X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Ekvádor z Baltra na lodi Celebrity Flora
Oblasť: Trasa:
od 7 483 €/os.
 • 1.' '.deň
  program deň za dňom
  1. deň
  Baltra (Galapágy), Ekvádor (nalodenie) / Uprostřed Galapážských ostrovů leží nevelký rovinatý ostrov Baltra. Za druhé světové války sloužil jako americká letecká základna, dnes je ostrov s největším letištěm Galapág branou na překrásné souostroví. Mějte oči otevřené a možná uvidíte galapážské leguány přecházet silnici. Vydejte se na sousední ostrov Mosquera a obdivujte jednu z největších kolonií lvounů. Projděte se po 2kilometrovém treku ostrovem Severní Seymour a pozorujte mořské leguány a nespočet druhů ptáků. Navštivte Black Turtle Cove na ostrově Santa Cruz, místo, kde se rozmnožují želvy obrovské, a nenechte si ujít šnorchlování nebo potápění u Gordon Rocks.
 • 1.' '.deň
  program deň za dňom
  1. deň
 • 2.' '.deň
  program deň za dňom
  2. deň
  Gardner Bay (Galapágy), Ekvádor / Na severnom pobreží Españoly, najstaršieho a najsuchšieho ostrova Galapágskeho súostrovia, sa rozkladá zátoka Gardner. Pochváliť sa môže jednou z najdlhších pláží Galapág aj pestrým životom pod krištáľovo čistou morskou hladinou, ktorá sem láka potápačov z celého sveta. Relaxujte na prekrásnej bielej pláži spolu s kolóniou tuleňov, s ktorými si tu často môžete aj zaplávať. Pozorujte drozdy, jastraby a ďalšie morské vtáky, ktoré si ostrov obľúbili, a potom sa už vydajte šnorchlovať ku Korytnačej skale. Ak budete mať šťastie, zahliadnete carcharhinus albimarginatus, manty obrovské alebo dokonca jedovatú ropušnicu.
 • 2.' '.deň
  program deň za dňom
  2. deň
  Suarez Point (Galapágy), Ekvádor / V najvýchodnejšom bode nedotknutého galapágskeho ostrova Española sa nachádza Punta Suarez, miesto s úchvatnou vulkanickou krajinou, ktorá je domovom jedinečných živočíchov. Vydajte sa na náročný trek a obdivujte zaujímavé sopečné formácie. Pozorujte tulene, vyhrievajúce sa na piesočnatej pláži, červeno-zelené morské leguány alebo jašterice lávové. Majte oči otvorené a zbadáte hneď dva druhy terejov, drozdy, a dokonca vlnité albatrosy, ktoré hniezdia len na Españole. Kochajte sa nádhernými výhľadmi a občas očami zablúďte aj na morskú hladinu: nadýchnuť sa sem prichádzajú morské korytnačky.
 • 3.' '.deň
  program deň za dňom
  3. deň
  Cormorant Point (Galapágy, Floreana), Ekvádor / V severnom výbežku ostrova Floreana sa rozkladá nádherná oblasť Cormorant Point. Ostrov v južnej časti Galapágského súostrovia sa môže pochváliť "poštou" z konca 18. storočia, štatútom prvého hlavného mesta Galapág a prekrásnou prírodou, za ktorou dnes mieria turisti z celého sveta. Navštívte dve rozdielne pláže - do zelena sfarbenú piesočnú pláž aj pláž tvorenú rozdrvenými koralmi, ktorú si pre hniezdenie vybrali vzácne zelené morské korytnačky. V blízkej sladkovodnej lagúne obdivujte prekrásne plameniaky a volavky, pod morskou hladinou potom žraloky, raje a nespočetné množstvo druhov morských rýb. Nakoniec vyrazte šnorchlovať na Diablovu korunu, obľúbenú potápačskú lokalitu.
 • 3.' '.deň
  program deň za dňom
  3. deň
  Bahia Post Office (Galapágy, Floreana), Ekvádor / Na severním pobřeží galapážského ostrova Floriana se rozkládá Poštovní zátoka s dřevěným barelem, který svému účelu sloužil už v 18. století. Dopisy bez známky tady adresátům doručují samotní turisté. Pošlete pohled domů vskutku netradičním způsobem. Projeďte se na člunu mangrovovou zátokou a kochejte se překrásnými pohledy na zátoku z Barončiny vyhlídky. Na pláži Cormorant Point pozorujte lvouny a pak se projděte k laguně, která je domovem růžových plameňáků. Nenechte si ujít šnorchlování nebo potápění u Ďáblovy koruny, vyhaslé podmořské sopky, a zaplavte si se školami tropických ryb, zelenými mořskými želvami a žraloky.
 • 4.' '.deň
  program deň za dňom
  4. deň
  Moreno Point (Galapágy, Isabella), Ekvádor / Na juhozápadnom pobreží ostrova Isabela, najväčšieho a najmladšieho z galapágskych ostrovov, sa nachádza miesto, ktorého zdanlivá jednotvárnosť lávového poľa ponúka pri bližšom pohľade jedinečný ekosystém, ktorý sem láka návštevníkov z celého sveta. Vyrazte na krátky peší trek a zastavte sa pri prílivových lagúnach, v ktorých našli domov nádherné ružové plameniaky alebo nelietavé kormorány. Pri plavbe člnom sa kochajte prekrásnymi výhľadmi na majestátne vulkány a potom už so šnorchlom vyrazte objavovať tajomný svet pod morskou hladinou: ak budete mať trochu šťastia, stretnete sa tu s morskými korytnačkami alebo bielocípymi žralokmi.
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
 • 7.' '.deň
  program deň za dňom
  7. deň
 • 8.' '.deň
  program deň za dňom
  8. deň
  Baltra (Galapágy), Ekvádor (vylodenie) / Uprostřed Galapážských ostrovů leží nevelký rovinatý ostrov Baltra. Za druhé světové války sloužil jako americká letecká základna, dnes je ostrov s největším letištěm Galapág branou na překrásné souostroví. Mějte oči otevřené a možná uvidíte galapážské leguány přecházet silnici. Vydejte se na sousední ostrov Mosquera a obdivujte jednu z největších kolonií lvounů. Projděte se po 2kilometrovém treku ostrovem Severní Seymour a pozorujte mořské leguány a nespočet druhů ptáků. Navštivte Black Turtle Cove na ostrově Santa Cruz, místo, kde se rozmnožují želvy obrovské, a nenechte si ujít šnorchlování nebo potápění u Gordon Rocks.