MSC Musica

Výletná loď  MSC Musica je sesterskou loďou MSC Orchestra. Bola postavená v roku 2006 a na more prvýkrát vyplávala 29. júna z talianskych Benátok. 

Loď svojimi bohatými priestormi, ktoré vynikajú neobvyklou precíznosťou a detailným prevedením, otvára novú dimenziu výletných plavieb. Hneď pri vstupe očarí elegantná trojstupňová fontána s klavírom. O ďalšie luxusné interiéry nie je núdza.

Svoje plavby MSC Musica začína začiatkom roka v Stredozemí a postupne sa presúva do Južnej Ameriky, z ktorej sa na jeseň vracia späť.

Výrobná cena MSC Musica bola približne 360 mil. USD.

92 409t výtlak lode
293,8m dĺžka lode
32,2m šírka lode
22 rýchlosť v uzloch
3 223 max. počet pasažierov
1 275 celkový počet kabin
Malá Veľkosť lode
01.2006 Rok výroby

Kajuty

Ubytovanie je rozdelené do niekoľkých kategórií, k dispozícii sú apartmány, kajuty s výhľadom na more alebo s vlastným balkónom a vnútorné kajuty

Plocha vnútorných kajút je 14 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka. V kajute je relaxačné kreslo, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Fantastica (IR2, IR1):
IR2, IR1 - paluby 5, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15 - plocha 14 m2

Trieda Bella (IB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty.

Plocha kajút s oknom je približne 16 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka. V kajute je relaxačné kreslo, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou a toaletným kútom s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar (za poplatok), trezor.

Trieda Fantastica (OR2, OR1, OO):
OR2, OR1 - paluby 5 a 8 - plocha 16 m2
OO - paluba 8 - plocha 16 m2 - kajuty s obmedzeným výhľadom

Trieda Bella (OB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty. Niektoré kajuty s oknom na 8. palube majú čiastočne alebo úplne obmedzený výhľad.

Kajuty s plochou približne 15 - 18 m2 so súkromným balkónom s plochou približne 4 - 5 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie), niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou rozkladacej pohovky alebo dvojpohovky. V kajute je priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Aurea (BA):
BA - paluby 9, 10, 11 - plocha 18 m2

Trieda Fantastica (BL2, BL1, BR2, BR1, BP):
BL2, BL1 - paluby 8, 9, 10, 11, 12 - plocha 18 m2
BR2, BR1, BP - paluby 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15 - plocha 15 m2
BP - paluba 12 - plocha 18 m2 - kajuty s čiastočne alebo úplne obmedzeným výhľadom

Trieda Bella (BB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty. Niektoré kajuty s balkónom na 12. palube majú čiastočne alebo úplne obmedzený výhľad.

Apartmány majú plochu približne 26 m2 a súkromný balkón plochu cca 4 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie) a 3. lôžko je dostupné vo forme rozkladacej pohovky. V kajute je priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Aurea (SL1):
SL1 - paluba 15 - plocha 26 m2, balkón 4 m2


Zábava

O zábavu sa postará trebárs kabaret Crystal Lounge s živou hudbou, odpočinok si plnými dúškami môžete vychutnať v štýlovom Havana bare.

Kultúrnych  nadšencov poteší jedinečné La Scala divadlo, k dispozícii je aj luxusné San Remo kasíno.

Hostia na lodi môžu objavovať netradičné kuchyne zo všetkých kútov sveta. Vyskúšajte napríklad pravú taliansku pizzu alebo ochutnajte japonské špeciality z Kait Sushi Baru.

Na lodi je k dispozícii:

 • 3 reštaurácie, 9 barov (vrátane Sushi baru alebo Wine baru )
 • Kasíno, videoherňa, diskotéka, knižnica, divadlo La Scala
 • Aerobik, pilates, spinning a vodný spinning , kondičné programy na mieru, kvalifikovaný osobný tréner
 • Dráha na jogging, minigolf, basketbal, futbal, mini bowlingsquash , ping-pong, stolný futbal, tenisové kurty, volejbal
 • Detský areál
 • Butiky
 • Ordinácia lodného lekára

Na lodi sú aj unikátne MSC Aurea Spa. Tu návštevníci zažijú autentické balijské kúpele i mnoho najrôznejších kozmetických procedúr. Kúpele sa nachádzajú v exotických interiéroch tvorených z prírodných kameňov a vzácnych driev s úchvatným výhľadom na more.  

V kúpeľoch nájdete

 • Až 20 typov masáží, vrátane thajskej alebo masáže lávovými kameňmi
 • Aromaterapia, thalassoterapia, manikúra, pedikúra
 • Sauny a turecké kúpele
 • Najmodernejšie kozmetické procedúry, vrátane inovatívnych techník formovania tela
 • Salón krásy a kaderníctvo
 • Fitness centrum
 • "Enjoy the colour" - lahodné zdravé koktaily ponúkané v exkluzívnom wellness bare
 • 11 unikátnych kúpeľných procedúr špeciálne navrhnutých pre tínedžerov

 

Plavby na MSC Musica