MSC Grandiosa

"Nevšedné prvky, ktoré ponúkajú perfektný zážitok na mori v každom ročnom období. " MSC Cruises neváha svoju novú a prvú z   obrovských lodí triedy Meraviglia Plus vychváliť až do neba. A že sa je na čo tešiť. MSC Grandiosa   prvýkrát vypláva v novembri 2019 a prinesie ešte viac spoločných priestorov ako jej staršie sestry a k tomu rad vzrušujúcich inovácií.

Centrálna promenáda Galleria s ešte dlhšou, 98,5metrovou LED kupolou je lemovaná butikmi, reštauráciami, obchodmi aj miestami, na ktorých je možné len tak relaxovať alebo stretnúť nových priateľov. Večer ožije živou hudbou, párty a zábavou. Bazén Atmosphere je bezpochyby jedným z najväčších na mori, a čo sa týka verejných priestranstiev, pripadá na každého hosťa 10 metrov štvorcových. Nechýba ani TV štúdio, vybavené tými najmodernejšími technológiami. Novinkou je potom múzeum klasického a moderného umenia, vystavujúce v spolupráci s kultúrnymi centrami a umeleckými múzeami po celom svete originálne diela. Hosťom najvyššej triedy je určený MSC Yacht Club, exkluzívny a súkromný priestor, ktorý možno bez preháňania opísať ako loď na lodi.

Občerstvenie zaisťuje rad reštaurácií, kaviarní i barov, absolútnou novinkou potom je bar a spoločenský priestor L'Atelier Bistrot s posedením, pódiom a tanečnou plochou. Novou reštauráciou, určenou výhradne pre hostí MSC Aurea experience, sa potom pochváli aj 111 metrov dlhá promenáda. Postarané je ako vždy aj o zábavu: nechýbajú kúpele MSC Aurea Spa, pre aktívne založených potom výborne vybavené fitness centrum  MSC Gym. 

181 541t výtlak lode
331m dĺžka lode
43m šírka lode
23 rýchlosť v uzloch
6 334 max. počet pasažierov
2 644 celkový počet kabin
Veľká Veľkosť lode
11.2019 Rok výroby

Kajuty

Na výběr je z celé řady elegantních kajut včetně rodinných nebo dvoupatrových apartmá se soukromou vířivkou či studií pro hosty, kteří cestují sami. MSC Grandiosa má velké zastoupení kajut s balkonem, takže o nádherné výhledy z její paluby není rozhodně nouze. 

Plocha vnútorných kajút je 12 - 17 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka. V kajute je relaxačné kreslo, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Fantastica (IR2, IR1, IS):
IR2 - paluby 11, 12, 13, 14 - plocha 17 m2
IR1 - paluby 5, 8, 9, 10 - plocha 17 m2
IS - paluby 5, 10, 11, 12, 13, 14 - plocha 12 m2 - kajuty určené pre 1 osobu

Trieda Bella (IB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty.

Plocha kajút s oknom je približne 12 - 25 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka alebo rozkladacej pohovky. V kajute je relaxačné kreslo, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Fantastica (OL2, OR1, OM2, OO):
OL2 - paluby 9, 10, 11 - plocha 25 m2
OR1 - paluba 5 - plocha 16 m2
OM2 - paluba 8 - plocha 12 m2
OO - paluba 8 - plocha 12 m2 - kajuty na 8. palube majú obmedzený výhľad

Trieda Bella (OB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty. Väčšina kajút s oknom na 8. palube má obmedzený výhľad.

Tieto kajuty s plochou 12 - 17 m2 majú balkón cca 4 - 6 m2 veľký. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou poschodovej lôžka alebo rozkladacej pohovky. Ďalej je k dispozícii priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou alebo sprchovacím kútom, toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), minibar a trezor.

Niektoré kajuty majú väčší balkón, ale mierne zhoršený výhľad napr.: 12241, 13150, 13344, 14175, 14089. Ďalšie kajuty nájdete na pláne lode, alebo sa môžete informovať u nás.

Trieda Aurea (BA):
BA - paluby 11, 12, 13 - plocha 17 m2, balkón 6-8 m2

Trieda Fantastica (BR3, BR2, BR1, BP, BS):
BR3 - paluby 13 a 14 - plocha 17 m2, balkón 6-8 m2
BR2 - paluby 11 a 12 - plocha 17 m2, balkón 6-8 m2
BR1 - paluby 8, 9, 10 - plocha 17 m2, balkón 6-8 m2
BP - paluby 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 - plocha 17 m2, balkón 6-8 m2 - kajuty s čiastočne obmedzeným výhľadom
BS - paluby 13 a 14 - plocha 12 m2, balkón 4 m2 - kajuta určená pre 1 osobu

Trieda Bella (BB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty. Väčšina kajút s balkónom na 8. palube a niektoré na 9. - 14. palube majú obmedzený výhľad.

MSC Yacht Club

Apartmán Royal Suite (YC3)
Plocha Royal apartmán je 58 m2 s veľkým balkónom o ploche 70 m2, privátnou vírivkou a vonkajším jedálenským stolom. Apartmán ponúka oddelený obývací priestor s jedálňou, dvojlôžko, ktoré možno prestavať na dve samostatné postele (na vyžiadanie), a tiež dvojpohovku, ktorá môže byť rozložená a použitá ako 3. a 4. lôžko. Ďalej sú k dispozícii priestranné šatníkové skrine, kúpeľňa s vaňou a sprchou, toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (v cene), minibar, trezor a klimatizácia. Paluba 15.

