X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

MSC Seashore

Začiatkom augusta 2021 rozšírila flotilu MSC Cruises MSC Seashore. Nová a v poradí prvá loď triedy Seaside EVO je ešte väčšia a bohatšia ako jej staršie sestry triedy Seaside Class.

339 metrov dlhá loď je vybavená najpokročilejšou technológiou šetrnou k životnému prostrediu - od čistenia výfukových plynov po systémy nakladania s odpadmi a recykláciu - a tiež technológiou, ktorá ešte zvýši jej energetickú efektivitu.

Na zadnej časti pribudol dodatočný spoločenský priestor, naopak na prove hneď troch palúb má svoj domov rozšírený MSC Yacht Club, určený výhradne pre hostí najvyšších tried apartmáne.

MSC Seashore obsluhuje itineráre v pokojných a teplých vodách a tomu je prispôsobený tiež celý jej dizajn. Dominantou 8. paluby je vonkajšia Promenáda (Promenade), lemovaná obchodmi, barmi a špecializovanými reštauráciami s možnosťou občerstvenia na čerstvom vzduchu s nádhernými výhľadmi na oceán.

Naprieč loďou sú rozosiate vonkajšie vírivky, ktorých je viac ako kedykoľvek predtým: z dobrého dôvodu - na palubu MSC Seashore sa totiž zmestilo o 200 kajút viac ako na jej (dovtedy) najväčšieho súrodenca. Na maximálne 5 632 pasažierov čakajú tiež priestrannejšie verejné priestory, a tak klaustrofóbiou v plávajúcom meste rozhodne nikto trpieť nebude.

169 380t výtlak lode
339m dĺžka lode
41m šírka lode
21,8 rýchlosť v uzloch
5 632 max. počet pasažierov
2 270 celkový počet kabin
Veľká Veľkosť lode
01.2021 Rok výroby

Kajuty

Ubytovanie na MSC Seashore je perfektnou kombináciou komfortu a štýlu. Okrem vnútorných kajút alebo kajút s oknom či balkónom, sú v ponuke aj luxusné apartmány so súkromnými vírivkami a prepojiteľné kajuty pre rodiny a skupiny až 10 osôb. Plocha a vybavenie kajút zodpovedajú triede, v ktorej hostia cestujú.

Plocha vnútorných kajút je približne 14 - 28 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka. V kajute je relaxačné kreslo, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, toaletný kút s fénom, klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Fantastica (IL1, IR2, IR1):
IL1 - paluba 10 - plocha 28 m2
IR2 - paluby 11, 12, 13, 14, 15 - plocha 14-16 m2
IR1 - paluby 5, 9, 10 - plocha 14 m2

Trieda Bella (IB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty.

Plocha kajút je 17 m2. Dvojlôžkovú posteľ je možné rozdeliť na 2 samostatné (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou poschodovej postele alebo rozkladacej pohovky. V kajute sa nachádza relaxačné kreslo, kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletný kút s fénom. Ďalej je k dispozícii interaktívna TV, telefón, klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), trezor či minibar.

Trieda Fantastica (OR1):
OR1 - paluba 5 - plocha 17 m2

Trieda Bella (OB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty.

Tieto kajuty s plochou 16 - 17 m2 majú balkón približne 5 - 9 m2 veľký. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou poschodovej postele alebo rozkladacej pohovky. Ďalej je k dispozícii priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou alebo sprchovacím kútom, toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), minibar a trezor.

Trieda Aurea (BA):
BA - paluby 9, 14, 15 - plocha 17 m2, balkón 5-9 m2

Trieda Fantastica (BR4, BR3, BR2, BR1):
BR4 - paluba 15 - plocha 17 m2, balkón 5-6 m2
BR3 - paluby 13 a 14 - plocha 16-17 m2, balkón 5-6 m2 - kajuty 14004 a 14005 majú obmedzený výhľad
BR2 - paluby 11 a 12 - plocha 16-17 m2, balkón 5-6 m2
BR1 - paluby 9 a 10 - plocha 16-17 m2, balkón 5-9 m2

Trieda Bella (BB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty. Kajuty s balkónom 14004 a 14005 majú obmedzený výhľad.

