Nórskymi fjordmi na lodi MSC Euribia
Termín: Oblasť: Trasa:

Dánsko, Nórsko, Nemecko

spoločnosť: Loď:
od 1 390 €/os.

Letecká doprava - český sprievodca

Viaclôžkové kajuty na vyžiadanie.

Akcia! First Minute


Itinerár

DEŇ DÁTUM Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 11.05.2024, So 1. Stretnutie so sprievodcom na letisku Václava Havla a odlet do Kodane --:-- --:--
2. 12.05.2024, Ne 2. Kodaň, Dánsko --:-- 18:00
Spoločné nalodenie. --:-- --:--
3. 13.05.2024, Po 3. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
4. 14.05.2024, Ut 4. Hellesylt, Nórsko 09:00 21:00
5. 15.05.2024, St 5. Molde, Nórsko 07:00 15:00
6. 16.05.2024, Št 6. Flam, Nórsko 08:00 18:00
7. 17.05.2024, Pi 7. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
8. 18.05.2024, So 8. Kiel, Nemecko 09:00 19:00
9. 19.05.2024, Ne 9. Kodaň, Dánsko 08:00 --:--
Spoločné vylodenie a transfer na letisko, odlet do ČR. --:-- --:--
 • 2.' '.deň
  program deň za dňom
  2. deň
  Kodaň, Dánsko / Kodaň je mestom mnohých tvárí, v ktorom si na svoje príde naozaj každý, či už ide o milovníkov histórie, architektúry alebo kultúry. Táto kozmopolitná dánska metropola ležiaca pri úzkom prielive Øresund, ktorý oddeľuje Dánsko od Švédska, patrí k najkrajším škandinávskym mestám. Historické centrum je plné pamiatok, kráľovských rezidencií a jedinečných kostolov. Najmalebnejšou časťou Kodane je historický prístav Nyhavn s pastelovými domčekmi, radom reštaurácií a nesmieme zabudnúť ani na známu sochu Malej morskej víly, ktorá je symbolom mesta.
 • 4.' '.deň
  program deň za dňom
  4. deň
  Hellesylt, Nórsko / V oblasti Sunnylvsfjorden, pátého největšího fjordu Norska, leží dvě nevelké vesnice, které každé léto přilákají statisíce návštěvníků. Hellesylt i Geiranger se mohou pochlubit hezkými dřevěnými kostelíky z poloviny 19. století i nespočtem příležitostí k pěší turistice ve svém okolí. Prohlédněte si zajímavou expozici Norského fjord centra i dřevořezby na motivy hry Henrika Ibsena v Galerii Peer Gynt a navštivte opuštěné farmy z 18. a 19. století. Přeplujte z Geirangeru do Hellesyltu a nechte se okouzlit dramatickými horami a vodopády nebo zvolte přesun po souši a kochejte se výhledy hned z několika vyhlídkových plošin.
 • 5.' '.deň
  program deň za dňom
  5. deň
  Molde, Nórsko / Molde, nórske „Mesto ruží“, získalo svoju prezývku vďaka nádherným záhradám postaveným pre európsku smotánku. Tá sem často jazdila počas leta na prelome 19. a 20. stor. Dnes je moderným centrom, ktoré ponúka výhľad na 222 zasnežených velikánov v okolí Romsdalsfjordu i krásnu okolitú prírodu s mnohými vodopádmi a tiesňavami. Z mesta sú ľahko dostupné aj také turistické atrakcie, ako je Trolia stena či svetovo známa Trolia cesta, ktorá nemôže chýbať v žiadnej publikácii o Nórsku.
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
  Flam, Nórsko / Flåm je malebná dedinka v jednom z cípov Sognefjordu - najdlhšieho nórskeho fjordu. Obklopená strmými údoliami a hlbokými lesmi ponúka veľké množstvo prírodných krás, vrátane vodopádov a mohutných hôr. Veľkou turistickou atrakciou je aj železnica Flåmsbana, ktorá sa zaraďuje medzi najkrajšie na svete. Na cca 20 km úseku z flámu do Myrdalu železnica prekonáva viac ako 800 výškových metrov a pri prejazde údolím rieky Flåmselva otvára úchvatný pohľad na nórsku panenskú krajinu.
 • 8.' '.deň
  program deň za dňom
  8. deň
  Kiel, Nemecko / Kiel, ležiaci v rovnomennom zálive, je dôležitým prístavom prepájajúcim Severné a Baltické more. Ako hlavné mesto spolkovej krajiny Šlezvicko - Holštajnsko bolo po dlhé roky centrom lodiarskeho a námorného priemyslu. V 20. storočí sa preslávilo usporiadaním niekoľkých olympijských súťaží počas OH v Berlíne a Mníchove aj každoročnou jachtárskou súťažou Kieler Woche, ktorá je jednou z najväčších svojho druhu na svete. Voda, more, plachtenie, lodenice, to sú všetko synonymá pre severonemecký Kiel, bývalé hanzové mesto s príjemnou atmosférou i zaujímavou minulosťou.
 • 9.' '.deň
  program deň za dňom
  9. deň
  Kodaň, Dánsko / Kodaň je mestom mnohých tvárí, v ktorom si na svoje príde naozaj každý, či už ide o milovníkov histórie, architektúry alebo kultúry. Táto kozmopolitná dánska metropola ležiaca pri úzkom prielive Øresund, ktorý oddeľuje Dánsko od Švédska, patrí k najkrajším škandinávskym mestám. Historické centrum je plné pamiatok, kráľovských rezidencií a jedinečných kostolov. Najmalebnejšou časťou Kodane je historický prístav Nyhavn s pastelovými domčekmi, radom reštaurácií a nesmieme zabudnúť ani na známu sochu Malej morskej víly, ktorá je symbolom mesta.

