X Aktuálne opatrenia lodných spoločností voči koronavírusu »

Juhoafrická republika, Mozambik z Durbanu na lodi MSC Musica
Oblasť: Trasa:
spoločnosť: Loď:
od 379 €/os.

Itinerár

DEŇ Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 1. Durban, Juhoafrická republika (nalodenie) --:-- 15:00
2. 2. Maputo, Mozambik 09:00 18:00
3. 3. Portugalský ostrov, Mozambik 08:00 17:00
4. 4. Pomene, Mozambik 10:00 18:00
5. 5. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
6. 6. Durban, Juhoafrická republika (vylodenie) 07:00 --:--
 • 1.' '.deň
  program deň za dňom
  1. deň
  Durban, Juhoafrická republika (nalodenie) / V roku 1824 vzniklo na juhovýchodnom pobreží afrického kontinentu britské osídlenie, ktoré je dnes tretím najväčším mestom a najrušnejším prístavom Juhoafrickej republiky. Durban ponúka nádherné piesočné pláže a prekrásnu horskú scenériu, rovnako ako zaujímavú zmes zdanlivo nezlučiteľných kultúr. Prejdite sa po prímorskej promenáde Marine Parade, zastavte sa pri mešite Juma, najväčšej v Afrike, a na ulici Victoria Street zažite atmosféru rušného trhoviska. V PheZulu Safari Parku sa oboznámte s tradičnou kultúrou ľudu Zulu, kochajte sa prekrásnou scenériou Údolia 1000 kopcov a potom vyrazte na pešiu túru do Dračích hôr. Všetko zakončite ochutnávkou miestnej špeciality "bunny chow", ostrého kari podávaného vo vydlabanom chlebe.
 • 2.' '.deň
  program deň za dňom
  2. deň
  Maputo, Mozambik / V prirodzenej zátoke v juhozápadnom cípe krajiny leží na pobreží Indického oceánu hlavné a najväčšie mesto Mozambiku a dôležitý námorný prístav. Pôvodne malá rybárska dedina sa v 18. storočí stala portugalskou kolóniou a pozostatky koloniálnej histórie sú tu viditeľné dodnes. Prezrite si pevnosť Maputo, jednu z najstarších stavieb mesta, Námestie nezávislosti aj Železný dom, guvernérovu rezidenciu z pera známeho architekta Eiffela. Obdivujte záhrady Tunduru, založené už na konci 19. storočia, a potom navštívte zaujímavé Múzeum prírodnej histórie. Nakoniec vyrazte na niektorú z nádherných pláží a schlaďte sa vychladeným pohárom výborného miestneho piva.
 • 3.' '.deň
  program deň za dňom
  3. deň
  Portugalský ostrov, Mozambik / Bývalá leprová kolónia v zátoke Maputo, oddeľujúca Indický oceán od hlavného mesta Mozambiku, dnes ponúka tie najluxusnejšie rezorty v krajine. Prekrásne biele piesočné pláže lákajú na oddych, krištáľovo čisté more potom na kúpanie. Vyrazte na dlhú prechádzku po pláži a so sprievodcom preskúmajte ruiny bývalého osídlenia vo vnútrozemí. Užite si prechádzku na tradičnej bárke "dhow" a nezabudnite ani na susedný ostrov Inhaca s najstarším majákom v krajine. So šnorchlom objavujte fascinujúci život pod morskou hladinou a nakoniec si odpočiňte v tieni s pohárom rumu Tipo Tinto destilovaného z miestnej cukrovej trstiny.
 • 4.' '.deň
  program deň za dňom
  4. deň
  Pomene, Mozambik / Asi 600 kilometrov severne od hlavného mesta Mozambiku leží na pobreží Indického oceánu jedno z najkrajších miest, ktoré môže 2 tisíc kilometrov dlhé pobrežie krajiny ponúknuť. Prírodná rezervácia Pomene chráni jedinečnú krajinu modrej lagúny, oddeľujúcu oceán od hustých mangrovových porastov, a na návštevníkov tu čaká doslova raj na zemi. Relaxujte v tieni paliem na prekrásnej piesočnatej pláži, vyrazte na dlhú prechádzku alebo prechádzku na koni. Preskúmajte fascinujúci svet mangrovov a ich jedinečných obyvateľov. Nakoniec si nasaďte šnorchel alebo s bombou na chrbte vyrazte objavovať fascinujúci život pod krištáľovo čistou morskou hladinou.
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
  Durban, Juhoafrická republika (vylodenie) / V roku 1824 vzniklo na juhovýchodnom pobreží afrického kontinentu britské osídlenie, ktoré je dnes tretím najväčším mestom a najrušnejším prístavom Juhoafrickej republiky. Durban ponúka nádherné piesočné pláže a prekrásnu horskú scenériu, rovnako ako zaujímavú zmes zdanlivo nezlučiteľných kultúr. Prejdite sa po prímorskej promenáde Marine Parade, zastavte sa pri mešite Juma, najväčšej v Afrike, a na ulici Victoria Street zažite atmosféru rušného trhoviska. V PheZulu Safari Parku sa oboznámte s tradičnou kultúrou ľudu Zulu, kochajte sa prekrásnou scenériou Údolia 1000 kopcov a potom vyrazte na pešiu túru do Dračích hôr. Všetko zakončite ochutnávkou miestnej špeciality "bunny chow", ostrého kari podávaného vo vydlabanom chlebe.