O1, Kabíny Prime s výhľadom, paluba: 3 - plocha cca 18,5 m2
 • O2, Kabíny s výhľadom, paluba: 3 - plocha cca 18,5 m2
 • PO, Panoramatické kabíny s výhľadom, paluba: 6 - plocha cca 20 m2
 • DO, Deluxe kabíny s výhľadom, paluby: 8, 9 - plocha cca 22,5 m2

Zábava

Unikátny „Kúzelný koberec“ (Magic Carpet), rozširujúci ešte plochu už aj tak priestrannej lode, sa vertikálne pohybuje medzi palubami a na základe aktuálnej polohy mení svoj účel: od bezbariérového nástupu a výstupu z lode na 2. palube cez reštauráciu pod holým nebom na 5 - palube, bar a diskotéku na palube 14. až po exkluzívnu reštauráciu na najvyššej, 16. palube.

Majestátna trojposchodová Grand Plaza, inšpirovaná talianskymi námestiami, je miestom stretávania a domovom hneď niekoľkých reštaurácií, obľúbeného Martini baru a dvoch skvelých kaviarní, zo strešnej paluby (Rooftop Garden) si potom cestujúci užijú prekrásne výhľady na more, a to či už tu „len“ relaxujú pri živej hudbe, alebo sa zúčastňujú lekcie jogy.

Na palubu Celebrity Apex sa zmestil celý rad reštaurácií: od hlavnej Cosmopolitan cez Normandie, servírujúcu súčasnú francúzsku kuchyňu a výborné európske vína, juhotaliansku Tuscan, grécku Cyprus, zameranú na tie najčerstvejšie morské plody, až po klasický steakhouse. Ponuku dopĺňa množstvo kaviarní a barov a je tak jasné, že hladom a smädom v priebehu plavby nikto trpieť nebude.

Bazény, vírivky, lehátka, ale aj kúpele so širokou ponukou procedúr zaberajú priestor 14., slnečnej paluby, známej ako Resort Deck. Na športovcov čaká priestranné a dobre vybavené fitness centrum a tiež vonkajší bežecký trek na najvyšších palubách lode, na mladých pasažierov potom Camp at Sea, kde zažijú množstvo dobrodružstiev a spoznajú nových kamarátov. Pre celú rodinu sú pripravené úžasné predstavenia v divadle, živá hudba av neposlednom rade široká ponuka exkurzií a aktivít v prístavoch.

Loď je k dispozícii:

 • Hlavná reštaurácia (zahrnutá vo plavbe) - Cosmopolitan, Normandia, Cyprus, Toskán
 • Špecializované reštaurácie (za poplatok) - Fine Cut Steakhouse, Le Grand Bistro, Le Petit Chef®, Raw On 5, Magic Carpet, Rooftop Garden Gril, Eden Restaurant
 • Exkluzívna reštaurácie pre The Retreat a Aquaclass - Luminae na Retreather®, Blu
 • 12 kaviarní, barov a salónikov - EG Café Al Bacio, bazén, bar Sunset, bar Martini, remeselný spoločenský bar, kúzelný koberec s vystúpenia
 • Atrium Grand Plaza
 • Bazény, vírivky, slnečné paluby
 • Solarium - paluba iba pre dospelých
 • Obchody s starostlivo zostavenou ponukou luxusných značiek a výrobkov
 • Kasíno - s výberom viac ako 2 015 hracích automatov a 148 stolových hier
 • SPA so širokou škálou viac ako 120 masáží a postupov vrátane. tepelný byt a perzské záhrady, ktoré zapôsobia na vaše zmysly
 • Salón KÉRASTASASE® - s TOP službami starostlivosti o vlasy, manikúru, pedikúru a ďalšie
 • Barber pre mužov
 • Fitness centrum - vybavené fitness a kardio strojmi značky technogym, behom Trek
 • Divadlo s inovatívnymi vystúpeniami v modernom priestore, kde hranice medzi hercami a divákmi, ako napríklad Rockumentary, kde sa rocková história dostáva do centra pozornosti alebo Crystallize, keď môžete obdivovať hypnotizujúcu choreografiu leteckej akrobacie pre špeciálne efekty a elektrizujú husľovú hudbu
 • Rooftop Garden so živou hudbou, obrovský šach, letné kino
 • The Club - viacprávny priestor, miesto stretnutia, interaktívne hry a predstavenia, denné aktivity, ako sú lekcie DJov alebo lukostreľba a večerné produkcie
 • The Retreat - komplex určený výlučne pre byt pre hostí
 • Camp at Sea - interaktívny program pre mladých cestujúcich všetkých vekových skupín
 • Konferenčná miestnosť vhodná pre stretnutia, bankety alebo kokteilové sedenie

Plavby na Celebrity Apex

USA, Bermudy, Portugalsko, Španielsko z Fort Lauderdale na lodi Celebrity Apex

Loď: Celebrity Apex
Trasa: USA, Bermudy, Portugalsko, Španielsko
Nalodenie: Fort Lauderdale, USA
Vylodenie: Barcelona, Španielsko
Trvanie: 13 nocí