Veľká Británia, Španielsko zo Southamptonu na lodi Independence of the Seas
Termín: Oblasť: Trasa:
od 943 €/os.

Itinerár

DEŇ DÁTUM Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 04.10.2025, So 1. Southampton, Veľká Británia (nalodenie) --:-- 17:00
2. 05.10.2025, Ne 2. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
3. 06.10.2025, Po 3. Bilbao, Španielsko 08:00 17:00
4. 07.10.2025, Ut 4. La Coruna, Španielsko 08:00 17:00
5. 08.10.2025, St 5. Vigo, Španielsko 08:00 17:00
6. 09.10.2025, Št 6. Gijón, Španielsko 10:00 18:00
7. 10.10.2025, Pi 7. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
8. 11.10.2025, So 8. Southampton, Veľká Británia (vylodenie) 05:30 --:--
 • 1.' '.deň
  program deň za dňom
  1. deň
  Southampton, Veľká Británia (nalodenie) / Na južnom pobreží Veľkej Británie leží dôležitý anglický prístav a najväčšie mesto grófstve Hampshire, Southampton. Mesto sa preslávilo ako brána do Anglicka a miesto, odkiaľ v roku 1912 vyplával legendárny Titanic. Prejdite sa okolo najstarších stredovekých hradieb v Anglicku a v múzeu Tudor House sa oboznámte s históriou domu zo 16. storočia. Nenechajte si ujsť prechádzku na najväčšom britskom parníku ani predstavenie v divadle Mayflower, najdlhšie pôsobiacom divadle mimo Londýna vo Veľkej Británii.
 • 3.' '.deň
  program deň za dňom
  3. deň
 • 4.' '.deň
  program deň za dňom
  4. deň
  La Coruna, Španielsko / Ešte pred tým, než na severozápad Iberijského polostrova v 2. storočí pred naším letopočtom dorazili Rimania, bola oblasť osídlená Keltmi. Dnes je La Coruna, bývalé hlavné mesto galícijského kráľovstva, bránou do regiónu a obľúbeným turistickým cieľom. Zavítajte na hlavné námestie Plaza de Maria Pita, prejdite sa Starým mestom s úzkymi uličkami a navštívte bývalú pevnosť, dnes záhradu San Carlos. Obdivujte Herkulovu veža, rímsky maják z 1. - 2. storočia, zapísaný do zoznamu UNESCO. Vystúpte na Monte de San Pedro a kochajte sa prekrásnymi výhľadmi a potom už zamierte do neďalekého Santiaga de Compostela s katedrálou zasvätenou apoštolovi Jakubovi.
 • 5.' '.deň
  program deň za dňom
  5. deň
  Vigo, Španielsko / Vigo dnes patrí k ekonomickým a priemyselným centrám Galície. Dôležitý rybársky a nákladný prístav leží len 20 km od portugalských hraníc v malebnej zátoke Rías Baixas na pobreží Atlantiku. Svojim návštevníkom ponúka pekné historické centrum s pevnosťou aj niekoľko zaujímavých múzeí. Najväčším lákadlom je ale 80 km vzdialené Santiago de Compostela, ktoré patrí k najvýznamnejším pútnickým miestam Európy. Historické centrum zapísané v zozname UNESCO. S obrovskou Katedrálou sv. Jakuba, kde sú uložené pozostatky jedného z 12 apoštolov, patrí nepochybne medzi najpôsobivejšie miesta Španielska.
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
  Gijón, Španielsko / Už tisíce rokov pred naším letopočtom bolo osídlené najväčšie mesto španielskej Astúrie. Dnes Gijón láka na svoje historické pamiatky, ale ponúka aj pekné pláže a výbornú gastronómiu. Zavítajte do starej rybárskej štvrte Cimadevilla a z hory Santa Catalina sa kochajte prekrásnymi výhľadmi. V etnografickom múzeu nahliadnite do dejín regiónu, navštívte moderné akvárium aj botanickú záhradu s rastlinnými druhmi z celej severnej pologule. Nenechajte si ujsť prehistorickú jaskyňu, predrománske kostoly zapísané do Zoznamu UNESCO, ani odpočinok na pláži San Lorenzo s pohárom dobre vychladeného jablčného cideru.
 • 8.' '.deň
  program deň za dňom
  8. deň
  Southampton, Veľká Británia (vylodenie) / Na južnom pobreží Veľkej Británie leží dôležitý anglický prístav a najväčšie mesto grófstve Hampshire, Southampton. Mesto sa preslávilo ako brána do Anglicka a miesto, odkiaľ v roku 1912 vyplával legendárny Titanic. Prejdite sa okolo najstarších stredovekých hradieb v Anglicku a v múzeu Tudor House sa oboznámte s históriou domu zo 16. storočia. Nenechajte si ujsť prechádzku na najväčšom britskom parníku ani predstavenie v divadle Mayflower, najdlhšie pôsobiacom divadle mimo Londýna vo Veľkej Británii.

