Okruh po ostrovoch večnej jari na MSC Opera
Termín: Oblasť: Trasa:

Španielsko, Portugalsko

spoločnosť: Loď:
od 1 485 €/os.

Letecká doprava - český sprievodca

Viaclôžkové kajuty na vyžiadanie.

Akcia! First Minute


Itinerár

DEŇ DÁTUM Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 09.11.2024, So 1. Stretnutie so sprievodcom na letisku Václava Havla v Prahe a odlet na Tenerife. Ubytovanie v hoteli. --:-- --:--
2. 10.11.2024, Ne 2. Tenerife, Španielsko --:-- 22:00
Spoločné nalodenie. --:-- --:--
3. 11.11.2024, Po 3. Las Palmas, Španielsko 06:00 22:00
4. 12.11.2024, Ut 4. Fuerteventura (Kanárske ostrovy), Španielsko 09:00 20:00
5. 13.11.2024, St 5. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
6. 14.11.2024, Št 6. Santa Cruz de La Palma, Španielsko 07:00 16:00
7. 15.11.2024, Pi 7. Funchal, Portugalsko 07:00 17:00
8. 16.11.2024, So 8. Lanzarote, Španielsko 11:00 19:00
9. 17.11.2024, Ne 9. Tenerife, Španielsko 05:00 --:--
Spoločné vylodenie a transfer na letisko. Odlet do ČR. --:-- --:--
 • 2.' '.deň
  program deň za dňom
  2. deň
  Tenerife, Španielsko / Ostrov večnej jari - tak je často označovaný Tenerife, najväčší a najzelenší zo všetkých Kanárskych ostrovov. So svojou rôznorodou prírodou, krásnymi piesočnými plážami aj vulkanickou krajinou okolo sopky Pico de Teide, ktorá je so svojimi 3718 m najvyššou horou Španielska, je právom nazývaný rajom na zemi. Obľúbená prázdninová lokalita ponúka aj hodnotné kultúrne pamiatky ako sú katedrály, kostoly aj koloniálne domy v hlavnom centre Santa Cruz či v koloniálnom meste La Laguna zapísanom v zozname svetového dedičstva UNESCO.
 • 3.' '.deň
  program deň za dňom
  3. deň
  Las Palmas, Španielsko / Tretí najväčší Kanársky ostrov Gran Canaria vyniká svojou krásou, bohatstvom archeologických nálezísk aj rozmanitosťou svojej prírody. Tento vulkanický ostrov si kvôli rozdielnej mikroklíme vyslúžil prezývku „Minikontinent“, a vďaka tomu tu môžete prežiť všetky ročné obdobia počas jediného dňa alebo navštíviť miesta pripomínajúce krajinu Ameriky, Európy i Afriky. Ostrov doslova nadchne krásou a dĺžkou svojich zlatistých pláží, čarovnou atmosférou malých dediniek s bohatou históriou či sýtozelenými roklinami medzi skalami. V pozadí nestojí ani hlavné mesto Las Palmas s historickou štvrťou Vegueta alebo domom moreplavca Krištofa Kolumba.
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
  Santa Cruz de La Palma, Španielsko / Nádherná architektura, zajímavá muzea i skvělá gastronomie, to je Santa Cruz de la Palma. Hlavní a druhé největší město kanárské La Palmy je branou k překrásné přírodě ostrova, často považovaného za nejkrásnější v souostroví. Projděte se po pěkné nábřežní promenádě a zastavte se na náměstí Plaza de Espana s renesančními domy z 15. a 16. století. Prohlédněte si pevnosti na obranu proti pirátům i expozice Námořního muzea v replice známé lodi Kryštofa Kolumba. Kochejte se úchvatnými výhledy od poutního kostela ze 17. století i z vrcholku Roque de Los Muchachos, nejvyššího na ostrově. Vyrazte na procházku po některé z černých vulkanických pláží nebo na pořádný trek krajinou sopečných vrcholků národního parku Caldera de Taburiente.
 • 7.' '.deň
  program deň za dňom
  7. deň
  Funchal, Portugalsko / Na južnom pobreží portugalského ostrova Madeira na brehu Atlantického oceánu leží jeho hlavné a najväčšie mesto. Funchal bol založený v 15. storočí a už od 19. je vyhľadávanou turistickou destináciou. Prezrite si nádherné vyrezávané stropy prastarej katedrály Sé a zoznámte sa s nespočetným množstvom druhov rastlín v botanickej záhrade s krásnymi výhľadmi na mesto. Nakúpte čerstvú zeleninu, ovocie a ryby na trhu Dos Lavadores, vyrazte do hôr a prejdite sa pôvodným vavrínovým lesom Laurisilva. A ešte predtým, ako Madeiru opustíte, nezabudnite ochutnať jej prvotriedne vína a tiež niektorú z miestnych špecialít.
 • 8.' '.deň
  program deň za dňom
  8. deň
  Lanzarote, Španielsko / Jen 125 kilometrů od pobřeží Afriky leží v Atlantiku nejsevernější a současně nejvýchodnější z Kanárských ostrovů, Lanzarote. Ostrov věčného jara, to jsou překrásné moře, úchvatná sopečná krajina i výborné víno. Užijte si příjemnou atmosféru bývalé rybářské vesnice v současném i procházku křivolakými uličkami v bývalém hlavním městě ostrova. Prohlédněte si nejdelší lávový tunel světa a vydejte se na pěší túru dramatickou sopečnou krajinou zapsanou na seznam UNESCO. Relaxujte a koupejte se na překrásných zlatých i černých plážích a nezapomeňte ochutnat jedinečná vína z vinic ve svazích lanzarotských vulkánů.
 • 9.' '.deň
  program deň za dňom
  9. deň
  Tenerife, Španielsko / Ostrov večnej jari - tak je často označovaný Tenerife, najväčší a najzelenší zo všetkých Kanárskych ostrovov. So svojou rôznorodou prírodou, krásnymi piesočnými plážami aj vulkanickou krajinou okolo sopky Pico de Teide, ktorá je so svojimi 3718 m najvyššou horou Španielska, je právom nazývaný rajom na zemi. Obľúbená prázdninová lokalita ponúka aj hodnotné kultúrne pamiatky ako sú katedrály, kostoly aj koloniálne domy v hlavnom centre Santa Cruz či v koloniálnom meste La Laguna zapísanom v zozname svetového dedičstva UNESCO.

