X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

MSC Cruises objednáva od Fincantieri ďalšie štyri lode, vstupuje tak do segmentu ultra-luxusných plavieb

MSC Cruises objednáva od Fincantieri ďalšie štyri lode, vstupuje tak do segmentu ultra-luxusných plavieb

MSC Cruises objednáva od Fincantieri dalšie štyri lode, vstupuje tak do segmentu ultra-luxusných plavieb

Prvá z týchto vysoko inovatívnych lodí novej generácie vstúpi do služby na jar 2023.

 

Ženeva, Švajčiarsko a Terst, Taliansko, 18. októbra 2018 – MSC Cruises a Fincantieri oznámili, že podpísali memorandum o porozumení týkajúce sa výstavby štyroch ultra luxusných výletných lodí v celkovej hodnote presahujúcej 2 miliardy dolárov.

 

Lode, z ktorých prvá bude doručená na jar 2023, budú mať hrubú priestrannosť asi 64 tisíc ton a 500 kajút. Čo sa týka zvyšných troch lodí, budú nastupovať do služby jedna ročne po dobu ďalších troch rokov.

 

Lode budú okrem iného vybavené tými najnovšími a najvyspelejšímí technológiami šetrnými k životnému prostrediu jšími a ďalšími najmodernejšími riešeniami na mori. Pochváli sa aj vysoko inovatívnym dizajnom a hosťom predstaví prelomové spôsoby, ako si užiť pohodlie a relaxovať 

Pierfrancesco Vago, výkonný predseda MSC Cruises, povedal: „Na základe veľkého úspechu nášho luxusného konceptu „lode v rámci lode“ (ship-within-a-ship) nás naši hostia požiadali, aby sme vstúpili do ultra-luxusného segmentu, ktorý bude prirozeným pokračovaním MSC Yacht Clubu. Tieto lode budú vďaka svojej veľkosti schopné ponúknuť jedinečné itineráre, a na ďalšiu úroveň sa posunie aj zákaznicky servis vrátane našej personalizovanej služby komorníka z MSC Yacht Clubu, dostupnej 24 hodín 7 dní v týždni.“

 

Vago dodal: „Som zvlášť potešený tým, že prostredníctvom tejto novej objednávky môžeme ďalej rozšíriť naše partnerstvo s Fincantieri. Už dizajn oceňovaných tried Seaside a Seaside-Evo je považovaný za prelomový a inovatívny. Teraz uvádzame ďalšiu novú triedu, tá na more prináša nový štandard ultra-luxusu s loďami, ktoré budú názornou ukážkou kvality a vysokých štandardov, ktoré sú spájané s talianskymi výrobkami.“

 

Giuseppe Bono, generálny riaditeľ Fincantieri, prehlásil: „S pýchou dnes dve veľké značky – jedna talianskama druhá so silným talianskym DNA -, známe po celom svete, oznamujú dôležitý konštrukčný program. Sme nesmierne radi, že sa pri spúšťaní novej triedy lodí v luxusnom segmente MSC Cruises rozhodla, že jej náš dizajn pomôže vytvoriť novú generáciu lodí, ktoré budú prelomové, ako čo sa bezpečnosti, tak technologického obsahu týka, s tým, že zvláštna pozornosť je venována pohodliu hostí. Spolu s týmto projektom má Fincantieri vo svojej objednávkovej knihe celkovo 53 výletných lodí, čo jej pozíciu absolútneho lídra na trhu len potvrzuje.“

 

Angelo Capurro, výkonný riaditeľ MSC Cruises pre český trh, povedal: „Vstup do ultra-luxusného segmentu je ďalším vzrušujúcim vývojom v našej ponuke. Nad rámec našej skúsenosti s MSC Yacht Clubem si od roku 2023 českí klienti užijú ešte širšiu ponuku päťhviezdičkových zážitkov z plavby na výletnej lodi v najvyššom segmente na trhu. Naša budúcnosť ultra-luxusných lodí sa priblíží tak blízko, ako to len vôbec ide, ku skúsenosti z plavieb na súkromých jachtách.“

 

 

 

O MSC Cruises

 

MSC Cruises je najväčšou súkromnou spoločnosťou prevádzkujúcou  výletné lode na svete a vedúcou značkou v Európe, Južnej Amerike, Južnej Afrike a v Zálive. Spoločnosť, ktorá mení pravidlá hry, počas prvých desiatich rokov zaznamenala 800% rast a vybudovala si globálnu reputáciu v odvetví a jednu z najmladších flotíl výletných lodí na mori. MSC Cruises má svoje riaditeľstvo vo švajčiarskej Ženeve.

 

Flotila MSC Cruises aktuálne zahŕňa 15 ultra-moderných, vysoko inovatívnych a elegantných lodí, ktoré ponúkajú neprekonateľný prázdninový zážitok s vždy vynikajúcím a autentickým jedlom, oceňovanou zábavou a množstvom relaxácie, pohodlným ubytovaním i bezchybnými službami a odbornosťou. 

 

V rámci jej ambiciózneho investičného plánu v hodnote 13,6 miliard eúr, ktorý nemá v odvetví obdobu, sa má jej flotila do roku 2027 rozrásť na 29 lodí. Do dnešného dňa MSC Cruises navrhla šesť nových veľkých tried lodí, všetky prototypy pritom posúvajú hranice námornej architektúry a dizajnu, a jednu ultra-luxusnú triedu s prelomovými možnosťami zábavy pre hostí.

 

MSC Cruises cítí veľkú zodpovednosť za fyzické a ľudské prostredie,  v ktorom pôsobí. Spoločnosť prechováva silný rešpekt ku svetovým oceánom a je na nikdy nekončiacej misii ďalej vyvíjať inovatívne spôsoby znižovania dopadu svojich pasažierov na životné prostredie.

 

Prázdninové zážitky MSC Cruises sa predávajú naprieč svetom prostredníctvom distribučnej siete v 70 krajinách. Spoločnosť globálne zamestnáva vyše 23 500 ľudí, a to ako na súši, tak na palubách svojich lodí. MSC Cruises je súčasťou Skupiny MSC, ktorá zahŕňa vedúce dopravné a logistické spoločnosti.

 

Viac informácií na http://www.mscpressarea.com

 

O Fincantieri

 

Fincantieri je jednou z najväčších lodiarskych skupín na svete a jednotkou, čo sa týka diverzifikácie a inovácie. Je lídrom v dizajne a výstavbe výletných lodí a dôležitým hráčom v sektoroch technologicky špičkovej výstavby lodí, od námorných po pobrežné plavidlá, od vysoko komplexných špeciálnych lodí a trajektov po mega jachty, opravy a prestavby lodí, výroby systémov a súčiastok a popredajný servis.

 

Skupina so sídlom v Terste (Taliansko) postavila za 230 rokov svojej námornej histórie viac než 7 tisíc lodí. Dnes má vyše 19 400 zamestnancov, z toho 8 200 v Taliansku, a 20 lodeníc na 4 kontinentoch, a je tak vedúcou lodiarskou spoločnosťou na Západe. Medzi jej klientami sú najväčší prevádzkovatelia výletných lodí, talianske a americké (a niekoľko ďalších) námorníctiev a v rámci nadnárodných programov je partnerom niektorých z hlavných európských obranných spoločností.

 

Viac informácií na www.fincantieri.com

Preložila: Svatava Čoupková

19/10/2018