X Aktuálne opatrenia lodných spoločností voči koronavírusu »

Celebrity Edge je prvou zo štyroch nových lodí triedy Edge, ktoré obohatia flotilu Celebrity Cruises medzi rokmi 2018 a 2022. Loď, ktorá "nechá budúcnosť za sebou", prvýkrát vyplávala v novembri 2018 a priniesla ako rad inovácií, s ktorými sme sa u Celebity Cruises ešte nestretli, tak niekoľko noviniek, ktoré sa na mori objavia vôbec prvýkrát.

Loď sa pochváli takzvaným "Kúzelným kobercom" (Magic Carpet), ktorý sa vertikálne pohybuje medzi palubami a na základe svojej aktuálnej polohy tiež mení svoj účel. V rovine paluby 2 tvorí bezbariérový prístupový priestor pre pasažierov nastupujúcich a vystupujúcich z   lode, vrámci paluby 5 je rozšírením reštaurácie na čerstvom vzduchu, na palube 14 potom barom a miestom, na ktorom sa odohrávajú večierky. Nakoniec na najvyššej, 16. palube, je malou exkluzívnou reštauráciou servírujúcou menu založené na lokálnych surovinách. Eden, to sú tri presklené poschodia obrovského priestoru s   nádhernými výhľadmi na more, reštauráciami na čerstvom vzduchu, živými kvetmi a miestom konania najrôznejších - denných i nočných - akcií. Paluba 14 nesie názov Resort Deck a okrem obrovského bazéna tu hostia nájdu dva vyhrievané kúpele, na strešnej záhrade Rooftop Garden sa potom môžu tešiť na lekcie jógy alebo živú hudbu.

Reštaurácií je na lodi celý rad, z nich 6 je úplnou novinkou. Nechýba talianska, francúzska, grécka ani kozmopolitná reštaurácia, za poplatok si potom hostia môžu užiť na skúsenosti založený a doslova "divadelný" zážitok v reštaurácii Eden, prvotriedne steaky, čerstvé ryby a morské plody a mnoho ďalšieho. Raz alebo dvakrát počas plavby nebude chýbať menu "servírované" animovanou postavičkou Le Petit Chef. Ponuku dopĺňajú bary a kaviarne.

Na palube Celebrity Edge je hneď niekoľko bazénov, kúpele aj fitness centrum a hostia sa tu rozhodne nudiť nebudú: pripravený je bohatý program pre dospelých aj pre deti všetkých vekových kategórií.

129 500t výtlak lode
306m dĺžka lode
39m šírka lode
21,8 rýchlosť v uzloch
2 918 max. počet pasažierov
1 467 celkový počet kabin
Stredná Veľkosť lode
11.2018 Rok výroby