Ceny pre termín 09.11.2024 - 17.11.2024, 8 nocí

Fantastica
Kajuta vnútorná  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 1 485 €/os.
cena za dieťa od 12 do 17.99 rokov 1 180 €/os.
cena za dieťa od 2 do 11 rokov 1 180 €/os.
cena za 3. dospelú osobu 1 325 €/os.
cena za 4. dospelú osobu 1 325 €/os.
Kajuta s oknom  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 1 645 €/os.
cena za dieťa od 12 do 17.99 rokov 1 180 €/os.
cena za dieťa od 2 do 11 rokov 1 180 €/os.
cena za 3. dospelú osobu 1 410 €/os.
cena za 4. dospelú osobu 1 410 €/os.
Kajuta s balkónom  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 1 915 €/os.
cena za dieťa od 12 do 17.99 rokov 1 180 €/os.
cena za dieťa od 2 do 11 rokov 1 180 €/os.
cena za 3. dospelú osobu 1 540 €/os.
cena za 4. dospelú osobu 1 540 €/os.
Cena zahŕňa
  First Minute darček:
 • Zľava First Minute
 • Znížená záloha iba 80 €/os.
  Sprievodca:
 • Služby česky/slovensky hovoriaceho sprievodcu počas celej doby zájazdu.
  Doprava:
 • Letecká doprava v Economy class z Prahy na Tenerife a z Tenerife do Prahy, transfery z letiska na hotel, z hotela do prístavu a z prístavov na letisko na Tenerife. Na vyžiadanie je možné zaobstarať letenku z iného letiska.
 • Letecké spoločnosti si vyhradzujú právo na zmenu letu. Ak k tejto situácie dôjde, budeme Vás informovať.
  Ubytovanie pred plavbou:
 • Ubytovanie: 1 noc v 3* hoteli na Tenerife s raňajkami.
  Plavba:
 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie (7 nocí). Kajuty sú vybavené samostatným sociálnym zariadením, klimatizáciou, TV, minibarom, šatníkom, kozmetickým stolíkom, sušičom vlasov, trezorom a telefónom. Prístavné poplatky, portierske služby pri nalodení a vylodení, denný upratovací servis a výhody Vami zvolenej triedy ubytovania.
  Strava na palube:
 • Rozšírená plná penzia: 3 hlavné jedlá denne v servírovanej či rautovej reštaurácii, desiaty a polnočný bufet.
 • Nápoje: čaj, káva, voda z automatu v rautovej reštaurácii po celý deň.
  Zábava na palube:
 • Voľné využitie verejných priestorov ako je využívanie bazénu, víriviek, fitness centra a iných športovo-rekreačných zariadení, bezplatné zapožičanie plážových osušiek, účasť na všetkých akciách usporadúvaných na palube - animačné programy pre deti i dospelých, detský klub (pre všetky vekové kategórie), večerné predstavenia v divadle, živá hudba, lekcie tanca a podobne.
  Poistenie proti úpadku
 • Poistenie CK PT Tours International proti úpadku v poisťovni Generali.
Cena nezahŕňa
 • Nápoje, ktoré nie sú zahrnuté v cene. Možnosť doobjednania nápojových balíčkov.
