MSC Virtuosa

„Nevšedné prvky, ktoré ponúkajú perfektný zážitok na mori v každom ročnom období“. MSC Virtuosa z triedy Meraviglia Plus prináša ešte viac spoločných priestorov ako jej staršie sestry a k tomu radu vzrušujúcich inovácií. Prvýkrát vyplávala 16. apríla 2021.

Centrálna promenáda Galleria ešte dlhšou, 98,5 metrovou LED kupolou je lemovaná butikmi, reštauráciami, obchodmi aj miestami, na ktorých je možné len tak relaxovať alebo stretnúť nových priateľov. Večer ožije živou hudbou, párty a zábavou. Bazén Atmosphere je bezpochyby jedným z najväčších na mori, a čo sa týka verejných priestranstiev, pripadá na každého hosťa 10 metrov štvorcových. Nechýba ani TV štúdio, vybavené tými najmodernejšími technológiami. Novinkou je potom múzeum klasického a moderného umenia, vystavujúce v spolupráci s kultúrnymi centrami a umeleckými múzeami po celom svete originálne diela. Hosťom najvyššej triedy je určený MSC Yacht Club, exkluzívny a súkromný priestor, ktorý bez preháňania možno opísať ako loď na lodi.

Občerstvenie zaisťuje rad reštaurácií, kaviarní i barov, absolútnou novinkou potom je bar a spoločenský priestor L' Atelier Bistrot s posedením, pódiom a tanečnou plochou. Nová reštaurácia, určená výhradne pre hostí MSC Aurea Experience, sa potom pochváli aj 111 metrov dlhou promenádou. Postarané je ako vždy aj o zábavu: nechýbajú kúpele MSC Aurea Spa, pre aktívne založených potom výborne vybavené fitness centrum MSC Gym. 

177,1t výtlak lode
331m dĺžka lode
43m šírka lode
23 rýchlosť v uzloch
6 334 max. počet pasažierov
2 644 celkový počet kabin

Kajuty

Na výber je z celého radu elegantných kajút vrátane rodinných alebo dvojposchodových apartmánov so súkromnou vírivkou či štúdií pre hostí, ktorí cestujú sami. Zo všetkých výletných lodí má MSC Virtuosa to najväčšie zastúpenie kajút s balkónom, takže o nádherné výhľady nie je z jej paluby rozhodne núdza. Všetky kajuty sú vybavené dvojlôžkom, ktoré je na prianie možné rozdeliť na dve samostatné lôžka, s priestrannou skriňou, kúpeľnu so sprchou, interaktívnou televíziou, telefónom a trezorom, minibarom a klimatizáciou. Internetové pripojenie je za poplatok.

Plocha vnútorných kajút je približne 12 - 17 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka. V kajute je relaxačné kreslo, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, toaletný kút s fénom, klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Fantastica (IR2, IR1, IS):
IR2 - paluby 11, 12, 13, 14 - plocha 17 m2
IR1 - paluby 5, 8, 9, 10 - plocha 17 m2
IS - paluby 5, 10, 11, 12, 13, 14 - plocha 12 m2 - kajuta určená pre 1 osobu

Trieda Bella (IB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty.

Plocha kajút je približne od 12 m2 do 25 m2. Dvojlôžkovú posteľ je možné rozdeliť na 2 samostatné (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou poschodovej postele alebo rozkladacej pohovky. V kajute sa nachádza relaxačné kreslo, kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletný kút s fénom. Ďalej je k dispozícii interaktívna TV, telefón, klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), trezor či minibar.

Trieda Fantastica (OL2, OR1, OM2, OO):
OL2 - paluby 9, 10, 11 - plocha 25 m2
OR1 - paluba 5 - plocha 16 m2
OM2 - paluba 8 - plocha 12 m2
OO - paluba 8 - plocha 12 m2 - kajuty s obmedzeným výhľadom

Trieda Bella (OB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty. Väčšina kajút s oknom na 8. palube má obmedzený výhľad.

Tieto kajuty s plochou 12 - 17 m2 majú balkón približne 4 - 8 m2 veľký. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou poschodovej postele alebo rozkladacej pohovky. Ďalej je k dispozícii priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou alebo sprchovacím kútom, toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), minibar a trezor.

