X Aktuálne opatrenia lodných spoločností voči koronavírusu »

USA, Kanada zo Seattlu na lodi Ovation of the seas

Itinerár

DEŇ Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 1. Seattle, USA (nalodenie) --:-- 16:00
2. 2. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
3. 3. Alaska Inside Passage, USA --:-- --:--
3. 3. Juneau, USA 12:00 21:00
4. 4. Skagway, USA 07:00 20:30
5. 5. Proplutí fjordem Endicott Arm k ledovci Dawes, USA 07:00 12:00
6. 6. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
7. 7. Vancouver, British Columbia, Kanada (vylodenie) 06:00 --:--
 • 3.' '.deň
  program deň za dňom
  3. deň
  Alaska Inside Passage, USA / V délce přes 1 600 kilometrů se od amerického Seattlu po aljašský Seward táhne Vnitřní pasáž. Přirozená plavební cesta se zdánlivě nekonečnou linií pobřeží a více než tisícovkou ostrovů je příslibem jedné s nejscéničtějších výletních plaveb světa. Navštivte koloniální Victorii, hlavní město kanadské Britské Kolumbie, i malebnou historickou čtvrť Ketchikanu. V Icy Strait Point nahlédněte do tradic původního lidu Aljašky, v Juneau se kochejte nádhernými výhledy z hory Roberts a nenechte si ujít ani vyjížďku po stopách starých zlatokopů ve Skagway. Obdivujte majestátní ledovec Hubbard i překrásnou krajinu Národního parku Kenai Fjords.
 • 3.' '.deň
  program deň za dňom
  3. deň
  Juneau, USA / V kanálu Gastineau, obklopené dramatickými vrcholky, pokrytými věčným ledem, se rozkládá nejpodivnější z amerických hlavních měst. Juneau, od roku 1906 hlavní město Aljašky, nespojují se zbytkem země žádné silnice, a tak jediná cesta sem je z moře nebo ze vzduchu. Kochejte se nádhernými výhledy z vrcholku hory Roberts a při treku, projížďce na člunu nebo vyhlídkovém letu obdivujte jeden z nejdostupnějších ledovců země, Mendenhall. Navštivte Ledovcové zahrady se stromy „rostoucími“ vzhůru nohama i líheň lososů, kde se o těchto rybách dozvíte první poslední. Prohlédněte si státní Kapitol, nakupte ledovcové mýdlo a vše zakončete pečeným lososem a dobře vychlazeným aljašským pivem.
 • 4.' '.deň
  program deň za dňom
  4. deň
  Skagway, USA / Na konci 19. storočia sa z ospalej osady v úzkom ľadovcovom údolí na rieke Taiyo stalo na pár rokov životom kypiace mesto. Ako náhle prišla, tak rýchlo zlatá horúčka skončila, jej odkaz je ale v Skagwayi dodnes viditeľný na každom kroku. Nechajte na seba dýchnuť staré dobré časy pri prechádzke historickým centrom s typickými drevenými budovami a potom si už choďte povyraziť za prekrásnymi výhľadmi z bývalej zlatokopeckej úzkokoľajky, vytesanej do žulového hrebeňa. Obdivujte prekrásnu krajinu Národného lesa Tongass aj jeho divokých obyvateľov. Vydajte sa pozorovať veľryby, zvezte sa so psím záprahom a nakoniec skúste svoje šťastie pri ryžovaní zlata.
 • 7.' '.deň
  program deň za dňom
  7. deň
  Vancouver, British Columbia, Kanada (vylodenie) / Pri ústí rieky Fraser do Tichého oceánu sa rozkladá Vancouver, najvýznamnejšie mesto západného pobrežia Kanady. Táto pôvabná metropola obklopená horami a nádhernou prírodou býva často označovaná za jedno z najlepších miest k životu na zemi. Ku všetkému prispieva mierne podnebie, mnoho turistických atrakcií aj priateľskí a milí obyvatelia. Vancouver je významným strediskom športu - v r. 2010 sa tu napr. konali aj zimné olympijské hry. V letnej sezóne je naopak obľúbeným prístavom a cieľom výletných lodí, pre ktoré je ideálnou vstupnou bránou na Aljašku.