X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

USA, Kajmanské ostrovy, Kostarika, Kolumbia, Panama, Ekvádor, Peru z Miami na lodi Azamara Quest
Oblasť: Trasa:
spoločnosť: Loď:
od 5 852 €/os.

Itinerár

DEŇ Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 1. Miami, USA (nalodenie) --:-- 17:00
2. 2. Key West (Florida), USA 08:00 17:00
3. 3. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
4. 4. George Town (Grand Cayman), Veľká Británia 1 08:00 18:00
5. 5. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
6. 6. Puerto Limon, Kostarika 08:00 20:00
7. 7. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
8. 8. Cartagena, Kolumbia 08:00 --:--
9. 9. Cartagena, Kolumbia --:-- 12:00
10. 10. Proplutí Panamským průplavem, Panama 05:30 17:00
11. 11. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
12. 12. Manta, Ekvádor 08:00 14:00
13. 13. Guayaquil, Ekvádor 08:00 22:00
14. 14. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
15. 15. Salaverry, Peru 08:00 17:00
16. 16. Callao, Peru 13:00 --:--
17. 17. Callao, Peru (vylodenie) --:-- --:--
1) Tender
 • 1.' '.deň
  program deň za dňom
  1. deň
  Miami, USA (nalodenie) / „Brána Ameriky“, tak je niekedy nazývané Miami, moderné veľkomesto na brehoch floridského polostrova. Toto multikultúrne centrum je vyhláseným letoviskom americkej smotánky s množstvom luxusných hotelov, butikov aj barov, ktoré sa nachádzajú hlavne na piesočnatej kose známej ako Miami Beach. Vedľa turistického raja je Miami aj zaujímavou prírodnou lokalitou - v jeho tesnej blízkosti sa nachádza národný park Everglades s unikátnym systémom mokrade a špecifickou faunou i flórou a hlavne močarinami plnými aligátorov!
 • 2.' '.deň
  program deň za dňom
  2. deň
  Key West (Florida), USA / Len 150 kilometrov severne od Kuby sa na pomedzí Mexického zálivu a Atlantického oceánu rozkladá súostrovie Florida Keys, zakončené ostrovnom mestom Key West. Najjužnejší bod pevninských Spojených štátov ponúka peknú architektúru, skvelé múzeá a prekrásny koralový útes pod morskou hladinou. Navštívte Malloryho námestie a obdivujte pestré historické domy Starého mesta. Prejdite sa rušnou ulicou Duval lemovanou reštauráciami a barmi aj nádherným parkom pevnosti Zacharyho Taylora z čias americkej občianskej vojny. Prezrite si dom slávneho Ernesta Hemingwaya a potom už nasadnite na čln a vyrazte na ostrovy Národného parku Dry Tortugas s peknými plážami a nespočetným množstvom príležitostí na šnorchlovanie a potápanie.
 • 4.' '.deň
  program deň za dňom
  4. deň
  George Town (Grand Cayman), Veľká Británia / Grand Cayman je najväčším z Kajmanských ostrovov. Preslávil sa ako daňový raj aj ako vynikajúca potápačská a prázdninová destinácia, predovšetkým vďaka vyhlásenej pláži Seven Mile Beach, ktorá ponúka kvalitné zázemie a takmer 9 km dlhý pás bieleho piesku zvažujúci sa do plytkých vôd zálivu West Bay. Hlavným mestom Kajmanských ostrovov je George Town, významné obchodné centrum, ktorého ulice plné bezcolných obchodov, sú ideálnym miestom pre nakupovanie a obľúbenou zastávkou výletných lodí.
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
  Puerto Limon, Kostarika / Uprostred dažďových pralesov, v ktorých žijú posledné indiánske kmene Kostariky, leží mesto Puerto Limón, centrum rovnomennej provincie. Tá je známa pre farbitosť aj rôznorodosť svojich obyvateľov, kultúry i prírody. Hlboké lesy sa tu striedajú so snehobielymi plážami, ktoré sú vyhľadávané milovníkmi slnka, kúpania i vodných športov. Najväčšou atrakciou sú však miestne vyhlásené národné parky Tortuguero či Cahuita, kde môžete naraziť na opice, leňochody, korytnačky aj mnoho druhov vtáctva.
 • 8.' '.deň
  program deň za dňom
  8. deň