 • Nadštandardné služby - práčovňa, fotograf, internet, kozmetický salón, lekárske služby na palube atď. Možnosť objednať fotografické, internetové a kúpeľné balíčky.
 • Fakultatívne výlety v navštívených prístavoch. Lodná spoločnosť má v každom prístave širokú škálu výletov, na vyžiadanie zašleme zoznam. Exkurzie sú k dispozícii v nasledujúcich jazykoch: angličtina, španielčina, taliančina, francúzština, nemčina. Na plavbách s naším delegátom sú výlety v slovenčine/češtine.
 • Stravu mimo loď a stravovanie v špeciálnych reštauráciách.
 • Servisné poplatky a sprepitné: Pre osoby od 12 rokov: 12€/osoba/noc, od 2 do 11 rokov vrátane: 6€/osoba/noc. Na plavbách z Miami, severnej Ameriky a vo východnej Ázii: pre osoby od 12 rokov: 14,5$/osoba/noc, od 2 do 11 rokov vrátane: 7,25$/osoba/noc. Sprepitné musí byť uhradené pred plavbou, preto bude zahrnuté v cestovnej zmluve.
 • Cestovné a zdravotné poistenie. Na vyžiadanie zabezpečíme.
 • Vízum, v prípade, že je požadované. 
Upozornenie
 • Ceny sú pohyblivé a uvedená cena je len orientačná. Aktuálna cena bude určená v okamihu nezáväznej rezervácie.
 • Pre účasť na plavbe je nutné mať cestovný pas platný ešte minimálne 6 mesiacov po ukončení plavby. Pre plavby navštevujúce USA musí byť pas biometrický.
 • Letenky vyberáme v najlepšom pomere cena / kvalita. Na želanie zabezpečíme aj lacnejšie letenky s dlhšími prestupmi alebo iným miestom odletu. Tu je ale treba počítať s tým, že poletíte samostatne a nie v rámci skupiny. V prípade vlastnej dopravy nie je možné zaručiť možnosť zúčastniť sa programu prvý a posledný deň.
 • Pokiaľ máte akékoľvek zdravotné obmedzenia, cestujete s dojčatami alebo ste tehotná, TU si prosíme overte, že je pre Vás plavba vhodná a môžete ju absolvovať.
 • Pokiaľ cestujete s maloletými deťmi, máte odlišné priezvisko alebo necestujú obaja rodičia/zákonní zástupcovia, prosíme overte si u nás podmienky účasti.
 • Ponúkame možnosť predĺžiť pre vás vašu dovolenku na mieru vašim prianiam a potrebám, a to ako pred plavbou, tak po plavbe.
 • Niektoré kajuty s oknom na 7. palube majú obmedzený výhľad.
 • Minimálny počet osôb potrebný na uskutočnenie zájazdu je 16, najneskorší termín rozhodnutia o uskutočnení plavby je 60 dní pred odchodom.
Triedy plavby
Trieda: Fantastica

Je dostupná v kajutách vnútorných, s oknom, aj s balkónom a budete v nej mať tieto výhody naviac:

 • Kajuty s lepším umiestnením.
 • Prednostná voľba času večere (výber z dvoch časov).
 • Kontinentální snídaně v kajutě (donáška zdarma).
 • 24hodinová izbová služba (donáška zadarmo, pokrmy spoplatnené).
 • Body vo vernostnom programe MSC Voyagers Club.