Azamara Pursuit

Azamara Pursuit

Loď Azamara Pursuit je tretím z plavidiel Azamara Club Cruises. Bola postavená v roku 2001 a poslednou rekonštrukciou si prešla v roku 2018. Takto vynovená sa mohla predstaviť predajcom z rôznych kútov sveta v prístave Southampton 28‑30. júla 2018 a my sme boli jedným z pozvaných.

 

Komorná atmosféra lode na nás dýchla už pri vstupe na palubu. Oficiálne pripravený personál nám ponúkol na privítanie šumivé víno a príjemné posedenie na piatej palube.

Už pri prvých dojmoch  sme vedeli, že táto loď s kapacitou iba 690 ľudí klientom ponúka vkusnú intimitu útulných priestorov ladených do béžových farieb kobercov a kresiel, kombinovaných s tmavým masívnym drevom. Do očí nám udrelo schodisko s ornamentálnym zábradlím v zlatom tóne. Nastúpili sme do neveľkého výťahu, aby sme sa zviezli na palubu, kde sa nachádzali naše kajuty.

Zdroj: AZAMARCLUBCRUISES

 

Kajuty pôsobia rovnako maličké, ako celá loď, no neuberá im to na elegancii a vkuse. Rovnako ladené farby svetlých a tmavých zemitých tónov pridávajú na teple ubytovania.

Nevýhodou takto malých kajút však môže byť kúpeľňa, pri ktorej sme museli uznať, že sprchový kút je určený asi len pre ľudí bez akýchkoľvek pohybových problémov.

Napriek tomu kajuta vybavená minibarom, televíziou, šatníkom, veľkou posteľou a rozkladacím gaučom, splní svoju účelovosť. Balkón poskytne i dostatočný priestor pre relax a vychutnávanie si súkromného prírodného predstavenia, ktoré zažijete iba na mori. Nakoniec, vybrať si môžete i apartmán s oddelenými miestnosťami, šikovne prispôsobený i pre štvorčlennú rodinu.

 

Zdroj: AZAMARCLUBCRUISES

 Keď idete na Azamaru Pursuit teda neočakávajte veľkolepé šou ani davy ľudí. Táto loď je určená pre klientov, ktorí hľadajú pokoj, skutočne profesionálny a príjemný personál a chcú sa zrelaxovať a konverzovať v tichosti spoločenských miestností pripomínajúcich skôr domáce prostredie, ako bar, či kaviareň za sprievodu živej klavírnej hudby.

Celkový dojem vkusného dizajnu lode dotvárajú rôzne umelecké exponáty rozmiestnené najmä na jednotlivých poschodiach. Mierny mix štýlov je síce nezrozumiteľný, no nepôsobí gýčovo.

Napriek pohodovej atmosfére však o zábavu vo večerných hodinách ukrátení nebudete. Na výber je živá show v Cabaret lounge, alebo kapelná hudba v Living room či The Den. Kto hľadá ticho, môže si vydýchnuť v Drawing room s knižnicou, či Mosaic Kafé. Raňajky, obed či večeru si môžete dopriať v bufetovej reštaurácii s výhľadom na more- Windows Café.

Okrem toho sa pre Vás otvorí večerný priestor vonkajšej paluby, kde si môžete posedieť v reštaurácii Patio, cez deň určenej na grilovanie..

Môžete sa okúpať vo vírivke, či si zaplávať v bazéne, nechať sa rozmaznávať vo voňavom prostredí Sanctum SPA alebo si zacvičiť vo fitness.

 

Zdroj: AZAMARCLUBCRUISES

 

Už tradične výborným zážitkom na Azamare je kuchyňa, ktorá ponúka široký výber klasických morských, či netradičných pochúťok. Vyberiete si z predjedál i hlavných chodov a to všetko zakončíte výnimočnými dezertami.

K dispozícii pre naozajstných gurmánov je i reštaurácia Prime C, servírujúca neodolateľné steaky či jedlá z morských plodov a Talianska reštaurácia Aquallina

Lodná spoločnosť Azamara patriaca pod spoločnosť Royal Caribbean Cruise Line rovnako podľahla programu Save the Waves, ktorým sa snaží ochrániť našu planétu a na dôkaz toho prestala rozdávať  slamky, miešadlá a iné jednorazové plasty a nahradila ich drevo, či papierom. Na toaletách nájdete papiere z recyklovateľných zdrojov, či malé, vkusne zrolované uteráčiky na ruky.

Celkový dojem z lode hodnotíme na 4 hviezdičky z piatich, aj to len preto, že sme si, z profesionálnej deformácie všímali neviditeľné detaily :)

Plusy

  • Servis
  • Čistota
  • Dizajn
  • Program
  • Občerstvenie

Mínusy

  • Malé kúpeľne
  • Staršia zrekonštruovaná loď – niektoré detaily nedotiahnuté

 

 

Napsala Táňa Javorová