X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

MSC Orchestra

MSC Orchestra bola postavená v roku 2007.  A hneď v máji toho istého roku prvýkrát vyplávala na more. 

Priestory lode ponúkajú elegantný a luxusný zážitok. Hostia si tu môžu vybrať z multilaterálnych druhov zábavy, voľnočasových aktivít i odpočinkových zón.

Výrobná cena MSC Orchestra bola približne 360 mil. USD.

92 409t výtlak lode
293,8m dĺžka lode
32,2m šírka lode
23 rýchlosť v uzloch
3 223 max. počet pasažierov
1 275 celkový počet kabin
Malá Veľkosť lode
01.2007 Rok výroby

Kajuty

Ubytovanie je rozdelené do niekoľkých kategórií, k dispozícii sú apartmány, kajuty s výhľadom na more alebo s vlastným balkónom a vnútorné kajuty

Plocha vnútorných kajút je 14 - 17 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka. V kajute je relaxačné kreslo, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, toaletným kútom a fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Fantastica (IR2, IR1):
IR2 - paluby 12, 14, 15 - plocha 14 m2
IR1 - paluby 5, 8, 9, 10, 11 - plocha 14-17 m2

Trieda Bella (IB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty.

Plocha kajút s oknom je približne 16 - 17 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka. V kajute je relaxačné kreslo, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, toaletným kútom a fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Fantastica (OR2, OR1, OO):
OR2 - paluba 8 - plocha 16 m2
OR1 - paluba 5 - plocha 17 m2
OO - paluba 8 - plocha 16 m2 - kajuty s obmedzeným výhľadom

Trieda Bella (OB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty. Väčšina kajút s oknom na 8. palube majú čiastočne alebo úplne obmedzený výhľad.

Kajuty s plochou 15 - 18 m2 so súkromným balkónom s plochou približne 4 - 5 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie), niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka alebo rozkladacej pohovky. V kajute je priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Aurea (BA):
BA - paluby 9, 10, 11 - plocha 18 m2, balkón 5 m2

Trieda Fantastica (BL2, BL1, BR2, BR1, BP):
BL2 - paluby 12, 14, 15 - plocha 18 m2, balkón 5 m2
BL1 - paluby 8 a 9 - plocha 18 m2, balkón 4-5 m2
BR2 - paluby 10, 11, 12, 14, 15 - plocha 15 m2, balkón 5 m2
BR1 - paluby 8 a 9 - plocha 15 m2, balkón 5 m2
BP - paluby 8, 9, 10, 11, 12 - plocha 18 m2, balkón 5 m2 - kajuty s čiastočne obmedzeným výhľadom

Trieda Bella (BB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty. Niektoré kajuty s balkónom na 8. - 12. palube majú čiastočne obmedzený výhľad.

Apartmány majú plochu 26 m2 a súkromný balkón s plochou 4 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie), 3. a 4 lôžko je dostupné vo forme rozkladacej dvojpohovky. V kajute je priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Aurea (SL1):
SL1 - paluba 15 - plocha 26 m2, balkón 4 m2


Zábava

Ak máte radi aktívne trávenie času, určite oceníte jedinečné športové centrum s telocvičňou, piatimi bazénmi alebo dráhou na jogging.

Na lodi Orchestra prežijete netradičné kulinárske dobrodružstvo. Zavítajte napríklad do Šanghajskej reštaurácie, ktorá ponúka vyhlásené ázijské špeciality. Alebo ochutnajte taliansku pizzu v reštauráciách Four Seasons a La Piazzetta.

Po jedle môžete zájsť do exotického Savannah baru so živou hudbou alebo skúsiť šťastie v Palm Beach kasíne. Kultúrni nadšenci ocenia štýlové divadlo Covent Garden.

Tvorcovia lode mysleli aj na deti. Tie sa môžu vyšantiť v herni zariadenej v štýle divokej džungle, starší potom môžu zájsť do Teens klubu.

Na lodi je k dispozícii:

 • 3 reštaurácie, 9 barov (okrem iného Wine bar alebo Savannah bar)
 • Galéria, Palm Beach kasínodivadlo Covent Garden, herňa pre deti, videoherňa, knižnica, internetová kaviareň
 • Aerobik, pilates, spinning a vodný spinning, kondičné programy na mieru, kvalifikovaný osobný tréner
 • Dráha na jogging, minigolf, basketbal, futbal, mini bowlingsquash, ping-pong, stolný futbal, tenisové kurty, volejbal
 • Butiky
 • Ordinácia lodného lekára

Na lodi sú aj unikátne MSC Aurea Spa. Tu návštevníci zažijú autentické balijské kúpele i mnoho najrôznejších kozmetických procedúr. Kúpele sa nachádzajú v exotických interiéroch tvorených z prírodných kameňov a vzácnych driev s úchvatným výhľadom na more.  

V kúpeľoch nájdete

 • Až 20 typov masáží, vrátane thajskej alebo masáže lávovými kameňmi
 • Aromaterapia, manikúra, pedikúra
 • Sauny a turecké kúpele
 • Najmodernejšie kozmetické procedúry, vrátane inovatívnych techník formovania tela
 • Salón krásy a kaderníctvo
 • Telocvičňa
 • "Enjoy the colour" - lahodné zdravé koktaily ponúkané v exkluzívnom wellness bare
 • 11 unikátnych kúpeľných procedúr špeciálne navrhnutých pre tínedžerov

 

Plavby na MSC Orchestra