X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Royal Clipper

Plachetnica Royal Clipper je najväčšia a najrýchlejšia plachtová loď na svete. Pýši sa piatimi stožiarmi a 42. plachtami. Je inšpirovaná legendárnou plachetnicou Preussen, ktorá bola postavená v roku 1902. Hoci spoločnosť ctí dlhoročnú tradíciu a odkazuje k zlatému veku plachetníc, na jej palubách nájdete špičkový komfort a prvotriedne služby, vďaka ktorým bude vaša dovolenka zaručene splneným snom. Plachetnica dokáže pojať 227 hostí, ktorým sú k dispozícii tri vonkajšie bazény. Špecialitou je možnosť vyliezť na jeden zo stožiarov. Tu je pre odvážlivcov pripravená pohodlná sedacia súprava, z ktorej budete mať nádherný výhľad do okolia.

5 000t výtlak lode
134m dĺžka lode
16,5m šírka lode
18,5 rýchlosť v uzloch
227 max. počet pasažierov
120 celkový počet kabin
Najmenšia Veľkosť lode
07.2000 Posledná rekonštrukcia


Zábava

Návštevníkov určite prekvapia aj elegantné interiéry. Tým dominuje priestranné átrium rozprestierajúce sa na troch palubách. Z neho sa plynule dostanete do útulných jedálenských priestorov, kde nájdete voľný zasadací poriadok a samozrejme bezchybné gurmánske zážitky pripravené kuchárskymi profesionálmi. Zadná plošina je ideálnym miestom pre vodné športy. A nemôžeme vynechať ani areál Captain Nemo Lounge, kde sa nachádzajú lodné kúpele a wellness centrum. Vďaka skvelej starostlivosti aj mnohým uvoľňujúcim procedúram sa tu budete pod rukami profesionálov cítiť ako v bavlnke.

Okrem toho je návštevníkom k dispozícii vybavená telocvičňa a sauna.

Koktejly a ďalšie drinky si môžete vychutnávať vo vonkajšom Tropical bare, komornejšiu atmosféru ponúka Piano bar. Na lodi sa nachádza aj knižnica.

Na lodi je k dispozícii:

  • Lodná reštaurácia, vonkajší Tropical bar, vnútorný Piano bar
  • Knižnica, spoločenská miestnosť
  • Telocvičňa, zadná plošina pre vodné športy
  • Wellness areál a lodné kúpele Captain Nemo Lounge, sauna