X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Celebrity Flora

V máji 2019 prvýkrát vypláva Celebrity Flora, ktorá sa od svojich majestátnych sestier už snáď ani viac líšiť nemôže. Nová loď Celebrity Cruises na svojej palube ponesie len 100 pasažierov, ktorým však ponúkne to najväčšie pohodlie a luxus a predovšetkým jedinečnú destináciu, do ktorej sa s jej pomocou doslova "ponoria".

Loď bola navrhnutá špeciálne pre plavby na Galapážské ostrovy a pri jej výstavbe sa tak kladie veľký dôraz aj na ekologický aspekt: ​​loď patrí medzi energeticky najefektívnejšie v oblasti a jej technológie kotvenia nepoškodzuje citlivé morské dno. Samozrejmosťou je potom filtrovanie vody priamo v kajutách a triedenie odpadu.

Štýlový spoločenský priestor Discovery Lounge slúži k prednáškam odborníkov na tému Galapágskych ostrovov, konajú sa tu však aj zábavné predstavenia a ďalšie akcie. Dobre vybavená knižnica Observatory sa môže pochváliť oknami od podlahy až po strechu a je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť ešte viac o destinácii a pritom si užiť prekrásne výhľady. Tie budú mať - a to predovšetkým v noci - aj zo Stargazing platformy, plošiny pre pozorovanie hviezdnej oblohy, ktorú si s ďalekohľadom môžu užiť buď sami, alebo v rámci anotovaného programu. V neposlednom rade sú tu The Vista, spoločenský priestor s kruhovými výhľadmi, ležadlami a vírivkou, alebo Sunset Lounge s bazénom a posedením s malým barom.

O návrh menu na lodi sa postaral Michelinský šéfkuchár, jeho raňajky, obedy aj večere sa podávajú v reštaurácii Seaside. Ocean Grill potom pripraví tie najkvalitnejšie morské plody alebo večeru pod hviezdami. Samozrejmosťou je izbová služba a možnosť občerstviť sa v pohodlí vlastného apartmánu.

5 739t výtlak lode
101m dĺžka lode
17m šírka lode
10 rýchlosť v uzloch
100 max. počet pasažierov
50 celkový počet kabin
Najmenšia Veľkosť lode
06.2019 Rok výroby

Kajuty

Celebrity Flora sľubuje to najluxusnejšie ubytovanie na Galapágskych ostrovoch a všetky jej kajuty sú v skutočnosti priestranná apartmány. Penthouse Suite ponúka najväčší apartmán so súkromnú verandou a obytným priestorom ako vo vnútri, tak vonku, nechýba dokonca ani teleskop pre pozorovanie jedinečnej galapágžskej fauny. O niečo menší je Kráľovský apartmán Royal Suite s oddelenou obytnou miestnosťou. Apartmán Ultimate Sky a Premium Sky sú vybavené "nekonečnými verandami" (Infinite Veranda), ktoré stlačením jediného tlačidla transformujú vnútorný priestor na vonkajší a naopak. A to najlepšie pohodlie si užijú aj hostia Sky Suite s verandou a posteľou s tým najkvalitnejším kašmírovým posteľnou bielizňou.

Každý apartmán má k dispozícii osobného asistenta, ktorý hosťom splní každé ich želanie - a ak budú si to priať, dokonca im aj pomôže vybaliť batožinu.


Zábava

Na palubě Celebrity Flora si hosté užijí: 

  • Hlavní restauraci Seaside a Ocean Grill servírující mořské plody a večeři pod hvězdami
  • Odborné přednášky a zábavný program v Discovery Lounge, komentované pozorování hvězdné oblohy na Stargazing Platform
  • Fitness centrum
  • Lázně
  • Knihovnu Observatory bohatě zásobenou literaturou na téma Galapážských ostrovů

Plavby na Celebrity Flora