Norwegian Cruise Line predstavuje po viac ako 100miliónovej revitalizácii zbrusu novú Norwegian Spirit

Norwegian Cruise Line predstavuje po viac ako 100miliónovej revitalizácii zbrusu novú Norwegian Spirit

Najrozsiahlejšia renovácia v histórii spoločnosti sa dotkla všetkých reštaurácií, spoločenských priestorov a verejných priestranstiev lode.

Domovským prístavom Norwegian Spirit sa stanú Atény v Grécku, odkiaľ bude od 19. apríla 2020 vyrážať na 7 dennú plavbu po gréckych ostrovoch, Turecku a Izraeli.

Miami, 17. februára 2020 - Norwegian Cruise Line, novátorská globálna lodná spoločnosť, v piatok 14. februára odhalila svoju zbrusu novú Norwegian Spirit, ktorá prešla renováciou v hodnote viac ako 100 miliónov dolárov. Stalo sa tak v rámci programu The Norwegian Edge, ktorý potvrdzuje záväzok spoločnosti na zvýšenie štandardu naprieč flotilou.

Norwegian Spirit po 43 dňoch pobytu v suchom doku vo francúzskom Marseille dorazila do talianskej Civitavecchie, kde sa pochválila 14 novými priestormi, dodatočnými a modernizovanými kajutami, vylepšenými verejnými priestormi a novými umeleckými dielami na trupe. Vypláva na rad 17, 20 a 28-dňových exotických expedícií, na ktorých sa cestujúci doslova ponoria do destinácií, a to naprieč tromi kontinentmi: z talianskej Civitavecchie vyrazila 14. februára, 2. marca ju čaká Dubaj v Spojených arabských emirátoch a 22. marca Kapské mesto v Juhoafrickej republike, 19. apríla prvýkrát dorazí do svojho nového domovského prístavu v gréckych Aténach (Piraeu).

                                                                          

Ponúkne sezónu 7 denných plavieb po gréckych ostrovoch, Turecku a Izraeli, a to až do 8. novembra 2020. Na destinácie bohaté itineráre, ktorých predaj začal už 15. februára a mnohé z nich ponúknu aj predĺžené pobyty v prístave, preskúmajú počas 7 dní sedem alebo osem prístavov a budú zahŕňať obľúbené destinácie, vrátane gréckych ostrovov Rhodos, Mykonos, Santorini alebo Korfu, Kusadasi a Istanbulu v Turecku, Ašdódu a Haify v Izraeli, cyperského Limassolu, rovnako ako dvoch nových prístavov spoločnosti, ostrova Patmos a mesta Volos v pevninskej časti Grécka.

Vylepšenia Norwegian Spirit predstavujú najrozsiahlejšiu revitalizáciu lode v celej histórii spoločnosti a zahŕňajú dvojnásobne zväčšenú Mandaru doplnenú o novú termálnu a oddychovú časť, rozšírené fitnes centrum Pulse a v poradí druhú reštauráciu Onda siete reštaurácií Scarpetta na mori. Medzi novými reštauráciami v cene plavby je ďalšia hlavná reštaurácia, Taste, non-stop jedáleň The Local Bar and Grill, alebo bar pri bazéne Waves. Premiéry sa dočkali salóniky Bliss Ultra Lounge a Spinnaker Lounge so špeciálnym cigarovým priestorom Humidor Cigar Lounge, rovnako ako Spice H2O určený len pre dospelých, aj denný spoločenský priestor s dvomi novými vírivkami a vlastným barom, ktorý sa po zotmení premení na miesto konania akcií.

Norwegian Spirit opustila suchý dok tiež kompletne zbavená jednorazových plastových fliaš, je to súčasť snahy spoločnosti ponúknuť hosťom na mori udržateľnejšie možnosti. Od 1. januára je Norwegian Cruise Line prvou veľkou lodnou spoločnosťou, ktorá obmedzuje jednorazové plastové fľaše naprieč celou svojou flotilou, toto úsilie je umožnené vďaka nedávnemu partnerstvu s firmou JUST Goods.

"Je vzrušujúce osláviť vyplávanie Norwegian Spirit zo suchého doku do čarovných destinácií po tom, čo prešla výraznou renováciou," povedal Harry Sommer, prezident a generálny riaditeľ Norwegian Cruise Line. "Európa je, čo sa týka medzinárodných príjazdov, destináciou číslo 1 a my sme veľmi hrdí na to, že môžeme Norwegian Spirit nasadiť na jej prvú sezónu po rekonštrukcii v tomto vyhľadávanom regióne. Naša spoločnosť dvanásťkrát po sebe získala ocenenie "Vedúca európska lodná spoločnosť" World Travel Awards a my sme nadšení, že môžeme našim hosťom ponúknuť ešte dokonalejšie itineráre v oblasti, a tak im dať možnosť preskúmať celý rad destinácií a vybaliť sa pritom len raz. "

Vylepšená Norwegian Spirit tak posilní prítomnosť spoločnosti v Európe, ktorá tam v roku 2020 nasadí celkom 7 lodí: Norwegian Spirit, Norwegian Escape, Norwegian Getaway, Norwegian Dawn, Norwegian Star, Norwegian Epic a Norwegian Jade.