X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Ekvádor z Baltra na lodi Celebrity Flora
Oblasť: Trasa:
od 6 843 €/os.
 • 1.' '.deň
  program deň za dňom
  1. deň
  Baltra (Galapágy), Ekvádor (nalodenie) / Uprostřed Galapážských ostrovů leží nevelký rovinatý ostrov Baltra. Za druhé světové války sloužil jako americká letecká základna, dnes je ostrov s největším letištěm Galapág branou na překrásné souostroví. Mějte oči otevřené a možná uvidíte galapážské leguány přecházet silnici. Vydejte se na sousední ostrov Mosquera a obdivujte jednu z největších kolonií lvounů. Projděte se po 2kilometrovém treku ostrovem Severní Seymour a pozorujte mořské leguány a nespočet druhů ptáků. Navštivte Black Turtle Cove na ostrově Santa Cruz, místo, kde se rozmnožují želvy obrovské, a nenechte si ujít šnorchlování nebo potápění u Gordon Rocks.
 • 1.' '.deň
  program deň za dňom
  1. deň
 • 2.' '.deň
  program deň za dňom
  2. deň
  Rabida (Galapágy), Ekvádor / Len čo by kameňom dohodil od ostrova Santiago, leží jeden z najunikátnejších galapágskych ostrovov. Za svoju sýtočervenú farbu vďačí Rabida vysokému obsahu železa v lávovej hornine, z ktorej je neveľký ostrovček tvorený. Nechajte sa privítať tuleňmi, vyhrievajúcimi sa na slnku na červenom piesku. Pozorujte hniezdiace kormorány a ružové plameniaky, ktorým sa páči v miestnej lagúne, a prejdite sa tiež do vnútrozemia, kde žijú medzi santalovými stromami pinky darwinove. Výlet na Rabide zakončite pod hladinou v spoločnosti morských korytnačiek, rají a žralokov bielocípych.
 • 3.' '.deň
  program deň za dňom
  3. deň
  Elizabeth Bay (Galapágy, Isabella), Ekvádor / Na západnom pobreží najväčšieho galapágskeho ostrova Isabela, sa rozkladá zátoka Elisabeth. Vyrazte medzi mangrovníky na palube miestneho člna "panga" a obdivujte ich vzácnych obyvateľov - raje, žraloky bielocípe alebo ohrozené zelené morské korytnačky. Zastavte sa pri skupinke skalnatých ostrovčekov Marielas, ktoré sú vďaka chladnejšej vode západného pobrežia ostrova domovom jednej z najväčších kolónií galapágskych tučniakov. Pozorujte volavky aj pelikány a potom si najmite kajak a dostaňte sa k jedinečnej prírode doslova na dosah ruky.
 • 3.' '.deň
  program deň za dňom
  3. deň
  Tagus Cove (Galapágy, Isabella), Ekvádor / Na západnom pobreží Izabely, najväčšieho z galapágskych ostrovov, leží miesto, ktorého výhodnú polohu využívali už pred tristo rokmi pirátske aj veľrybárske lode. Krytá zátoka Tagus Cove, nesúca meno britskej vojnovej lode, ponúka prekrásnu krajinu nad aj pod morskou hladinou. Urobte si prechádzku na neďaleký hrebeň a kochajte sa nádhernými výhľadmi na Darwinovo jazero aj sopku a santalové stromy, kam až oko dovidí. Obdivujte vzácne druhy vtákov vrátane najvzácnejšieho drozda na svete a potom si už nasaďte šnorchel a choďte si zaplávať s galapágskymi tučniakmi, jedinými severne od rovníka.
 • 4.' '.deň
 • 4.' '.deň
  program deň za dňom
  4. deň
  Bartolomé Island (Galapágy), Ekvádor / V zátoce Sullivan, která jej odděluje od sousedního Santiaga, leží ostrůvek Bartolomé, nejnavštěvovanější a nefotografovanější z Galapážských ostrovů. Navzdory své malé rozloze se může pochlubit jedinečnou přírodou, za kterou sem míří tisíce turistů. Vystoupejte po dřevěných schodech na vrchol vyhaslého vulkánu a z výšky 114 metrů nad mořem se kochejte nádhernými výhledy. Obdivujte Pinnacle Rock, charakteristickou skálu ve tvaru žraločího zubu, a zaplavte si tady s tučňáky nebo vzácnými zelenými mořskými želvami. Zajímá-li vás život pod mořskou hladinou, nenechte si ujít potápění za rejnoky a bělocípými žraloky.
 • 5.' '.deň
  program deň za dňom
  5. deň
 • 5.' '.deň
  program deň za dňom
  5. deň
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
  Puerto Baquerizo (Galapágy, San Cristobal), Ekvádor / V polovici 19. storočia bolo na juhozápadnom pobreží ostrova San Cristóbal založené Puerto Baquerizo Moreno, najstaršie osídlenie a hlavné mesto galapágskych ostrovov. Preniknite do tajomstiev pôvodu aj jedinečnej prírody galapágskeho národného parku v Múzeu prírodnej histórie. Na mestskej pláži pozorujte majestátnych uškatcov, pri treku oblasťou La Galapaguera de Cerro Colorado potom galapágske korytnačky. Vyrazte šnorchlovať a potápať sa na ostrov Lobos, vystúpte na najvyššiu horu ostrova, Cerro San Joaquin, aj ku kráterovému jazeru Laguna el Junco, a kochajte sa nádhernými výhľadmi. Stratenú energiu doplňte niektorou z miestnych špecialít: "Vichy", krémovou polievkou so zeleninou a rybami, alebo "aroz Marinero", ryžou s morskými plodmi.
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
  Punta Pitt (Galapágy, San Cristobal), Ekvádor / Severovýchodný cíp galapágskeho ostrova San Cristóbal je destináciou, o ktorej sa milovníkom pozorovania vtákov už dlho snívalo. Práve tu totiž na jednom mieste hniezdi hneď niekoľko druhov morských vtákov, ktorým dostatok potravy umožňuje žiť bok po boku bez boja o výhodnú lokalitu. Šliapnite do toho a vyrazte na 1,5 kilometra dlhý peší trek a na konci sa odmeňte pozorovaním hneď troch druhov terejov a dvoch druhov fregatiek. Až sa týchto vtákov dostatočne nasýtite, zamerajte svoj pohľad na oceán: výhľady zo skaly tvorenej lávovou horninou vám vezmú dych.
 • 7.' '.deň
  program deň za dňom
  7. deň
 • 8.' '.deň
  program deň za dňom
  8. deň
  Baltra (Galapágy), Ekvádor (vylodenie) / Uprostřed Galapážských ostrovů leží nevelký rovinatý ostrov Baltra. Za druhé světové války sloužil jako americká letecká základna, dnes je ostrov s největším letištěm Galapág branou na překrásné souostroví. Mějte oči otevřené a možná uvidíte galapážské leguány přecházet silnici. Vydejte se na sousední ostrov Mosquera a obdivujte jednu z největších kolonií lvounů. Projděte se po 2kilometrovém treku ostrovem Severní Seymour a pozorujte mořské leguány a nespočet druhů ptáků. Navštivte Black Turtle Cove na ostrově Santa Cruz, místo, kde se rozmnožují želvy obrovské, a nenechte si ujít šnorchlování nebo potápění u Gordon Rocks.