MSC Poesia

MSC Poesia bola postavená v roku 2008 a jej registrácia prebehla v Paname. Loď slávnostne vyplávala na more v britskom Dovery 5. apríla 2008.

Hneď pri vstupe do foyer lode zaujmú úchvatné vodopády, vedľa ktorých sa nachádza Zenová záhrada alebo autentický Sushi bar.

Výrobná cena MSC Poesia bola približne 360 mil. USD.

92 627t výtlak lode
293,8m dĺžka lode
32,2m šírka lode
23 rýchlosť v uzloch
3 223 max. počet pasažierov
1 275 celkový počet kabin

Kajuty

Na lodi je k dispozícii 1275 kajút, z toho 809 s balkónom, 173 s oknom a 275 vnútorných kajút. 17 kajút je bezbariérových.

Třída Bella

Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. a/nebo 4. patrové lůžko. Klimatizace, prostorná skříň, koupelna se sprchovým koutem, interaktivní televize, telefon, k dispozici bezdrátové připojení k internetu (za poplatek), minibar, trezor. Plocha přibližně 13 - 20 m2  (v rozpětí jsou zahrnuty i kajuty pro hosty s tělesným hendikepem nebo sníženou pohyblivostí, které jsou větší). Paluby 5, 8, 9 a 10.

Třída Fantastica

Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. a/nebo 4. patrové lůžko.  Klimatizace, prostorná skříň, koupelna se sprchovým koutem, interaktivní televize, telefon, k dispozici bezdrátové připojení k internetu (za poplatek), minibar, trezor. Plocha přibližně  13 - 20 m2  (v rozpětí jsou zahrnuty i kajuty pro hosty s tělesným hendikepem nebo sníženou pohyblivostí, které jsou větší). Paluby 11, 12, 14 a 15.

Třída Wellness

Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. a/nebo 4. patrové lůžko. Klimatizace, prostorná skříň, koupelna se sprchovým koutem, interaktivní televize, telefon, k dispozici bezdrátové připojení k internetu (za poplatek), minibar, trezor. Plocha přibližně 13 m2. Paluba 12.

Třída Bella

Kajuty v této třídě mají okno s omezeným výhledem. 

Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. a 4. patrové lůžko. Klimatizace, prostorná skříň, koupelna se sprchovým koutem, interaktivní televize, telefon, k dispozici bezdrátové připojení k internetu (za poplatek), minibar, trezor. Plocha od přibližně 16 - 17 m (Toto rozmezí zahrnuje jak klasické kajuty, tak kajuty pro hosty s tělesným hendikepem nebo sníženou pohyblivostí, které jsou větší). Paluba 8.

Třída Fantastica

Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. a 4. lůžko patrové. Klimatizace, prostorná skříň, koupelna se sprchovým koutem, interaktivní televize, telefon, k dispozici bezdrátové připojení k internetu (za poplatek), minibar, trezor. Plocha od přibližně 16 - 17 m2 (Toto rozmezí zahrnuje jak klasické kajuty, tak kajuty pro hosty s tělesným hendikepem nebo sníženou pohyblivostí, které jsou větší). Paluby 5 a 8.

Třída Wellness

Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Klimatizace, prostorná skříň, koupelna se sprchovým koutem, interaktivní televize, telefon, k dispozici bezdrátové připojení k internetu (za poplatek), minibar, trezor. Kajuty mají Juliet balkón (falešný balkón, neni možné na něj vstoupit) Plocha přibližně 16 - 17 m2. Paluba 5.

Třída Bella

Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. a 4. lůžko formou rozkládací pohovky nebo dvoupohovky. Klimatizace, prostorná skříň, koupelna se sprchovým koutem, interaktivní televize, telefon, k dispozici bezdrátové připojení k internetu (za poplatek), minibar, trezor. Některé kajuty mají omezený výhled. Plocha od přibližně od 17 do 39 m(Toto rozmezí zahrnuje jak klasické kajuty, tak kajuty pro hosty s tělesným hendikepem nebo sníženou pohyblivostí, které jsou větší). Paluby 8 a 9.

