X Aktuálne opatrenia lodných spoločností voči koronavírusu »

Las Palmas
Las Palmas

Plavby v okolí

Las Palmas / Španielsko

Gran Canaria je svojou rozlohou 1 560 km2 tretím najväčším z Kanárskych ostrovov  a je tradičným cieľom turistov túžiacich po slnečnej dovolenke.  Gran Canaria, to nie sú len pláže, ktorých je tu celkom asi 150, je to aj krásna príroda a zaujímavé pamiatky. Ostrovu sa hovorí „Minikontinent“ vďaka jeho rozdielnej mikroklíme, ktorá je ovplyvnená nestálosťou jeho reliéfu. Jeden deň tak môžete prežiť všetky ročné obdobia - iné počasie vás zastihne na juhu, odlišné na severe, západe alebo východe ostrova. A vďaka jeho farebnej krajine, ktorej charakter sa mení naprieč územiu, sa môžete pozrieť do miest, ktoré pripomínajú rôzne kúty sveta od Ameriky až po Afriku.

Tento ostrov je vhodný na relaxáciu na slnečných plážach s aktívnym športom, horskú turistiku, či  obdivovanie takmer nedotknutého divokého západného pobrežia, aj na priblíženie histórie  z hľadiska archeologických nálezísk, na ktoré je tento ostrov najbohatší.

Podobne ako ostatné Kanárske ostrovy, je aj Gran Canaria výsledkom prehistorickej vulkanickej aktivity, ktorá vytvorila aj najvyšší, takmer 2000 m vysoký, vrchol Pico de las Nieves Meraki. Ďalším zaujímavým úkazom je Caldera de Tejeda, hlboký kráter spočívajúci v samotnom strede ostrova a zaisťujúci pravidelnú cirkuláciu vody, ktorá steká až k pobrežiu. Veľmi fotogenické je i členité pobrežie tvorené vulkanickou činnosťou s celým radom podmorských jaskýň, kamenných útvarov i sopečných pláži.

Hlavným a najväčším mestom ostrova je s takmer 400 tis. obyvateľmi Las Palmas nachádzajúce sa v severnej časti územia. Obec založená v 15. storočí sa počas svojej existencie stala významným prístavom aj hlavným administratívnym centrom celého súostrovia. Najdôležitejším míľnikom v jeho histórii je slávna návšteva moreplavca Krištofa Kolumba, ktorého dom, dnes slúžiaci ako múzeum, patrí medzi najväčšie atrakcie mesta. Okrem historických pamiatok v starej štvrti Vegueta si nemôžete nechať ujsť ani prechádzku.

 

Vychutnajte si miestne špeciality

Mojo - tradičná omáčka z oleja, cesnaku a mnohých byliniek pridávaná k sérii pokrmov

Potajes - obľúbená zeleninová polievka

Conejo en salmorejo– dusený králik s koriandrovou omáčkou

Bienmesabe - mandľová pasta s medom servírovaná so zmrzlinou

Rapaduras - cukrovinka z cukrovej trstiny


Miesta, ktoré stojí za to vidieť


Plavby do Las Palmas

Španielsko, Brazília na lodi Costa Luminosa

Loď: Costa Luminosa
Trasa: Španielsko, Brazília
Nalodenie: Tarragona, Španielsko
Vylodenie: Santos, Brazília
Trvanie: 16 nocí