MSC Yacht Club

Apartmán Owner´s Suite (YC4)
Apartmán s plochou 98 m2 disponujú veľkým balkónom o ploche 25 m2, privátnou vírivkou a vonkajším obývacím priestorom. Ďalej ponúka jedinečné výhľady prostredníctvom panoramatických okien od podlahy k stropu a sklenenými dverami. Súčasťou interiéru je pohodlná manželská posteľ, oddelená jedáleň a obývacia izba, kúpeľňa s veľkým sprchovacím kútom a imperiálnou vaňou, toaletný kút s fénom, veľká šatníková skriňa s priestorom pre batožinu. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, Wi-Fi pripojenie (v cene), telefón a trezor. Možno ubytovať až 5 osôb. Paluba 19.

Apartmán Royal Suite (YC3)
Plocha apartmánov je 62 m2 s veľkým balkónom o ploche 33 m2, privátnou vírivkou a vonkajším jedálenským stolom. Súčasťou apartmánu je pohodlná manželská posteľ, 3. a 4. lôžko je možné formou rozkladacej dvojpohovky. Ďalej je k dispozícii šatníková skriňa, kúpeľňa s veľkou sprchou a vaňou (niektoré kajuty majú iba veľkú vaňu), toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je interaktívna TV, Wi-Fi pripojenie (v cene), telefón, trezor a klimatizácia. Paluba 16.

Apartmán Grand Suite (YCP)
Plocha je 25 - 43 m2 s vlastným balkónom o ploche 8 - 12 m2, je možné tu ubytovať až 5 osôb. Ponúka pohodlnú manželskú posteľ, ktorú je možné prerobiť na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie). Ďalej je k dispozícii priestranná šatníková skriňa, kúpeľňa s veľkým sprchovacím kútom a fénom, interaktívna TV, Wi-Fi pripojenie (v cene), telefón a trezor, minibar a klimatizácia. Apartmány sa nachádza na hornej palube okrem: 18019, 18018, 16027, 16020. Paluby 16, 18 a 19.

Apartmán Deluxe Suite (YC1)
Plocha je približne 25 - 34 m2 s vlastným balkónom o ploche približne 8 m2, je možné tu ubytovať až 5 osôb. Ponúka pohodlnú manželskú posteľ, ktorú je možné prerobiť na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie). Ďalej je k dispozícii posedenie s pohovkou, priestranná šatníková skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom alebo vaňou a fénom. Samozrejmosťou je interaktívna TV, Wi-Fi pripojenie (v cene), telefón a trezor, minibar a klimatizácia. Paluby 16, 18 a 19.

Apartmán vnútorný (YIN)
Plocha vnútorného apartmánu je 21 m2. Ponúka pohodlnú manželskú posteľ, ktorú je možné prerobiť na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie). Ďalej je k dispozícii šatníková skriňa, kúpeľňa so sprchou alebo vaňou a fénom. Samozrejmosťou je interaktívna TV, Wi-Fi pripojenie (v cene), telefón a trezor, minibar a klimatizácia. Paluby 16, 18 a 19.

Trieda Aurea

Apartmán Grand Suite s dvoma spálňami (SD)
Plocha je 49 m2 s balkónom o ploche 17 m2. Apartmán ponúka 2 spálne, a to prvú s manželskou posteľou a druhú s dvoma samostatnými lôžkami. V danej kategórii apartmán je možné ubytovať až 6 osôb. Súčasťou sú aj 2 kúpeľne, jedna s vaňou a druhá so sprchou, toaletné kúty a fény. Ďalej je k dispozícii priestranná šatníková skriňa, interaktívna TV, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), telefón a trezor, minibar a klimatizácia. Paluby 11, 12, 13 a 14.

Apartmán Grand Suite Aurea (SX)
Plocha je 35 - 49 m2 s veľkým balkónom o ploche približne 10 - 21 m2. Súčasťou apartmánu je dvojlôžko, ktoré je možné prerobiť na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie), je možné ubytovať až 5 osôb. Ďalej ponúka posedenie s pohovkou alebo oddelený obývací priestor, šatníkovú skriňu, kúpeľňu so sprchovacím kútom alebo vaňou, toaletným kútom a fénom. Samozrejmosťou je interaktívna TV, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), telefón a trezor, minibar a klimatizácia. Paluby 9, 10, 11, 12 a 13.

