X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Vírus COVID-19 zastavil aj svet výletných plavieb. Zaujíma vás, čo medzitým robia členovia posádky na palube?

Vírus COVID-19 zastavil aj svet výletných plavieb. Zaujíma vás, čo medzitým robia členovia posádky na palube?

Spoločnosť Royal Caribbean Cruises sa pred pár dňami z bezpečnostných dôvodov rozhodla prerušiť svoju prevádzku na 30 dní. Klienti plavieb zostávajú doma. Lode kotvia v dokoch. Čo ale teraz trebárs robia členovia posádky pracujúci na palubách lodí? Pretože veľa plavieb vo svete na programe nezostalo, fanúšikovia Royal Caribbean i samotní členovia posádky dumajú, aký osud ich postihne, či ich napríklad nepošle spoločnosť späť domov.

                                                                                                                           

Od samého začiatku odstávky prevádzky však spoločnosť opakuje, aký dôležitý je pre ňu záväzok k bezpečnosti, zdraviu a pohode jej zamestnancov a členov posádky. Stručne povedané: posádka zostáva na palubách lodí, pokiaľ Royal Caribbean znovu nezaháji svoju prevádzku. Cassandra Aragon, víťazka súťaže Best Job at Sea (Najlepšia práca na mori), na svojom instagrame povedala, že posádka i v priebehu tohto obdobia naďalej dostáva mzdu. Výletné lode totiž stále vyžadujú nejakú pravidelnú údržbu, aby sa zaistilo, že budú pripravené znovu vyplávať, akonáhle to bude bezpečné.

                                                                                                     

Medzitým si ale posádka aj príjemne užíva čas strávený na palube bez hostí a lode sú tak teraz v pozícii ich hostiteľov. Aj im po dlhých mesiacoch práce patrí trocha odmeny. Ako si posádka v tomto období prázdne lode užíva, je možné vyčítať z ich príspevkov na sociálnych sieťach.

 

Cory Rogers z Liberty of the Seas zdieľal napríklad video Kráľovskej promenády, vyzdobenej pri príležitosti Dňa svätého Patrika, ktorý si užívala práve len posádka lode.

„Tím je v dobrej nálade a zostáva veľmi pozitívny. Je stále dosť zvláštne nemať na palube hostí, pretože na to nie sme zvyknutí a aktuálne prepisujeme dejiny. Celá posádka dostala k dispozícii bezplatné pripojenie k internetu, aby mohla zostať v spojení s rodinou a priateľmi.“ zmieňuje sa vo svojom vlogu Cory. 

https://www.facebook.com/coryrogerscruisedirector/videos/633252674179184/

                                                                                                          

Chris Wong je pracovníkom kasína na lodi Oasis of the Seas a denne publikuje na youtube svoje vlogy o tom, čo sa deje na palube lode v čase, kedy je jej prevádzka pozastavená. Wong hovoril o sanitácii, ktorú on a zvyšok posádky uskutočňovali, aby loď udržali takú čistú, ako je to len možné, rovnako ako o tom, že niektoré priestory pre hostí boli teraz otvorené aj pre posádku za účelom zábavy a spríjemnenia času stráveného v zakotvenej lodi. Ako to bude ďalej, ale zatiaľ nikto bezpečne nevie…                                                                                       

Zdroj: https://www.royalcaribbeanblog.com/2020/03/19/what-happens-the-crew-members-onboard-during-the-coronavirus-cruise-suspension