X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Expo 2020 sa blíži. Spojte jeho návštevu s výletnou plavbou a spoznajte čarovný Blízky východ

Expo 2020 sa blíži. Spojte jeho návštevu s výletnou plavbou a spoznajte čarovný Blízky východ

 

Už len 10 mesiacov zostáva do s napätím očakávanej svetovej výstavy, a tak ak si ju nechcete nechať ujsť, je potrebné začať plánovať. Hostiteľom Expo 2020 sa stane prvýkrát v histórii arabský štát a tejto role sa nechopil nikto iný ako Dubaj, supermoderná metropola na brehu Perzského zálivu.

 

Svetová výstava potrvá od 20. októbra 2020 do 10. apríla 2021, a tak si čas na jej návštevu nájdu určite všetci. Svoj pavilón tu bude mať aj Slovenská republika a vystrieda sa v ňom hneď 10 výstav s najrôznejšími témami: od kúpeľníctva cez české poklady až po inteligentné technológie. Slovenský pavilón našiel svoje miesto v zóne "Udržateľnosti (Sustainability)", a tak bude jedným z prvých, na ktorý hostia pri vstupe na Expo narazia. A že ich bude poriadne množstvo! Usporiadatelia očakávajú, že svetovú výstavu navštívi počas jej konania vyše 25 miliónov ľudí, takmer tri štvrtiny pritom zo zahraničia.  

 

Letieť lietadlom môže každý, prečo si ale návštevu jedinečnej udalosti nespestriť a nespojiť ju napríklad s netradičnou dovolenkou? Obdobie od jesene do jari je na cestu na (v lete dobiela rozžeravený) Blízky východ ideálne a lodné spoločnosti sa s ponukou akcií na mieru šitých plavieb doslova predháňajú.

 

Kto má len pár dní, môže letieť priamo do Dubaja a užiť si napríklad 4-dňovú plavbu do Kataru alebo 7 dennú navyše so zastávkou v Ománe na lodi Costa Diadema. Tí, ktorí si dovolenku šetriť nemusia, to potom môžu vziať už zo Stredomoria - Azamara Pursuit vypláva z gréckych Atén, navštívi Izrael, Egypt, Jordánsko a Omán a svojich hostí vysadí práve na Expo v Dubaji. MSC Seaview vyrazí pre zmenu z Barcelony a zastaví sa vo Francúzsku, Taliansku, na Malte, v Grécku a potom už to ako jej kolegyňa vezme cez Egypt, Jordánsko, Omán a Katar do Spojených arabských emirátov.

 

Zlatou strednou cestou je hojne dopytovaný 8 dňový okruh po tých najkrajších prístavoch Blízkeho východu na MSC Lirica. Kto si ho vyberie, môže sa tešiť na dva dni strávené v Dubaji, nasledované návštevou hlavného mesta krajiny, Abú Zabí, a jej najväčšieho ostrova, Sir Bani Yas, aj ománskej metropoly, Muscatu, s jej prekrásnymi mešitami a exotickými trhoviskami. Kto si pred plavbou nestačil prezrieť všetky expozície, nemusí zúfať: pred odletom späť do Prahy strávi v Dubaji ešte ďalšie dva dni.  

 

Nielen, že MSC Cruises vyšla svojim Expo-chtivým návštevníkom v ústrety, čo sa výborne navrhnutého itinerára týka, pripravila si pre nich aj ponuku, ktorá sa len tak neodmieta. Hostia na jej lodi MSC Lirica si užijú popoludňajšiu návštevu svetovej výstavy úplne zadarmo, a to vrátane transferov z lode a späť na palubu. Zážitok prebehne v sobotu alebo v pondelok popoludní s tým, že záujemcovia budú môcť na Expo stráviť až 5 hodín (na miesto prídu medzi 14.-15. hod., Transfer späť na loď je naplánovaný na 19.-20. hod.)

 

Svetová výstava priemyslu a kultúry, na ktorej sa prezentujú desiatky krajín z celej planéty, sa koná už od polovice 19. storočia, a to každých 5 rokov. Tá dubajská bude v mnohých ohľadoch mimoriadna a už teraz je jasné, že nielen v českom pavilóne, ale aj v expozíciách ostatných krajín sa je rozhodne na čo tešiť. Vyrazte na Expo štýlovo a spojte ho s výletnou plavbou po tých najkrajších destináciách magického Blízkeho východu.

Cena plavieb začína už na 9 tisícoch CZK za osobu a ponuka je široká , radi vám s výberom tej vašej pomôžeme .