X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Grécko, Turecko z Pierusu na lodi Azamara Pursuit
Oblasť: Trasa:
spoločnosť: Loď:
od 3 687 €/os.

Itinerár

DEŇ Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 1. Pierus, Grécko (nalodenie) --:-- 18:00
2. 2. Mykonos, Grécko 1 08:00 23:00
3. 3. Paros, Grécko 1 08:00 18:00
4. 4. Skiathos, Grécko 1 08:00 22:00
5. 5. Volos, Grécko 07:30 20:00
6. 6. Solún, Grécko 08:00 18:00
7. 7. Kavala, Grécko 08:00 20:00
8. 8. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
9. 9. Kusadasi, Turecko 08:00 22:00
10. 10. Milos, Grécko 1 10:00 18:00
11. 11. Pierus, Grécko (vylodenie) 05:00 --:--
1) Tender
 • 1.' '.deň
  program deň za dňom
  1. deň
  Pierus, Grécko (nalodenie) / Najväčší grécky prístav Pireus je vstupnou bránou do Atén, gréckej metropoly a mesta s veľkým kultúrnym i historickým dedičstvom. Atény sú kolískou európskej civilizácie aj demokracie a domovom veľkého množstva svetoznámych pamiatok. Veď kto by nepoznal Akropolu, dominantu a symbol mesta, s chrámom Parthenon, Dionýzovo divadlo alebo grécku Agoru s najlepšie zachovaným gréckym chrámom Hefaiston. Pri prechádzke Aténami na vás história dýcha takmer na každom kroku a túto neopakovateľnú atmosféru by si rozhodne nemal nikto nechať ujsť.
 • 2.' '.deň
  program deň za dňom
  2. deň
  Mykonos, Grécko / Tento hornatý, kamenistý ostrov v Egejskom mori je rajom všetkých cestovateľov aj vyhľadávaným letoviskom celebrít z celého sveta. Jeho členité pobrežie ponúka rad malebných zátok s krásnymi plážami a azúrovým morom, rovnako ako kvalitné hotely a reštaurácie. Ostrov je vyhláseným centrom nočného života a jeho hlavné mesto Mykonos je so svojou modro-bielou architektúrou, starými veternými mlynmi aj úzkymi uličkami perlou Kykladských ostrovov. V jeho tesnej blízkosti leží kedysi posvätný ostrov Délos, centrum kultu boha Apollóna, ktorého archeologický areál je zapísaný v zozname svetového dedičstva UNESCO.
 • 5.' '.deň
  program deň za dňom
  5. deň
  Volos, Grécko / Už pred tisíckami rokov bola obývaná oblasť dnes jedného z najmladších a zároveň najväčších gréckych prístavov. Volos je bránou k pekným horským dedinkám najstaršieho neolitického osídlenia v Európe. V archeologickom múzeu nahliadnite do obdobia pred tisíckami rokov, v múzeu Tsalapatas potom do čias, v ktorých mesto žilo výrobou tehál a strešných krytín. Obdivujte nádhernú ortodoxnú Katedrálu svätého Mikuláša aj rozľahlý kláštorný komplex Meteora, postavený na strmých skalných stenách. Nechajte sa okúzliť výhľadmi z dedín na svahoch hory Pelion aj chuťou tradičného brandy Tsipouro.
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
  Solún, Grécko / V roku 315 pred naším letopočtom bolo založené hlavné mesto gréckeho Macedónska a druhé najväčšie mesto Grécka, Solún. Mesto s dychberúcou históriou dnes láka na svoju úžasnú architektúru, pohodovú atmosféru aj skvelú kuchyňu. Obdivujte Ano Poli, Staré mesto s pozostatkami ranokresťanských a byzantských stavieb, zapísaných do zoznamu UNESCO, aj symbol mesta, Bielu vežu z 15. storočia. Navštívte archeologické múzeum a nahliadnite do hrobu kráľa Filipa II. Macedónskeho. Užite si prechádzku po nábreží s peknými parkami aj ľadovo vychladené Frappé.
 • 9.' '.deň
  program deň za dňom
  9. deň
  Kusadasi, Turecko / Už tritisíc rokov pred naším letopočtom bolo osídlené mesto na západnom pobreží Turecka, ktoré je dnes obľúbenou plážovou destináciou aj bránou k jedným z najlepšie zachovaných starovekých pamiatok východného Stredomoria. Kochajte sa výhľadmi od mohutného hradu aj nádhernou prírodou jedného z najvýznamnejších národných parkov Turecka. Obdivujte jedinečnú stĺpovou fasádu rímskej knižnice z počiatku letopočtu aj ruiny úchvatných terasových domov bohatých Rimanov. Užite si peknú pláž neďaleko od centra alebo niektorú z tých odľahlejších, husto lemujúcich pobrežie Egejského mora.
 • 11.' '.deň
  program deň za dňom
  11. deň
  Pierus, Grécko (vylodenie) / Najväčší grécky prístav Pireus je vstupnou bránou do Atén, gréckej metropoly a mesta s veľkým kultúrnym i historickým dedičstvom. Atény sú kolískou európskej civilizácie aj demokracie a domovom veľkého množstva svetoznámych pamiatok. Veď kto by nepoznal Akropolu, dominantu a symbol mesta, s chrámom Parthenon, Dionýzovo divadlo alebo grécku Agoru s najlepšie zachovaným gréckym chrámom Hefaiston. Pri prechádzke Aténami na vás história dýcha takmer na každom kroku a túto neopakovateľnú atmosféru by si rozhodne nemal nikto nechať ujsť.