Royal Caribbean modernizuje: do prestavby svojich starších lodí investuje stámilióny

Royal Caribbean modernizuje: do prestavby svojich starších lodí investuje stámilióny

Nielen úplne nové plavidlá, ktorých sa v posledných rokoch vyrába ako na bežiacom páse, ale aj staré lode môžu byť prísľubom luxusnej dovolenky na výletnej lodi. Zvlášť vtedy keď sa o ne ich vlastník stará tak, ako Royal Caribbean International o tie svoje. V rámci svojho programu Royal Amplified spoločnosť investuje 900 miliónov amerických dolárov do prestavby svojej cenené flotily. Výsledkom budú lode, ktoré v ničom nezaostávajú za kráskami, ktoré práve opustili výrobnú linku. Royal Caribbean garantuje: toto nie je len ďalšia z renovácií, toto je transformácia, ktorá mení pravidlá hry.

V priebehu štyroch rokov Royal Caribbean vylepší celkom 10 zo svojich starších lodí. Prestavbu podstúpia aj vysoko hodnotené a oceňované lode ako Oasis a Allure of the Seas alebo lode triedy Freedom a Voyager a spoločnosť pri tom nevynechá jediný detail: program prinesie plno nových inovácií a zážitkov, ktoré ešte podporia už tak skvelú ponuku Royal Caribbean.

Pri plánovaní Royal Amplified spoločnosť analyzovala zákaznícke hodnotenia z niekoľkých rokov a dáta ohľadom využívania jednotlivých priestorov na lodi, a prehovorila si tiež s členmi posádky. Výsledkom bol zoznam hlavných investícií do kľúčových rysov a zážitkov, na ktorých cestujúcim záleží najviac. Čo presne sa na každej z lodí vylepší, bude spoločnosť oznamovať postupne. U dvoch z nich sa o tom hostia môžu presvedčiť sami už teraz - po 90 miliónovej investícii dorazila v júni do svojho domovského prístavu v Miami Mariner of the Seas. Nasledovala tak "novú" Independence of the Seas, ktorá v máji vyplávala z anglického Southamptonu.

 

Royal Caribbean sa prezentuje ako inovatívna spoločnosť, ktorej záleží na každom detaile, a ktorej cieľom je vždy nielen naplniť, ale dokonca prekonať očakávania svojich klientov. Program, ktorý má staršie lode posunúť na úroveň tých najnovších, tak od nej nie je žiadnym prekvapením. Ročne spoločnosť obslúži 5 miliónov zákazníkov: Royal Amplified cielia nielen na tie existujúcich, ktorých má ohromiť, ale aj na tých nových, ktorých chce prilákať.

Skvelé bazény a adrenalínové atrakcie

Royal Amplified sa postará o prestavbu vonkajších palúb: od bazénov, určených pre aktivity, z ktorých si vyberú všetci, cez wellness a spa priestory, až po rôznorodé denné a nočné aktivity. Horné paluby budú venované novým vzrušujúcim atrakciám, ako sú napríklad na virtuálnej realite založená bungee trampolína Sky Pad, rovnako ako vodným parkom so šmykľavkami.

 

Vylepšené stravovanie a nočná zábava

Stravovanie založené na zážitku je to, na čo sa Royal Amplified zameria ďalej. Hostia tak budú mať možnosť užiť si tiež nedávno zavedené koncepty, a to vrátane Hooked Seafood, reštaurácia v štýle Nového Anglicka, športového baru a herných arkád Playmakers alebo pre-rodinné El Loco Fresh s obľúbenými mexickými špecialitami.

Novinkou budú tiež rýchle občerstvenia, ktoré pasažierov zasýtia medzi hlavnými jedlami, čisto nové bary a ďalšie priestory s ponukou skvelých drinkov, jedla a zábavy do skorých ranných hodín. Chýbať nebude The Bamboo Room s prvotriednymi koktejlami a živou hudbou alebo značkový vonkajší Caribbean Bar. Aby toho nebolo málo, prinesie program svetové hudobné divadlo, priestor pre karaoke a nočný klub v podobe spoločenského priestoru, ktorý posunie večernú zábavu o niekoľko úrovní vyššie.

Nové krátke dovolenky Royal Caribbean

Maximum dobrodružstva za pár dní. Spoločnosť verí, že každé prázdniny by mali byť vyplnené zážitkami bez ohľadu na to, aké dlhé sú. Medzi súčasnými cestovateľmi (hlavne tými z generácie takzvaných Mileniálov) sú stále obľúbenejšie (a tiež potrebnejšie) naozaj krátke dovolenky a Royal Caribbean sa rozhodla postarať o to, že aj keď vyplávajú len na 3 alebo 4 dni, odnesú si hostia zo svojho predĺženého víkendu toľko zážitkov ako tí, ktorí vyrazia na oveľa dlhšie. Vďaka inovatívnym atrakciám, skvelým bazénom a najrôznejším barom a reštauráciám majú pasažieri rad možností, ako to docieliť.

 

A keď Royal Caribbean vylepšuje, nezostáva len u lodí: pod názvom Perfect Day Island (Ostrov perfektného dňa) uvádza niekoľko nových destinácií - privátnych ostrovov po celom svete. Prvým z nich bude Perfect Day at CocoCay na Bahamách, ktorý má byť pripravený privítať prvých návštevníkov už na jeseň 2019. Pasažierov na neho vezmú hneď štyri lode vylepšené v programe Royal Amplified.

 

Čo sa v programe Royal Amplified udialo a chystá:

 • trieda Freedom
  • Independence of the Seas - dokončenie prestavby v máji 2018, novinky: na virtuálnej realite založená bungee trampolína Sky Pad, laserová aréna Battle for Planet Z, trio vodných šmýkačiek The Perfect Storm, úniková hra Observatórium, reštaurácia: Fish and Ships, Playmakers Sports Bar & Arcade, Izumi Hibachi and Sushi, Sugar Beach, od mája do novembra 2018: 3-14denné plavby z anglického Southamptonu, od novembra 2018: 4-5denní plavby Karibikom z Fort Lauderdale
  • Freedom of the Seas - dokončenie prestavby v roku 2020
  • Liberty of the Seas - dokončenie prestavby v roku 2021
 • trieda Voyager
  • Mariner of the Seas - dokončenie prestavby v júni 2018, investície v hodnote 90 miliónov dolárov, novinky: Sky Pad, Flow Rider, laserová aréna, retro spoločenský priestor The Bamboo Room, Playmakers Sports Bar & Arcade, Jamie's Italian, loď sa sústredí na krátke plavby z Miami
  • Navigator of the Seas - začiatok prestavby v roku 2019: rovnaká cieľová skupina ako Mariner of the Seas
 • trieda Oasis
  • Oasis of the Seas - dokončenie prestavby na jeseň 2019, novinky: nové bazény, bary a reštaurácie, ale aj atrakcie, inšpirované jej mladšou sestrou Symphony of the Seas
  • Allure of the Seas - dokončenie prestavby na jar 2020*

  

*Z dôvodu pandémie bola prestavba odložená.

Napísala Svatava Čoupková