Apartmán Premium Suite Aurea s vírivkou (SLW)
Plocha je 28 m2 s balkónom o ploche 7 m2 a privátnou vírivkou. Súčasťou apartmánu je dvojlôžko, ktoré je možné prerobiť na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie), je možné ubytovať až 5 osôb. Ďalej ponúka posedenie s pohovkou, priestrannú šatníkovú skriňu, kúpeľňu so sprchovacím kútom alebo vaňou, toaletným kútom a fénom. Samozrejmosťou je interaktívna TV, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), telefón a trezor, minibar a klimatizácia. Paluby 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Apartmán Premium Suite Aurea s terasou (SLT)
Plocha apartmánu je približne 28 m2 s terasou o ploche cca 38 m2. Súčasťou apartmánu je pohodlná manželská posteľ, ktorú je možné prerobiť na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie). Ďalej ponúka posedenie s pohovkou, priestrannú šatníkovú skriňu, kúpeľňu so sprchovacím kútom alebo vaňou, toaletným kútom a fénom. Samozrejmosťou je interaktívna TV, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), telefón a trezor, minibar a klimatizácia. Paluba 9.

Apartmán Premium Suite Aurea (SL1)
Plocha apartmánu je približne 26 - 32 m2 s balkónom o ploche cca 9 - 14 m2. Súčasťou apartmánu je pohodlná manželská posteľ, ktorú je možné prerobiť na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie). Ďalej ponúka posedenie s pohovkou, priestrannú šatníkovú skriňu, kúpeľňu so sprchovacím kútom alebo vaňou, toaletným kútom a fénom. Samozrejmosťou je interaktívna TV, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), telefón a trezor, minibar a klimatizácia. Paluby 9, 10, 11, 12, 13, 14 a 15.

Apartmán Junior Suite Aurea (SM)
Plocha je približne 17 m2 s balkónom približne 16 m2. Súčasťou apartmánu je dvojlôžko, ktoré je možné prerobiť na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie). Ďalej ponúka priestrannú šatníkovú skriňu, kúpeľňu so sprchovacím kútom alebo vaňou, toaletným kútom a fénom. Samozrejmosťou je interaktívna TV, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), telefón a trezor, minibar a klimatizácia. Paluba 9.


Zábava

Hostia MSC Seashore si užijú veľa zábavy nielen v prístavoch, ale aj na palube. Na lodi sú im k dispozícii:

 • 11 reštaurácií a 20 barov
 • Obchody (kozmetika, parfémy, šperky a hodinky a ďalšie), butiky, umelecká galéria, fotogaléria, knižnica
 • Kasíno, biliardy, herné miestnosti, športové turnaje, kvízy a ďalšie
 • MSC Aurea Spa – luxusné balijské kúpele so saunou, parnou komorou, salónom krásy, kaderníctvom a radom liečebných a relaxačných procedúr
 • Posilňovňa MSC gym- vybavená kardio a posilňovacími strojmi značky Technogym a ponúkajúca tiež hodiny s trénerom alebo skupinové lekcie vrátane aerobiku, jogy, spinningu, kruhového tréningu a ďalšie
 • Simulátor F1
 • Pirates Cove Aquapark – niekoľkopalubový vodný park
 • Madison divadlo vybavené tými najmodernejšími technológiami, kde si hostia každý večer užijú tie najlepšie predstavenia vrátane show v štýle Broadwaye, 5D kino
 • Uvítacia párty s kapitánom, živá hudba, koncerty klasickej hudby, karaoke
 • Kurzy – lekcie fotografie, workshop degustácia vína, umelecké lekcie, kurzy tanca a ďalšie
 • Detský klub – miesto, kde si deti od 1 do 3 rokov môžu užiť množstvo aktivít a hier vzniknutých na základe partnerstva so spoločnosťou Chicco
 • Mini a juniorský klub – klub pre deti od 3 do 11 rokov plný nespočetných zábavných aktivít a prvkov, ktoré prináša partnerstvo so spoločnosťou LEGO, a to vrátane špeciálnej akcie LEGO® Experience On Board – dňa venovaného zábavným LEGO aktivitám pre celú rodinu
 • Kluby pre teenagerov – dva kluby pre deti od 12 do 14 a od 15 do 17 rokov, navyše špeciálny priestor iba pre násťročných, ktorý slúži ako kino, hracia miestnosť a diskotéka, špeciálna kreditná karta pre násťročných, ktorú môžu používať na úhradu menších sum

Plavby na MSC Seashore