Dominikánska republika, , Veľká Británia z La Romany na lodi Costa Fascinosa
Termín: Oblasť: Trasa:
od 519 €/os.

Itinerár

DEŇ DÁTUM Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 23.02.2025, Ne 1. La Romana, Dominikánska republika (nalodenie) --:-- 23:59
2. 24.02.2025, Po 2. Catalina, Dominikánska republika 08:00 18:00
2. 24.02.2025, Po 2. Párty v zátoke Catalina, 18:30 20:30
3. 25.02.2025, Ut 3. Samaná, Dominikánska republika 08:00 18:00
4. 26.02.2025, St 4. Grand Turk Island, Turks a Caicos, Veľká Británia 09:00 20:00
5. 27.02.2025, Št 5. Amber Cove, Dominikánska republika 08:00 18:00
6. 28.02.2025, Pi 6. Hviezdne nebo nad Karibikom, 23:00 23:59
7. 01.03.2025, So 7. Cabo Rojo, Dominikánska republika 08:00 17:00
8. 02.03.2025, Ne 8. La Romana, Dominikánska republika (vylodenie) 08:00 --:--
 • 1.' '.deň
  program deň za dňom
  1. deň
  La Romana, Dominikánska republika (nalodenie) / La Romana je dôležitým prístavom aj ideálnym východiskovým bodom pre poznávanie okolia. V blízkosti tohto búrlivo sa rozvíjajúceho strediska s obrovským potenciálom sa nachádzajú krásne pláže, ktoré právom patria k tým najlepším v Karibiku, sú tu aj zaujímavé turistické lokality. Najnavštevovanejšie je Altos de Chavón, kópia európskej stredovekej dediny s krásnou atmosférou i mnohými obchodmi, či krasové jaskyne Cueva de las Maravillas s tajomnými piktogramami pôvodného domorodého kmeňa Tainov. Veľkou turistickou atrakciou je tiež najväčšia továreň sveta na výrobu cigár ležiaca na okraji mesta.
 • 2.' '.deň
  program deň za dňom
  2. deň
  Catalina, Dominikánska republika / V roku 1494 objavil známy moreplavec Krištof Kolumbus malý ostrovček pri brehoch Dominikánskej republiky a dal mu meno Santa Catalina. Dnes je neobývaný ostrov, známy už len ako Catalina, chránený ako národný park a obľúbený kvôli svojim prekrásnym plážam, skvelému potápaniu a nádhernym scenériám. Kúpte sa a opaľujte na Veľkej pláži, jednej z najkrajších v krajine, a potom už so šnorchlom alebo bombou na chrbte vyrazte objavovať fascinujúci život koralového útesu. Vydajte sa na peší trek, obdivujte morské vtáky i panoramatické výhľady a nakoniec v protiľahlej La Romane navštívte repliku peknej stredomorskej dediny.
 • 2.' '.deň
  program deň za dňom
  2. deň
  Párty v zátoke Catalina, / Oslávte karibskú kultúru a tancujte na okúzľujúcich brehoch zátoky Catalina, než budete pokračovať vo večierku na palube lode.
 • 3.' '.deň
  program deň za dňom
  3. deň
  Samaná, Dominikánska republika / V roku 1493 sem dorazil Krištof Kolumbus, dnes do mesta na rovnomennom polostrove v severovýchodnej časti Dominikánskej republiky mieria tisíce turistov: lákajú ich prekrásne pláže, panenská príroda i pozorovanie veľrýb, ktoré vo svete nemá obdobu. Užite si výhľady z peknej pobrežnej promenády aj relax na úchvatnej pláži ostrovčeka Cayo Levantado, lemovanej palmami. Podniknite výstup k čarovnému vodopádu El Salto del Limón a potom už nasadnite do člna a vyrazte obdivovať panenskú prírodu Národného parku Los Haitises aj stovky keporkakov, privádzajúcich v zálive na svet svoje mláďatá.
 • 4.' '.deň
  program deň za dňom
  4. deň
  Grand Turk Island, Turks a Caicos, Veľká Británia / Ostrov Grand Turk je súčasťou britského zámorského územia Turks a Caicos, geograficky ale patrí k Bahamám. Málo známe súostrovie, ktoré sa však pýši jednými z najlepších pláží planéty, má svojim návštevníkom rozhodne čo ponúknuť. Malebné hlavné mestečko Cockburn Town s pastelovými drevenými domčekmi z 19. stor. láka uvoľnenou atmosférou aj zaujímavým Národným múzeom vystavujúcim najstarší vrak Karibiku. Najväčším pokladom sú ale snehobiele pláže s priezračnou vodou a bohatým podmorským životom vhodným pre šnorchlovanie či len relaxáciu v pravom karibskom raji.
 • 5.' '.deň
  program deň za dňom
  5. deň
  Amber Cove, Dominikánska republika / V zálive Maimon na severnom pobreží Dominikánskej republiky sa nachádza Amber Cove, jedna z najnovších karibských zastávok výletných lodí. Malebné letovisko s krásnou plážou leží len niekoľko kilometrov od Puerto Plata, najväčšieho mesta a správneho centra celej oblasti. Popri pamiatkach tu môžete navštíviť napríklad pálenicu známeho rumu Brugal alebo výrobňu čokolády. Medzi najväčšie atrakcie ale patrí výjazd či výstup na 793 m vysokú horu Pico Isabel de Torres, ktorá je súčasťou rovnomenného národného parku.
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
  Hviezdne nebo nad Karibikom, / V hlbinách Karibského mora odhaľte hviezdy, aké ste ešte neuvideli. Odborný sprievodca Vás prevedie nepreskúmanými súhvezdiami a podelí sa o miestne príbehy a legendy.
 • 8.' '.deň
  program deň za dňom
  8. deň
  La Romana, Dominikánska republika (vylodenie) / La Romana je dôležitým prístavom aj ideálnym východiskovým bodom pre poznávanie okolia. V blízkosti tohto búrlivo sa rozvíjajúceho strediska s obrovským potenciálom sa nachádzajú krásne pláže, ktoré právom patria k tým najlepším v Karibiku, sú tu aj zaujímavé turistické lokality. Najnavštevovanejšie je Altos de Chavón, kópia európskej stredovekej dediny s krásnou atmosférou i mnohými obchodmi, či krasové jaskyne Cueva de las Maravillas s tajomnými piktogramami pôvodného domorodého kmeňa Tainov. Veľkou turistickou atrakciou je tiež najväčšia továreň sveta na výrobu cigár ležiaca na okraji mesta.

