USA, Kanada zo Seattlu na lodi Norwegian Encore
Oblasť: Trasa:
od 1 221 €/os.

Itinerár

DEŇ Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 1. Seattle, USA (nalodenie) --:-- 17:00
2. 2. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
3. 3. Juneau, USA 15:00 22:00
4. 4. Skagway, USA 07:00 20:15
5. 5. Proplutí Glacier Bay , USA --:-- --:--
6. 6. Ketchikan, USA 07:00 13:15
7. 7. Victoria, British Columbia, Kanada 20:00 23:59
8. 8. Seattle, USA (vylodenie) 06:00 --:--
 • 3.' '.deň
  program deň za dňom
  3. deň
  Juneau, USA / V kanáli Gastineau, obklopenom dramatickými vrcholkami, pokrytými večným ľadom, sa rozkladá najpodivnejšie z amerických hlavných miest. Juneau, od roku 1906 hlavné mesto Aljašky, nespájajú so zvyškom krajiny žiadne cesty, a tak jediná cesta sem je z mora alebo zo vzduchu. Kochajte sa nádhernými výhľadmi z vrchola hory Roberts a pri treku, prechádzke na člne alebo vyhliadkovom lete obdivujte jeden z najdostupnejších ľadovcov krajiny, Mendenhall. Navštívte Ľadovcové záhrady so stromami "rastúcimi" hore nohami aj liaheň lososov, kde sa o týchto rybách dozviete prvé aj posledné. Prezrite si štátny Kapitol, nakúpte ľadovcové mydlo a všetko zakončite pečeným lososom a dobre vychladeným aljašským pivom.
 • 4.' '.deň
  program deň za dňom
  4. deň
  Skagway, USA / Na konci 19. storočia sa z ospalej osady v úzkom ľadovcovom údolí na rieke Taiyo stalo na pár rokov životom kypiace mesto. Ako náhle prišla, tak rýchlo zlatá horúčka skončila, jej odkaz je ale v Skagwayi dodnes viditeľný na každom kroku. Nechajte na seba dýchnuť staré dobré časy pri prechádzke historickým centrom s typickými drevenými budovami a potom si už choďte povyraziť za prekrásnymi výhľadmi z bývalej zlatokopeckej úzkokoľajky, vytesanej do žulového hrebeňa. Obdivujte prekrásnu krajinu Národného lesa Tongass aj jeho divokých obyvateľov. Vydajte sa pozorovať veľryby, zvezte sa so psím záprahom a nakoniec skúste svoje šťastie pri ryžovaní zlata.
 • 5.' '.deň
  program deň za dňom
  5. deň
  Proplutí Glacier Bay , USA / V úzkej zátoke Rozčarovanie vo východnej časti Aljašky sa rozprestiera najväčší prílivový ľadovec sveta a jeden z najkrajších prírodných úkazov krajiny. 120 kilometrov dlhý a takmer 11 kilometrov široký ľadovec nesie meno prezidenta National Geographic Society, a ako jeden z mála neustupuje, ale naopak sa rozrastá. Obdivujte 400 rokov starú masu ľadu vystupujúcu do výšky 30 poschodí nad vodnú hladinu. Pozorujte obrovské kusy ľadu, odlamujúce sa z jej čela a s hrmením dopadajúce do mora. Kochajte sa krami, lenivo plávajúcimi na hladine, často pokrytými magickou hmlou, a majte oči otvorené: miestne vody sú domovom morských vydier, tuleňov a tiež veľrýb.
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
  Ketchikan, USA / Indiánske totemy v uliciach Ketchikanu stále pripomínajú slávnu minulosť mesta, ktoré sa v 19. stor. premenilo z indiánskej rybárskej dediny na dôležitý zásobovací prístav počas „zlatej horúčky“ na Klondiku. Dnes populárne turistické stredisko, ktoré sa preslávilo aj ako hlavné mesto lososov, ponúka nespočetné množstvo aktivít, ktoré sú takmer vždy spojené s okolitou divokou prírodou. Hlboké lesy, jazerá, vodopády aj pláže plné mrožov, tuleňov aj dravcov svojim návštevníkom jasne ukazujú, čo znamená Aljaška.
 • 7.' '.deň
  program deň za dňom
  7. deň
  Victoria, British Columbia, Kanada / V polovině 19. století byla na jihu ostrova Vancouver založena pevnost Victoria, hlavní město kanadské provincie Britská Kolumbie. Poklidné město s příjemným klimatem láká na své hezké koloniální centrum, nádherné parky a nespočet možností k aktivnímu trávení volného času. Obdivujte majestátní budovy Parlamentu i viktoriánské panství Craigdarroch z konce 19. století. V Královském muzeum Britské Kolumbie se seznamte s původním lidem i moderními dějinami regionu a pak už vyrazte na procházku po nádherném nábřeží nebo do některého z překrásných parků, které daly Victorii přezdívku Město zahrad.