MSC Opera

MSC Opera prvýkrát vyplávala na more v roku 2004 a po dva roky bola vlajkovou loďou flotily.

Výletná loď prešla rozsiahlou rekonštrukciou v rámci programu "Renaissance Program". Na palube tak hostí potešia nové kajuty s balkónmi, ktoré ponúkajú krásne výhľady na morskú hladinu. Loď poskytuje aj upravené a zväčšené priestory s mnohými reštauráciami a barmi.

Výrobná cena MSC Opera bola približne 266 mil. USD.

65 591t výtlak lode
274,9m dĺžka lode
32m šírka lode
21,1 rýchlosť v uzloch
2 150 max. počet pasažierov
1 071 celkový počet kabin
Malá Veľkosť lode
06.2004 Rok výroby
07.2015 Posledná rekonštrukcia

Kajuty

Ubytovanie je rozdelené do niekoľkých kategórií. K dispozícii sú apartmány, kajuty s vlastným balkónom, kajuty s výhľadom na more a vnútorné kajuty.

Plocha vnútorných kajút je 12 - 13 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka. V kajute je relaxačné kreslo, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, toaletným kútom a fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Fantastica (IM2, IM1):

IM2 - paluby 9 a 10 - plocha 13 m2
IM1 - paluby 7 a 8 - plocha 12-13 m2

Trieda Bella (IB):

Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty.

Plocha kajút s oknom je približne 12 - 22 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka alebo rozkladacej pohovky. V kajute je relaxačné kreslo, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, toaletným kútom a fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Fantastica (OL1, OM2, OM1, OO):
OL1 - paluba 9 - plocha 22 m2
OM2 - paluby 9 a 10 - plocha 13 m2
OM1 - paluby 7 a 8 - plocha 12-13 m2
OO - paluba 7 - plocha 12-13 m2- kajuty s obmedzeným výhľadom

Trieda Bella (OB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty. Některé kajuty s oknem na 7. palubě mají omezený výhled.

Kajuty s plochou 13 m2 so súkromným balkónom s plochou približne 3 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie), niektoré kajuty majú 3. lôžko formou vyklápacieho lôžka. V kajute je priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Aurea (BA):
BA - paluby 9 a 10 - plocha 13 m2, balkón 3 m2

Trieda Fantastica (BM1):
BM1 - paluby 9 a 10 - plocha 13 m2, balkón 3 m2

Trieda Bella (BB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty.

Apartmány majú plochu 23 m2 a súkromný balkón 5 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie) a 3. lôžko je dostupné vo forme rozkladacej pohovky. V kajute je priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Aurea (SR1):
SR1 - paluba 12 - plocha 23 m2, balkón 5 m2


Zábava

Najnovšie je pre hostí k dispozícii tanečný parket s hudbou. Na svoje si prídu aj deti, sú tu pre ne pripravené nové priestory plné zábavy a hier. Vyskúšať môžu napríklad jedinečný zábavný park s vodotryskami.

Na lodi sú aj unikátne MSC Aurea Spa. Tu návštevníci zažijú autentické balijské kúpele i mnoho najrôznejších kozmetických procedúr.

Ak milujete kultúru, určite vás ponuka lode MSC Opera nadchne. Ako už názov lode napovedá, zhliadnuť predstavenie tu môžete v jedinečnom divadle Teatro dell'Opera. 

Na lodi je k dispozícii:

 • 3 reštaurácie, 6 barov
 • Kasíno, divadlo Teatro dell'Opera, videoherňa, diskotéka, internetová kaviareň
 • Aerobik, pilates, spinning a vodný spinning, kondičné programy na mieru, kvalifikovaný osobný tréner
 • Dráha na jogging, minigolf, basketbal, futbal, mini bowlingsquash, ping-pong, stolný futbal, tenisové kurty, volejbal
 • Herňa pre deti, Lego park, zábavný park s vodotryskami, Baby klub pre deti mladšie ako tri roky, Mini Lego klub, Teens klub
 • Butiky
 • Ordinácia lodného lekára

Na lodi sú aj unikátne MSC Aurea Spa. Tu návštevníci zažijú autentické balijské kúpele i mnoho najrôznejších kozmetických procedúr. Kúpele sa nachádzajú v exotických interiéroch tvorených z prírodných kameňov a vzácnych driev s úchvatným výhľadom na more.  

V kúpeľoch nájdete

 • Až 20 typov masáží, vrátane thajskej alebo masáže lávovými kameňmi
 • Aromaterapia, manikúra, pedikúra
 • Sauny a turecké kúpele
 • Najmodernejšie kozmetické procedúry, vrátane inovatívnych techník formovania tela
 • Salón krásy a kaderníctvo
 • Telocvičňa
 • "Enjoy the colour" - lahodné zdravé koktaily ponúkané v exkluzívnom wellness bare
 • 11 unikátnych kúpeľných procedúr špeciálne navrhnutých pre tínedžerov

 

Plavby na MSC Opera

Taliansko, Chorvátsko z Bari na lodi MSC Opera

Loď: MSC Opera
Trasa: Taliansko, Chorvátsko
Nalodenie: Bari, Taliansko
Vylodenie: Monfalcone/Marghera/Ravenna (Benátky), Taliansko
Trvanie: 2 noci