Ceny pre termín 23.02.2025 - 02.03.2025, 7 nocí

Varianty plavby:
My Cruise My Cruise Premium
Kajuta vnútorná    
cena za 1. a 2. dospelú osobu 519 €/os. 529 €/os.
cena pri obsadení jednou osobou 958 €/os. 978 €/os.
Kajuta s oknom    
cena za 1. a 2. dospelú osobu 699 €/os. 729 €/os.
cena pri obsadení jednou osobou 1 348 €/os. 1 408 €/os.
Kajuta s balkónom    
cena za 1. a 2. dospelú osobu 799 €/os. 819 €/os.
cena pri obsadení jednou osobou 1 568 €/os. 1 608 €/os.
Apartmán Duplex    
cena za 1. a 2. dospelú osobu 909 €/os.
cena pri obsadení jednou osobou 1 788 €/os.
Cena zahŕňa
  Plavba:
 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie. Kajuty sú vybavené samostatným sociálnym zariadením, klimatizáciou, TV, minibarom, šatňou, kozmetickým stolíkom, sušičom vlasov, trezorom a telefónom. Prístavné poplatky, portierske služby pri nalodení a vylodení, denný upratovací servis a výhody Vami zvolenej triedy ubytovania.
  Strava na palube:
 • Plná penzia - raňajky, obedy a večere v servírovanej, či bufetovej reštaurácii.
 • Nápoje v bufetovej reštaurácii: voda, káva, čaj, a to k raňajkám a poobednému občerstveniu. K obedu a večeri iba voda.
  Zábava na palube:
 • Voľné využitie verejných priestorov, ako užívanie bazénu, víriviek, fitness centra a iných športovo-rekreačných zariadení, bezplatné zapožičanie plážových osušiek, účasť na všetkých akciách usporiadaných na palube – animačné programy pre deti aj dospelých, detský klub (pre všetky vekové kategórie), večerné predstavenia v divadle, živá hudba, lekcie tanca a pod.
  Poistenie proti úpadku
 • Poistenie CK PT Tours International proti úpadku v poisťovni Generali.
Cena nezahŕňa
 • Služby slovenského sprievodcu, či delegáta.
 • Dopravu do/z prístavu vyplávania, prípadné transfery. V prípade záujmu a vhodného spojenia môžeme zabezpečiť.
 • Nápoje, ktoré nie sú zahrnuté v cene. Možnosť doobjednania nápojových balíčkov. Orientačný nápojový lístok.
 • Nadštandardné služby - práčovňa, fotograf, internet, salón krásy, lekárske služby na lodi a pod. Možnosť doobjednania fotografických, internetových a spa balíčkov.
 • Fakultatívne výlety v navštívených prístavoch. Lodná spoločnosť má širokú ponuku výletov v každom prístave, na vyžiadanie pošleme prehľad. Výlety sú v týchto jazykoch: anglický, španielsky, taliansky, francúzsky, nemecký. Na plavbách so slovenským delegátom sa konajú  výlety v slovenčine.
 • Stravu mimo lode.
 • Sprepitné pre obsluhu na lodi: pre osoby od 15 rokov: 11€/osoba/noc, od 4 do 14,99 rokov vrátane:5,5 €/osoba/noc.
 • Cestovné a zdravotné poistenie. Na vyžiadanie zaobstaráme.
 • Vízum, v prípade, že je požadované. TU si môžete preveriť, či sú na tejto trase potrebné víza.
Upozornenie
 • Ceny sú pohyblivé a uvedená cena je iba orientačná. Aktuálna cena bude určená v momente nezáväznej rezervácie.
 • Pre účasť na plavbe je nutné mať platný cestovný pas minimálne 6 mesiacov po ukončení plavby. Pre plavby z USA pas musí byť biometrický. Občania EÚ, ktorí sa zúčastnia plavieb s destináciami výhradne v Schengenskom priestore, môžu cestovať aj s občianskym preukazom.
 • Pokiaľ máte akékoľvek zdravotné obmedzenia, cestujete s dojčatami alebo ste tehotná, TU si prosíme overte, že je pre Vás plavba vhodná a môžete ju absolvovať.
 • Pokiaľ cestujete s maloletými deťmi, máte odlišné priezvisko alebo necestujú obaja rodičia/zákonní zástupcovia, prosíme overte si u nás podmienky účasti.
 • Nalodenie (check-in) prvý deň plavby sa uzatvára niekoľko hodín vopred, najneskôr však 120 minút. Čas check-in bude upresnený s palubnými lístkami. Odporúčame sa do prístavu dostaviť s dostatočným predstihom, v prípade vlastnej leteckej dopravy o deň skôr.
 • Cestujúci je sám zodpovedný za dodržanie vstupných podmienok do všetkých navštívených krajín. Podmienky sa môžu kedykoľvek zmeniť.
 • Kajuty s oknom na 6., 7. a 9. palube majú obmedzený výhľad.

