Royal Clipper

Plachetnica Royal Clipper je najväčšia a najrýchlejšia plachtová loď na svete. Pýši sa piatimi stožiarmi a 42. plachtami. Je inšpirovaná legendárnou plachetnicou Preussen, ktorá bola postavená v roku 1902. Hoci spoločnosť ctí dlhoročnú tradíciu a odkazuje k zlatému veku plachetníc, na jej palubách nájdete špičkový komfort a prvotriedne služby, vďaka ktorým bude vaša dovolenka zaručene splneným snom. Plachetnica dokáže pojať 227 hostí, ktorým sú k dispozícii tri vonkajšie bazény. Špecialitou je možnosť vyliezť na jeden zo stožiarov. Tu je pre odvážlivcov pripravená pohodlná sedacia súprava, z ktorej budete mať nádherný výhľad do okolia.

5 000t výtlak lode
134m dĺžka lode
16,5m šírka lode
8 rýchlosť v uzloch
227 max. počet pasažierov
120 celkový počet kabin


Zábava

Návštevníkov určite prekvapia aj elegantné interiéry. Tým dominuje priestranné átrium rozprestierajúce sa na troch palubách. Z neho sa plynule dostanete do útulných jedálenských priestorov, kde nájdete voľný zasadací poriadok a samozrejme bezchybné gurmánske zážitky pripravené kuchárskymi profesionálmi. Zadná plošina je ideálnym miestom pre vodné športy. A nemôžeme vynechať ani areál Captain Nemo Lounge, kde sa nachádzajú lodné kúpele a wellness centrum. Vďaka skvelej starostlivosti aj mnohým uvoľňujúcim procedúram sa tu budete pod rukami profesionálov cítiť ako v bavlnke.

Okrem toho je návštevníkom k dispozícii vybavená telocvičňa a sauna.

Koktejly a ďalšie drinky si môžete vychutnávať vo vonkajšom Tropical bare, komornejšiu atmosféru ponúka Piano bar. Na lodi sa nachádza aj knižnica.

Na lodi je k dispozícii:

  • Lodná reštaurácia, vonkajší Tropical bar, vnútorný Piano bar
  • Knižnica, spoločenská miestnosť
  • Telocvičňa, zadná plošina pre vodné športy
  • Wellness areál a lodné kúpele Captain Nemo Lounge, sauna