Třída Fantastica

Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. a 4. lůžko formou rozkládací pohovky nebo dvoupohovky, případně patrového lůžka. Klimatizace, prostorná skříň, koupelna se sprchovým koutem, interaktivní televize, telefon, k dispozici bezdrátové připojení k internetu (za poplatek), minibar, trezor. Plocha od přibližně 17 do 42 m(Toto rozmezí zahrnuje jak klasické kajuty, tak kajuty pro hosty s tělesným hendikepem nebo sníženou pohyblivostí, které jsou větší). Paluby 8, 9, 10, 11 a 12.

Třída Aurea

Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. a 4. lůžko formou rozkládací pohovky nebo patrového lůžka. Klimatizace, prostorná skříň, koupelna se sprchovým koutem, interaktivní televize, telefon, k dispozici bezdrátové připojení k internetu (za poplatek), minibar, trezor. Plocha od přibližně 17 do 39 m2 (Toto rozmezí zahrnuje jak klasické kajuty, tak kajuty pro hosty s tělesným hendikepem nebo sníženou pohyblivostí, které jsou větší). Paluby 12, 14 a 15.

Třída Wellness

Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. a 4. lůžko formou rozkládací pohovky nebo patrového lůžkaKlimatizace, prostorná skříň, koupelna s vanou nebo sprchovým koutem, interaktivní televize, telefon, k dispozici bezdrátové připojení k internetu (za poplatek), minibar, trezor. Plocha od přibližně 17 m2. Paluba 12.

Třída Aurea

Dvoulůžko královské velikosti, které může být přestavěno na dvě samostatné postele (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. lůžko formou rozkládací pohovky. Klimatizace, prostorná skříň, koupelna s vanou, interaktivní televize, telefon, k dispozici bezdrátové připojení k internetu (za poplatek), minibar, trezor. Plocha od přibližně 31 m2. Některá apartmá mají balkon, jiná panoramatická okna. Paluba 15.


Zábava

Vybavenie lode ocenia hlavne športoví nadšenci, ponúka toho pre nich totiž naozaj veľa. K dispozícii sú basketbalové ihriská, tenisové kurty, moderná telocvičňa alebo minigolf.

Nudiť sa nebudú ani deti. V areáli sa nachádza detský areál v štýle doby kamennej a veku dinosaurov , videoherňa a diskotéka.

Osviežiť sa môžete v troch veľkých bazénoch, štyroch vírivkách alebo unikátnom kine, ktoré je prepojené s bazénom.

Samozrejmosťou je široká ponuka lahodných jedál z elegantných reštaurácií, na ktorých si zaručene pochutíte. Sú totiž vždy pripravované z čerstvých a kvalitných surovín v stredomorskom štýle.

Autentický zážitok poskytnú aj unikátne bary. Za všetky napríklad vínny bar Grappolo d'Oro alebo originálny Mojito bar.

 

Na lodi sú aj unikátne MSC Aurea Spa. Tu návštevníci zažijú autentické balijské kúpele i mnoho najrôznejších kozmetických procedúr. Kúpele sa nachádzajú v exotických interiéroch tvorených z prírodných kameňov a vzácnych driev s úchvatným výhľadom na more.  

V kúpeľoch nájdete

  • Až 20 typov masáží, vrátane thajskej alebo masáže lávovými kameňmi
  • Aromaterapia, manikúra, pedikúra
  • Sauny a turecké kúpele
  • Najmodernejšie kozmetické procedúry, vrátane inovatívnych techník formovania tela
  • Salón krásy a kaderníctvo
  • Telocvičňa
  • "Enjoy the colour" - lahodné zdravé koktaily ponúkané v exkluzívnom wellness bare
  • 11 unikátnych kúpeľných procedúr špeciálne navrhnutých pre tínedžerov

 

Plavby na MSC Poesia

Taliansko, Francúzsko z Janova na lodi MSC Poesia

Loď: MSC Poesia
Trasa: Taliansko, Francúzsko
Nalodenie: Janov, Taliansko
Vylodenie: Marseille, Francúzsko
Trvanie: 1 noc