Triedy plavby
Trieda: My Cruise

V triede My Cruise, ktorá je dostupná v kajutách vnútorných, s oknom a s balkónom, budete mať naviac tiieto výhody:

 • Možnosť výberu umiestnenia kajuty pri rezervácii (podľa dostupnosti).
 • Voľba času večere (výber z dvoch časov), podľa dostupnosti.
 • Body do CostaClubu - možnosť získať až 350 bodov za každý deň plavby.
 • My Cruise Premium: kajuty s lepším umiestnením.
Trieda: All Inclusive

V triede All Inclusive, ktorá je dostupná v kajutách vnútorných, s oknom a s balkónom, budete mať tieto výhody navyše:

 • Možnosť výberu umiestnenia kajuty pri rezervácii (podľa dostupnosti).
 • Možnosť výberu medzi prvým a druhým časom večere.
 • Nápojový balíček „MyDrinks“: Neobmedzená konzumácia vybraných rozlievaných vín (šumivé, biele, červené, ružové), čapovaných pív, kávy, vody a nealkoholických nápojov a širokého výberu miešaných nápojov, aperitívov a liehovín. Pre osoby mladšie ako 18 rokov možnosť výberu z rôznych druhov limonád, džúsov a výbornej horúcej čokolády.
 • Zľava až 10% na ďalšiu plavbu pre členov Costa Clubu. Platí pre plavby s uskutočnením do 1 roka a na kategórie kajuty balkón či apartmán.
 • Body do CostaClubu - možnosť získať až 350 bodov za každý deň plavby.

V prípade záujmu Vám radi zašleme ceny tejto triedy.

Trieda: Deluxe

V triede Deluxe, ktorá je dostupná v apartmánoch, budete mať naviac tieto výhody: 

 • Ubytovanie v priestornom apartmáne s exkluzívnym vybavením a príslušenstvom, vrátane župana, kúpeľnej obuvi a výberu vankúšov.
 • Možnosť výberu umiestnenia apartmánu pri rezervácii (podľa dostupnosti).
 • Exkluzívne služby komorníka 24 hodín denne.
 • Prednostné nalodenie a vylodenie (iba na začiatku a konci plavby).
 • Fľaša šumivého vína na privítanie.
 • Kúpeľný balíček, zahŕňajúci jeden vstup do termálnych zón.
 • Súkromná reštaurácia určená výlučne pre cestujúcich v triede Deluxe - iba na niektorých lodiach.
 • Nápojový balíček „My Drinks Plus“: Neobmedzená konzumácia všetkých rozlievaných nápojov do ceny 9€, vrátane najlepších značiek alkoholu a šampanského. Pre osoby mladšie ako 18 rokov je možnosť výberu z rôznych druhov limonád, smoothies, džúsov a lahodnej horúcej čokolády.
 • Špeciálne zľavy na exkurzie – čím viace exkurzií rezervujete, tím väčšiu zľavu získate (pri rezervácii aspoň jednej exkurzie pred odjazdom).