Ceny pre termín 11.05.2024 - 19.05.2024, 8 nocí

Bella
Kajuta vnútorná  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 1 390 €/os.
cena za dieťa od 12 do 17.99 rokov 825 €/os.
cena za dieťa od 2 do 11 rokov 825 €/os.
cena za 3. dospelú osobu 1 100 €/os.
cena za 4. dospelú osobu 1 100 €/os.
Kajuta s oknom  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 1 520 €/os.
cena za dieťa od 12 do 17.99 rokov 850 €/os.
cena za dieťa od 2 do 11 rokov 850 €/os.
cena za 3. dospelú osobu 1 165 €/os.
cena za 4. dospelú osobu 1 165 €/os.
Kajuta s balkónom  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 1 690 €/os.
cena za dieťa od 12 do 17.99 rokov 880 €/os.
cena za dieťa od 2 do 11 rokov 880 €/os.
cena za 3. dospelú osobu 1 250 €/os.
cena za 4. dospelú osobu 1 250 €/os.
Cena zahŕňa
  First Minute darček:
 • Zľava first minute
 • Znížená záloha len 80 €/os
  Sprievodca:
 • Služby česky/slovensky hovoriaceho sprievodcu počas celej doby zájazdu.
  Doprava:
 • Letecká doprava v Economy Class z Prahy do Kodane a z Kodane do Prahy, transfery z letiska na hotel, z hotelu do prístavu a z prístavu na letisko. Na vyžiadanie je možné zaobstarať letenku z iného letiska podľa dostupnosti a aktuálnej ponuky dopravcov.
 • Letecké spoločnosti si vyhradzujú právo na zmenu letov. Pokiaľ k tejto situácii dôjde, budeme Vás informovať.
  Ubytovanie pred plavbou:

Ubytovanie: Jedna noc v 3* hoteli v Kodani s raňajkami.