Niektoré kajuty majú väčší balkón, ale mierne zhoršený výhľad napr.: 12209, 13150, 13344, 14175, 14089. Ďalšie kajuty nájdete na pláne lode, alebo sa môžete informovať u nás.

Trieda Aurea (BA):
BA - paluby 11, 12, 13 - plocha 17 m2, balkón 6-8 m2

Trieda Fantastica (BR3, BR2, BR1, BP, BS):
BR3 - paluby 13 a 14 - plocha 17 m2, balkón 6-8 m2
BR2 - paluby 11 a 12 - plocha 17 m2, balkón 6-8 m2
BR1 - paluby 8, 9, 10 - plocha 17 m2, balkón 6-8 m2
BP - paluby 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 - plocha 17 m2, balkón 6-8 m2 - kajuty s obmedzeným výhľadom
BS - paluby 13 a 14 - plocha 12 m2, balkón 4 m2 - kajuty určené pre 1 osobu

Trieda Bella (BB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty. Väčšina kajút s balkónom na 8. palube a niektoré na 9. - 14. palube má obmedzený výhľad.

MSC Yacht Club

Apartmán Royal Suite (YC3)
Plocha Royal apartmán je 58 m2 s veľkým balkónom o ploche 70 m2, privátnou vírivkou a vonkajším jedálenským stolom. Apartmán ponúka oddelený obývací priestor s jedálňou, dvojlôžko, ktoré možno prestavať na dve samostatné postele (na vyžiadanie), a tiež dvojpohovku, ktorá môže byť rozložená a použitá ako 3. a 4. lôžko. Ďalej sú k dispozícii priestranné šatníkové skrine, kúpeľňa s vaňou a sprchou, toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (v cene), minibar, trezor a klimatizácia. Paluba 15.

Apartmán Yacht Club Duplex s vírivkou (YJD)
Jedná sa o dvojposchodový mezonetový apartmán s plochou 59 m2 s balkónom o ploche 23 m2, súkromnou vírivkou a vonkajším jedálenským stolom. Na hlavnom poschodí je otvorená obývacia izba/jedáleň s pohovkou, ktorú je možné rozložiť na dvojlôžko. Na druhom poschodí sa nachádza pohodlná manželská posteľ, ktorú je možné rozdeliť na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie). Súčasťou apartmánu sú 2 šatníkové skrine, 2 kúpeľne (jedna s veľkou vaňou, jedna so sprchovacím kútom) s fénom, interaktívnou TV, telefón a klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (v cene), minibar a trezor. Paluby 9, 10 a 12.

Apartmán Deluxe Suite (YC1)
Plocha je 29 m2 s vlastným balkónom o ploche 5 m2. Ponúka pohodlnú manželskú posteľ, ktorú je možné prerobiť na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie), posedenie s pohovkou, ktorú je možné rozložiť a použiť ako 3. alebo aj 4. lôžko. Ďalej je k dispozícii priestranná šatníková skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom alebo vaňou a fénom, interaktívna TV, Wi-Fi pripojenie (v cene), telefón a trezor, minibar a klimatizácia. Paluby 14, 15, 16 a 18.

Apartmán vnútorný (YIN)
Rozloha apartmánu je 17 m2. Ponúka pohodlnú manželskú posteľ, ktorú je možné prerobiť na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie). Ďalej je k dispozícii priestranná šatníková skriňa, kúpeľňa so sprchou alebo vaňou, toaletný kút s fénom, interaktívna TV, Wi-Fi pripojenie (v cene), telefón a trezor, minibar a klimatizácia. Paluby 14, 15 a 16.

Trieda Aurea

Apartmán Grand Suite Aurea s terasou a vírivkou (SXJ)
Plocha apartmánu je 39 m2 s veľkým balkónom s plochou 36 m2, kde sa nachádza privátna vírivka. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie), možnosť 3. a 4. lôžka je formou rozkladacej pohovky. K dispozícii je tiež priestranná šatníková skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), klimatizácia, minibar a trezor. Paluba 12.

