Celebrity Cruises oznamuje, že novou krstnou mamou Celebrity Apex bude Reshma Saujani, generálna riaditeľka Girls Who Code a autorka bestselleru “Brave, Not Perfect"

Celebrity Cruises oznamuje, že novou krstnou mamou Celebrity Apex bude Reshma Saujani, generálna riaditeľka Girls Who Code a autorka bestselleru “Brave, Not Perfect"

Spoločnosti budú spolupracovať aj  na kódovacom programe na palube.

 

Miami – 16. januára 2020 – Celebrity Cruises dnes oznámila, že Reshma Saujani, zakladateľka a generálna riaditeľka medzinárodnej neziskovej organizácie Girls Who Code a autorka medzinárodného bestselleru “Brave, Not Perfect”, sa stane krstnou mamou Celebrity Apex, v poradí druhej z triedy lodí Edge, ktorá zmení priemysel výletných lodí. Saujani nazve loď na oficiálnych krstinách v britskom Southamptone, naplánovaných na 30. marca 2020.

 

Krstná mama býva už tradične duchovným stelesnením lode a inšpiruje, chráni a dotýka sa životov všetkých, ktorí plávajú na jej palube. Pokiaľ ide o jej prelomové lode triedy Edge, Celebrity si volí krstných rodičov, ktorí prerážajú novú cestu vo svojich odvetviach ľuďom z celého sveta. Prvnou krstnou mamou triedy Edge, ktorá v novembri 2018 pokrstila Celebrity Edge, bola laureátka Nobelovej ceny mieru Malala Yousafzai, známa svojím bojom za práva dievčat na vzdelanie.

 

Od roku 2012, kedy bola v Spojených štátoch spustená, pomohla Girls Who Code 185 tisícom dievčat v rôznych fázach vzdelávania. Organizácia chce do roku 2027 uzavrieť priepasť medzi pohlaviami v oblasti začiatočníckych pracovných miest v odvetví počítačovej vedy. V porovnaní s národným priemerom stojí Girls Who Code za 15krát viac absolventkami univerzitných odborov počítačovej vedy a súvisiacich odborov. V roku 2019 sa Girls Who Code umiestnila na prvom mieste v rebríčku najinovatívnejších spoločností Fast Company.  

 

Okrem toho, že je zakladateľkou a generálnou riaditeľkou Girls Who Code, je Reshma Saujani celoživotnou aktivistkou, ktorá vstúpila na politickú scénu v roku 2010 ako prvá Indoameričanka, kandidujúca do amerického Kongresu. Jej prednáška na TED a medzinárodný bestseller Brave, Not Perfect roznietili po celom svete diskusiu o tom, ako vychovávame naše dievčatá, a inšpirovali bezpočet žien po celom svete k tomu, aby sa menej báli, častejšie zaznamenávali neúspech a žili lepšie. Za svoju prácu v prospech žien a dievčat si Saujani vyslúžila široké uznanie vrátane ocenení ako Najväčší lídri sveta (World´s Greatest Leaders) a 40 pod 40 (40 Under 40) od Fortune, Inovátor roku (Innovater of the Year) od magazínu WSJ, Najmocnejšie ženy, ktoré menia svet (Most Powerful Women Changing the World) od Forbes alebo 100 najkreatívnejších ľudí od Fast Company. Je aj víťazkou Ceny vo vzdelávaní Harolda W. McGrawa.

 

“Reshma premosťuje priepasť v technologickom odvetví, ktorému tradične dominujú muži,” povedala Lisa Lutoff-Perlo, prezidentka a generálná riaditeľka Celebrity. “Mení predstavu o tom, ako počítačový programátor vypadá a čo robí, inšpiruje celú novú generáciu dievčat a žien, aby o toto odvetvie statočne usilovali. Pretože je vizionárkou, ktorá mení pravidlá hry, je perfektnou krstnou mamou pre prelomovú loď, akou je Celebrity Apex.”

 

“Girls Who Code si dala za cieľ dať dievčatám viditeľnejšie vzory v počítačovej vede a pomôcť im uvedomiť si, že je to odbor, v ktorom môžu skutočne rozkvitať,” povedala Saujani. “Rovnako ako my máme misiu uzavrieť priepasť medzi pohlaviami v technologickom svete, Celebrity Cruises je vo vedení, čo sa týka vytvárania rozmanitejšej budúcnosti v námornom priemysle. Je mi cťou mať podporu Celebrity Cruises pri našej práci a byť kmotrou Celebrity Apex.”

 

Okrem toho bude Celebrity spolupracovať s Girls Who Code aj na ponuke vzdelávacích kódovacích programov ako súčasti svojho zážitku S.T.E.M. Tábora na mori (Camp at Sea) na palubách Celebrity Apex a Celebrity Edge a ponuke súvisiacich zážitkov a produktov.

 

Celebrity Apex zaháji svoju premiérovú sezónu v apríli tohto roku mini sezónou piatich plavieb do destinácií severnej Európy a potom strávi leto 7-12 dňovými itinerármi v Stredomorí. V novembri sa Celebrity Apex presunie na zimnú sezónu do Fort Lauderdale a bude obsluhovať týždenné plavby po Karibiku.

 

O Girls Who Code

 

Girls Who Code je medzinárodná nezisková organizácia, ktorá pracuje na uzavretí priepasti medzi pohlaviami v technologickom svete a na zmene predstavy o tom, ako programátor vyzerá a čo robí. So svojimi týždennými letnými programami (Summer Immersion Program), poškolnými klubmi a univerzitnými programami (College Loops) je vedúcim hnutím, ktoré inšpiruje, vzdeláva a dáva mladým ženám počítačové schopnosti, vďaka ktorým sa môžu chopiť príležitostí 21. storočia. Do dnešného dňa pomohla Girls Who Code prostredníctvom svojich programov 185 tisícom dievčat a prostredníctvom svojich kampaní, svojou obhajobou a radom bestsellerov New York Times zasiahla 100 milionov ľudí.

 

Viac informácií o organizácii je možné nájsť na girlswhocode.com alebo na sociálnych médiách @GirlsWhoCode.

 

O Celebrity Cruises

 

Ikonické „X“ Celebrity Cruises je značkou moderného luxusu s jeho skvelým, súčasným dizajnom a vrúcnymi prívetivými miestami, stravovacími zážitkami, kde dizajn priestoru je rovnako tak dôležitý ako samotná kuchyňa, a úžasnými službami, ktoré môže ponúknuť len Celebrity, to všetko na vytvorenie nenapodobiteľného zážitku v drahocennom čase pasažierov. 13 lodí Celebrity Cruises ponúka moderné luxusné prázdniny s návštevou všetkých siedmich kontinentov. Celebrity predstavuje aj neuveriteľné zážitky z plavieb na Aljaške a v Kanade. Celebrity je jednou zo šiestich značiek výletných lodí prevádzkovaných lodnou spoločnosťou Royal Caribbean Cruises Ltd.

Nájsť viac informácií a rezervovať vybrané plavby je možné už teraz na webových stránkách PT Tours. Prehľad všetkých plavieb spoločnosti Celebrity Cruises je dispozícii tu.                                                                                                                                                                                   

  03/02/2020