  Cartagena, Kolumbia / Cartagena bola kedysi jedným z najdôležitejších prístavov španielskej koloniálnej ríše. Dnes láka tisíce turistov - dokonca patrí medzi najfotogenickejšie mestá Južnej Ameriky. Jej opevnené jadro s niekoľkými mohutnými pevnosťami je skvelou ukážkou španielskej vojenskej architektúry. Prechádzka krivolakými uličkami starého mesta s množstvom kostolov, pastelových domčekov, palácov i malebných zákutí nenechá nikoho v pochybnostiach, prečo práve Cartagena bola v r. 1994 zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.
 • 9.' '.deň
  program deň za dňom
  9. deň
  Cartagena, Kolumbia / Cartagena bola kedysi jedným z najdôležitejších prístavov španielskej koloniálnej ríše. Dnes láka tisíce turistov - dokonca patrí medzi najfotogenickejšie mestá Južnej Ameriky. Jej opevnené jadro s niekoľkými mohutnými pevnosťami je skvelou ukážkou španielskej vojenskej architektúry. Prechádzka krivolakými uličkami starého mesta s množstvom kostolov, pastelových domčekov, palácov i malebných zákutí nenechá nikoho v pochybnostiach, prečo práve Cartagena bola v r. 1994 zapísaná do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.
 • 10.' '.deň
  program deň za dňom
  10. deň
 • 12.' '.deň
  program deň za dňom
  12. deň
  Manta, Ekvádor / V centrálnej časti ekvádorského pobrežia narazíte na 200 tisícové prístavné mesto Manta, vyhľadávanú destináciu domácich i zahraničných turistov, ktorí sem mieria na palubách vyhliadkových lodí. Tešiť sa tu môžu na celoročne horúce podnebie, ktoré doslova pozýva na niektorú z prekrásnych pláží. Na svoje si tu prídu hlavne milovníci vodných športov: surferi, potápači alebo priaznivci kitesurfingu či športového rybolovu. Ak dávate prednosť aktívnemu tráveniu času mimo vodného prostredia, vyrazte si pretiahnuť nohy do Národného parku Machalilla a nezabudnite navštíviť Montecristi, mestečko, kde sa zrodil populárny klobúk "panamák".
 • 15.' '.deň
  program deň za dňom
  15. deň
  Salaverry, Peru / Polhodinu jazdy od prístavu Salaverry leží tretie najväčšie mesto Peru. Trujillo, založené španielskymi conquistadormi v roku 1534, sa v roku 1820 stalo prvým mestom Peru, ktoré vyhlásilo nezávislosť od Španielska, a dodnes je považované za prvé slobodné mesto krajiny. Prezrite si Pomník slobody na námestí Plaza de Armas aj Dom oslobodenia, ktoré tieto udalosti pripomínajú. Obdivujte Chan Chan, najväčšie hlinené mesto na svete a klub starovekej kultúry Chime, a nechajte sa očariť pyramídovými Chrámami Slnka a Mesiaca civilizácie Moche. Navštívte svetovo preslávenú surfársku pláž Huanchaco a ochutnajte miestnu špecialitu ceviche.
 • 16.' '.deň
  program deň za dňom
  16. deň
  Callao, Peru / Najdôležitejší peruánsky prístav, ktorý je vstupnou bránou do hlavného mesta krajiny. Napriek tomu, že osídlená bola už pred 10 tisíc rokmi, bola Lima oficiálne založená v roku 1535 španielskym objaviteľom Franciscom Pizarrom. Napriek mnohým ničivým zemetraseniam je dnes jej historické centrum zapísané do zoznamu UNESCO. Môžete obdivovať rad nádherných koloniálnych budov a v jej okolí historické pamiatky nevyčísliteľnej hodnoty. Prezrite si námestie Plaza de Armas, Vládny palác a majestátnu koloniálnu katedrálu. Navštívte múzeum Larco s obrovskou zbierkou zlata, šperkov a erotických artefaktov z predkolumbovského obdobia. Nenechajte si ujsť katakomby Kostola svätého Františka z Assisi a ani staroveké ruiny Pachacamac.
 • 17.' '.deň
  program deň za dňom
  17. deň
  Callao, Peru (vylodenie) / Najdôležitejší peruánsky prístav, ktorý je vstupnou bránou do hlavného mesta krajiny. Napriek tomu, že osídlená bola už pred 10 tisíc rokmi, bola Lima oficiálne založená v roku 1535 španielskym objaviteľom Franciscom Pizarrom. Napriek mnohým ničivým zemetraseniam je dnes jej historické centrum zapísané do zoznamu UNESCO. Môžete obdivovať rad nádherných koloniálnych budov a v jej okolí historické pamiatky nevyčísliteľnej hodnoty. Prezrite si námestie Plaza de Armas, Vládny palác a majestátnu koloniálnu katedrálu. Navštívte múzeum Larco s obrovskou zbierkou zlata, šperkov a erotických artefaktov z predkolumbovského obdobia. Nenechajte si ujsť katakomby Kostola svätého Františka z Assisi a ani staroveké ruiny Pachacamac.