Apartmán Yacht Club Duplex s vírivkou (YJD)
Jedná sa o dvojposchodový mezonetový apartmán s plochou 59 m2 s balkónom o ploche 23 m2, súkromnou vírivkou a vonkajším jedálenským stolom. Na hlavnom poschodí je otvorená obývacia izba/jedáleň s pohovkou, ktorú je možné rozložiť na dvojlôžko. Na druhom poschodí sa nachádza pohodlná manželská posteľ, ktorú je možné rozdeliť na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie). Súčasťou apartmánu sú 2 šatníkové skrine, 2 kúpeľne (jedna s veľkou vaňou, jedna so sprchovacím kútom) a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (v cene), minibar a trezor. Paluby 9, 10 a 12.

Apartmán Deluxe Suite (YC1)
Plocha je 29 m2 s vlastným balkónom o ploche 5 m2. Ponúka pohodlnú manželskú posteľ, ktorú je možné prerobiť na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie), posedenie s pohovkou, ktorú je možné rozložiť a použiť ako 3. a 4. lôžko. Ďalej je k dispozícii priestranná šatníková skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom alebo vaňou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, Wi-Fi pripojenie (v cene), telefón, trezor a minibar. Paluby 14, 15, 16 a 18.

Apartmán vnútorný (YIN)
Rozloha apartmánu je 17 m2. Ponúka pohodlnú manželskú posteľ, ktorú je možné prerobiť na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie). Ďalej je k dispozícii priestranná šatníková skriňa, kúpeľňa so sprchou alebo vaňou, toaletný kút s fénom, interaktívna TV, Wi-Fi pripojenie (v cene), telefón a trezor, minibar a klimatizácia. Paluby 14, 15 a 16.

Trieda Aurea

Apartmán Grand Suite Aurea s terasou a vírivkou (SXJ)
Plocha apartmánu je 39 m2 s veľkým balkónom s plochou 36 m2, kde sa nachádza privátna vírivka. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie), možnosť 3. a 4. lôžka je formou poschodového lôžka alebo rozkladacej pohovky. K dispozícii je aj priestranná šatníková skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), minibar a trezor. Paluba 12.

Apartmán Premium Suite Aurea s terasou a vírivkou (SLJ)
Plocha apartmánu je 27 m2 s balkónom o ploche 26 - 30 m2, kde sa nachádza privátna vírivka. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie), možnosť 3. a 4. lôžka je formou poschodového lôžka alebo rozkladacej pohovky. K dispozícii je aj priestranná šatníková skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), minibar a trezor. Paluby 9, 10, 11, 12 a 13.

Apartmán Premium Suite Aurea (SL1)
Plocha apartmánu je 25 m2 s balkónom o ploche 3 - 14 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie), možnosť 3. a 4. lôžka je formou poschodového lôžka alebo rozkladacej pohovky. V danom type apartmánu je možné ubytovať až 6 osôb. K dispozícii je tiež priestranná šatníková skriňa, kúpeľňa s vaňou, toaletný kút s fénom, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), klimatizácia, minibar a trezor. Paluby 9, 10, 11, 12, 13 a 14.


Zábava

Na MSC Grandiosa si hostia užijú veľa zábavy v štýle MSC a ešte niečo naviac. K dispozícii im sú:

 • Reštaurácie, kaviarne a bary vrátane nového baru a spoločenského priestoru L´Atelier Bistrot a nové reštaurácie na promenáde, určené výhradne pre hostí MSC Aurea experience
 • Obchody, butiky
 • Kúpele MSC Aurea Spa - luxusné balijské kúpele s termálnou časťou, salónom krásy, nechtovým štúdiom a radom možností na relaxáciu i ozdravenie tela i duše
 • Posilňovňa MSC Gym - vybavená kardio a posilňovacími strojmi značky Technogym, v ktorej ponuke nechýbajú ani skupinové lekcie alebo hodiny s trénerom
 • The Theatre La Comédie - divadlo v štýle Broadway, kedy si diváci môžu užiť skvelú zábavu s medzinárodnou zostavou umelcov
 • Wild Forest Aquapark – vzrušujúci priestor s tromi kľukatými šmykľavkami, Himalájskym mostom a množstvom bazénov a atrakcií
 • TV Studio & Bar – najmodernejšími technológiami vybavený multifunkčný priestor s televíznym a rádiovým štúdiom vysielajúcim živé súťaže, kvízy, talentové hry a ďalší zábavný obsah naprieč celou loďou, atmosférickým komediálnym klubom, karaoke barom a priestorom určeným pre živú hudbu
 • Attic Club – štýlový nočný klub na organizovanie tanečných párty
 • Umelecké múzeum – priestor vystavujúci klasické aj súčasné originálne umelecké diela
 • Sportplex – vnútorný zábavný park, ktorý cez deň slúži ako štadión pre športy a hry, v noci potom ako priestor pre tanečné párty
 • Simulátory F1 – závodné autá založené na technológii virtuálnej reality
 • Bowlingové dráhy
 • Kluby pre teenagerov – kluby pre deti od 12 do 14 a od 15 do 17 rokov so špeciálnym priestorom (kino, hracia miestnosť, diskotéka) určeným iba pre násťročných
 • Rodinná zábava v 7 miestnostiach: detský klub Chicco, miniklub Lego, juniorský klub Lego, klub pre mladých, klub pre mládež, miestnosť Webstar a laboratórium Doremi

Plavby na MSC Grandiosa