Ceny pre termín 04.10.2025 - 11.10.2025, 7 nocí

Varianty plavby:
Standard
Kajuta vnútorná  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 943 €/os.
cena za dieťa do 2 rokov 432 €/os.
cena za dieťa od 2 do 11 rokov 432 €/os.
cena za dieťa od 12 do 17.99 rokov 432 €/os.
cena za 3. dospelú osobu 432 €/os.
cena za 4. dospelú osobu 432 €/os.
cena pri obsadení jednou osobou 1 776 €/os.
Kajuta s oknom  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 1 185 €/os.
cena za dieťa do 2 rokov 553 €/os.
cena za dieťa od 2 do 11 rokov 553 €/os.
cena za dieťa od 12 do 17.99 rokov 553 €/os.
cena za 3. dospelú osobu 553 €/os.
cena za 4. dospelú osobu 553 €/os.
cena pri obsadení jednou osobou 2 260 €/os.
Kajuta s balkónom  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 1 481 €/os.
cena za dieťa do 2 rokov 654 €/os.
cena za dieťa od 2 do 11 rokov 654 €/os.
cena za dieťa od 12 do 17.99 rokov 654 €/os.
cena za 3. dospelú osobu 654 €/os.
cena za 4. dospelú osobu 654 €/os.
cena pri obsadení jednou osobou 2 851 €/os.
Apartmán Duplex  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 1 925 €/os.
cena za dieťa do 2 rokov 970 €/os.
cena za dieťa od 2 do 11 rokov 970 €/os.
cena za dieťa od 12 do 17.99 rokov 970 €/os.
cena za 3. dospelú osobu 970 €/os.
cena za 4. dospelú osobu 970 €/os.
cena pri obsadení jednou osobou 3 738 €/os.
Cena zahŕňa
  Plavba:
 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie. Kajuty sú vybavené samostatným sociálnym zariadením, klimatizáciou, TV, minibarom, šatňou, kozmetickým stolíkom, sušičom vlasov, trezorom a telefónom. Prístavné poplatky, portierske služby pri nalodení a vylodení, denný upratovací servis a výhody Vami zvolenej triedy ubytovania.
  Strava na palube:
 • Rozšírená plná penzia - 3 hlavné jedlá denne v servírovanej či bufetovej reštaurácii, desiate, nápoje - čaj, limonády, džúsy na raňajky.
  Zábava na palube:
 • Voľné využitie verejných priestorov ako je využívanie bazénu, víriviek, fitness centra a iných športovo-rekreačných zariadení, účasť na všetkých akciách usporadúvaných na palube - animačné programy pre deti i dospelých, detský klub (pre všetky vekové kategórie), večerné predstavenia v divadle, živá hudba, lekcie tanca a podobne. Viac o zábave na plavbách Royal Car si môžete prečítať tu.
  Poistenie proti úpadku
 • Poistenie CK PT Tours International proti úpadku v poisťovni Generali.
Cena nezahŕňa
 • Služby slovenského sprievodcu, či delegáta.
 • Dopravu do / z prístavu odchodu, prípadné transfery. 
 • Nápoje, ktoré nie sú zahrnuté v cene. Možnosť doobjednania nápojových balíčkov.
 • Stravu v špeciálnych reštauráciách na lodi (za poplatok) a stravu mimo lode.
 • Nadštandardné služby - práčovňa, fotograf, internet, salón krásy, lekárske služby na lodi a pod. Na lodi možnosť doobjednania fotografických, internetových i kúpeľných balíčkov.
 • Fakultatívne výlety v navštívených prístavoch. Lodná spoločnosť má širokú ponuku výletov v každom prístave, na vyžiadanie zašleme prehľad. Výlety bývajú v týchto jazykoch: angličtina, španielčina, taliančina, francúzština, nemčina. Na plavbách s českým delegátom sa konajú výlety v češtine.
 • Sprepitné pre obsluhu na lodi: cca 18 USD / osoba / noc, pre hostí apartmánu: cca 20,5 USD / osoba / noc.
 • Cestovné poistenie a poistenie storna. Na vyžiadanie zabezpečíme.
 • Vízum, v prípade, že je požadované. TU si môžete preveriť, či sú na tejto trase potrebné víza.
Upozornenie
 • Ceny sú pohyblivé a uvedená cena je iba orientačná. Aktuálna cena bude určená v momente nezáväznej rezervácie.
 • Pre účasť na plavbe je nutné mať platný cestovný pas minimálne 6 mesiacov po ukončení plavby. Pre plavby z USA pas musí byť biometrický. Občania EÚ, ktorí sa zúčastnia plavieb s destináciami výhradne v Schengenskom priestore, môžu cestovať aj s občianskym preukazom.
 • Pokiaľ máte akékoľvek zdravotné obmedzenia, cestujete s dojčatami alebo ste tehotná, TU si prosíme overte, že je pre Vás plavba vhodná a môžete ju absolvovať.
 • Pokiaľ cestujete s maloletými deťmi, máte odlišné priezvisko alebo necestujú obaja rodičia/zákonní zástupcovia, prosíme overte si u nás podmienky účasti.
 • Nalodenie (check-in) prvý deň plavby sa uzatvára niekoľko hodín vopred, najneskôr však 120 minút. Čas check-in bude upresnený s palubnými lístkami. Odporúčame sa do prístavu dostaviť s dostatočným predstihom, v prípade vlastnej leteckej dopravy o deň skôr.
 • Cestujúci je sám zodpovedný za dodržanie vstupných podmienok do všetkých navštívených krajín. Podmienky sa môžu kedykoľvek zmeniť.