  Plavba:
 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie (7 nocí). Kajuty sú vybavené samostatným sociálnym zariadením, klimatizáciou, TV, minibarom, šatníkom, kozmetickým stolíkom, sušičom vlasov, trezorom a telefónom. Prístavné poplatky, portierske služby pri nalodení a vylodení, denný upratovací servis a výhody Vami zvolenej triedy ubytovania.
  Strava na palube:
 • Rozšírená plná penzia: 3 hlavné jedlá denne v servírovanej či rautovej reštaurácii, desiaty a polnočný bufet.
 • Nápoje: čaj, káva, voda z automatu v rautovej reštaurácii po celý deň.
  Zábava na palube:
 • Voľné využitie verejných priestorov ako je využívanie bazénu, víriviek, fitness centra a iných športovo-rekreačných zariadení, bezplatné zapožičanie plážových osušiek, účasť na všetkých akciách usporadúvaných na palube - animačné programy pre deti i dospelých, detský klub (pre všetky vekové kategórie), večerné predstavenia v divadle, živá hudba, lekcie tanca a podobne.
  Poistenie proti úpadku
 • Poistenie CK PT Tours International proti úpadku v poisťovni Generali.
Cena nezahŕňa
 • Nápoje, ktoré nie sú zahrnuté v cene. Možnosť doobjednania nápojových balíčkov.
 • Nadštandardné služby - práčovňa, fotograf, internet, kozmetický salón, lekárske služby na palube atď. Možnosť objednať fotografické, internetové a kúpeľné balíčky.
 • Fakultatívne výlety v navštívených prístavoch. Lodná spoločnosť má v každom prístave širokú škálu výletov, na vyžiadanie zašleme zoznam. Exkurzie sú k dispozícii v nasledujúcich jazykoch: angličtina, španielčina, taliančina, francúzština, nemčina. Na plavbách s naším delegátom sú výlety v slovenčine/češtine.
 • Stravu mimo loď a stravovanie v špeciálnych reštauráciách.
 • Servisné poplatky a sprepitné: Pre osoby od 12 rokov: 12€/osoba/noc, od 2 do 11 rokov vrátane: 6€/osoba/noc. Na plavbách z Miami, severnej Ameriky a vo východnej Ázii: pre osoby od 12 rokov: 14,5$/osoba/noc, od 2 do 11 rokov vrátane: 7,25$/osoba/noc. Sprepitné musí byť uhradené pred plavbou, preto bude zahrnuté v cestovnej zmluve.
 • Cestovné a zdravotné poistenie. Na vyžiadanie zabezpečíme.
 • Vízum, v prípade, že je požadované. 
Upozornenie
 • Ceny sú pohyblivé a uvedená cena je len orientačná. Aktuálna cena bude určená v okamihu nezáväznej rezervácie.
 • Pre účasť na plavbe je nutné mať cestovný pas platný ešte minimálne 6 mesiacov po ukončení plavby. Pre plavby navštevujúce USA musí byť pas biometrický.
 • Letenky vyberáme v najlepšom pomere cena / kvalita. Na želanie zabezpečíme aj lacnejšie letenky s dlhšími prestupmi alebo iným miestom odletu. Tu je ale treba počítať s tým, že poletíte samostatne a nie v rámci skupiny. V prípade vlastnej dopravy nie je možné zaručiť možnosť zúčastniť sa programu prvý a posledný deň.
 • Pokiaľ máte akékoľvek zdravotné obmedzenia, cestujete s dojčatami alebo ste tehotná, TU si prosíme overte, že je pre Vás plavba vhodná a môžete ju absolvovať.
 • Pokiaľ cestujete s maloletými deťmi, máte odlišné priezvisko alebo necestujú obaja rodičia/zákonní zástupcovia, prosíme overte si u nás podmienky účasti.
 • Ponúkame možnosť predĺžiť pre vás vašu dovolenku na mieru vašim prianiam a potrebám, a to ako pred plavbou, tak po plavbe.
 • Väčšina kajút s oknom na 8. palube má obmedzený výhľad.
 • Niektoré kajuty s balkónom na 8. - 14. palube majú čiastočne obmedzený výhľad.
 • Minimálny počet osôb potrebný na uskutočnenie zájazdu je 16, najneskorší termín rozhodnutia o uskutočnení plavby je 60 dní pred odchodom.
Triedy plavby
Trieda: Bella

Je dostupná v kajutách vnútorných, s oknom a s balkónom a budete v nej mať tieto výhody:

 • Voľba času večere (výber z dvoch časov), podľa dostupnosti
 • Body vo vernostnom programe MSC Voyagers Club (od 200 bodov za plavbu).

Kajuty v triede Bella sú vždy garantované, čo znamená, že konkrétnu kajutu vyberie lodná spoločnosť do cca 7 dní pred plavbou a to buď v kategórii rovnakej, akú ste si zakúpili alebo vyššej bez príplatku.

Trieda: Fantastica

Je dostupná v kajutách vnútorných, s oknom, aj s balkónom a budete v nej mať tieto výhody naviac:

 • Kajuty s lepším umiestnením.
 • Prednostná voľba času večere (výber z dvoch časov).
 • Raňajky v kajute (donáška i raňajky zdarma).
 • Body vo vernostnom programe MSC Voyagers Club.