Apartmán Premium Suite Aurea s terasou a vírivkou (SLJ)
Plocha apartmánu je 27 m2 s veľkým balkónom s plochou 26 - 30 m2, kde sa nachádza privátna vírivka. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie), možnosť 3. a 4. lôžka je formou rozkladacej pohovky. K dispozícii je tiež priestranná šatníková skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), klimatizácia, minibar a trezor. Paluby 9, 10, 11, 12 a 13.

Apartmán Premium Suite Aurea (SL1)
Plocha apartmánu je 25 m2 s balkónom 3 - 14 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie), možnosť 3. až 6. lôžka je formou poschodovej postele a rozkladacej dvojpohovky. K dispozícii je tiež priestranná šatníková skriňa, kúpeľňa s vaňou, toaletným kútom a fénom, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), klimatizácia, minibar a trezor. Paluby 9, 10, 11, 12, 13 a 14.


Zábava

Na MSC Virtuosa si hostia užijú veľa zábavy v štýle MSC a ešte niečo navyše. K dispozícii sú im:

 • Reštaurácie, kaviarne a bary, vrátane nového baru a spoločenského priestoru L'Atelier Bistrot a nové reštaurácie na promenáde, určené výhradne pre hostí MSC Aurea Experience
 • Obchody, butiky
 • 5 bazénov
 • Kúpele MSC Aurea Spa - luxusné balijské kúpele s termálnou časťou, salónom krásy, nechtovým štúdiom a s radom možností relaxovať i ozdraviť si telo aj dušu
 • Posilňovňa MSC Gym - vybavená kardio a posilňovacími strojmi značky Technogym, v  ponuke ktorej nechýbajú ani skupinové lekcie alebo hodiny s trénerom
 • Savannah Aquapark - vzrušujúci priestor s tromi kľukatými šmykľavkami, himalájskym mostom a radom bazénov a atrakcií
 • TV Studio & Bar - najmodernejšími technológiami vybavený multifunkčný priestor s televíznym a rozhlasovým štúdiom vysielajúcim živé súťaže, kvízy, talentové hry a ďalší zábavný obsah naprieč celou lodí, atmosférickým komediálnym klubom, karaoke barom a priestorom určeným pre živú hudbu
 • Attic Club - štýlový nočný klub pre organizovanie tanečných párty
 • Starship Club - unikátný futuristický bar s robotickou obsluhou
 • Umelecký múr - priestor vystavujúci klasické aj súčasné originálne umelecké diela
 • Sportplex - vnútorný zábavný park, ktorý vo dne slúži ako štadión na športy a hry, v noci potom ako priestor pre tanečné párty
 • Simulátory F1 - pretekárske autá založené na technológii virtuálnej reality
 • Kluby pre tínedžerov - kluby pre deti od 12 do 14 a od 15 do 17 rokov so špeciálnym priestorom (kino, herňa, diskotéka) určeným iba pre násťročných
 • Red Gem Casino - ponúkajúce širokú škálu hier pre rôzne typy hráčov

Plavby na MSC Virtuosa

Veľká Británia, Francúzsko zo Southamptonu na lodi MSC Virtuosa

Loď: MSC Virtuosa
Trasa: Veľká Británia, Francúzsko
Nalodenie: Southampton, Veľká Británia
Vylodenie: Le Havre, Francúzsko
Trvanie: 1 noc

Martinik, Guadeloupe, Dominika, Barbados, Svätý Vincent a Grenadiny, Grenada z Fort de France, Martinik na lodi MSC Virtuosa

Loď: MSC Virtuosa
Trasa: Martinik, Guadeloupe, Dominika, Barbados, Svätý Vincent a Grenadiny, Grenada
Nalodenie a vylodenie: Fort de France, Martinik, Francúzsko
Trvanie: 7 nocí

Martinik, Guadeloupe, Svatý Martin, Portugalsko z Fort de France, Martinik na lodi MSC Virtuosa

Loď: MSC Virtuosa
Trasa: Martinik, Guadeloupe, Svatý Martin, Portugalsko
Nalodenie: Fort de France, Martinik, Francúzsko
Vylodenie: Lisabon, Portugalsko
Trvanie: 11 nocí