MSC Euribia

Lodná spoločnosť MSC nám predstavuje svoju najnovšiu loď, MSC Euribia. Loď je pomenovaná podľa gréckej bohyne, ktorá ako dcéra morského boha Ponta dokázala ovládať more. Začatie výstavby najekologickejšej lode MSC bolo začaté 28.6.2021 vo Francúzsku, a to v Saint Nazaire za prítomnosti výkonného predsedu spoločnosti MSC.

Do prevádzky bola uvedená 8. júna 2023 v Kodani a jej krstnou mamou sa stala celosvetovo uznávaná legenda - Sophia Loren. MSC Euribia začína plavby v Severnej Európe tento rok v lete 7-dňovými plavbami z nemeckého Kielu a dánskej Kodane do úchvatných nórskych fjordov.

Euribia sa stala dvadsiatou druhou loďou vo flotile MSC a druhou loďou poháňanou na skvapalnený zemný plyn (LNG) na dosiahnutie podstatného zníženia emisií. Ako každá nová loď je aj Euribia vybavená niektorými z najpokročilejších a najnovších technológií kvôli minimalizácii dopadu na životné prostredie. Spoločnosť MSC sa dlhodobo zaviazala k starostlivosti o životné prostredie s dlhodobým cieľom dosiahnuť čisté nulové emisie pre svoje činnosti do roku 2050. Spoločnosť je tiež významným investorom v rámci ekologických námorných technológií novej generácie s cieľom podporovať ich urýchlený vývoj a dostupnosť v celom odvetví.

Nielen, že sa paluby môžu pochváliť mnohými originálnymi umeleckými dielami, ale prvýkrát je vizuálnym majstrovským dielom aj samotný trup. Jedinečný a ikonický dizajn umelca Alexa Flämiga bol vybraný, aby reprezentoval posolstvo oddanosti morskému ekosystému s jeho umeleckým dielom # SaveTheSea.

184 011t výtlak lode
331m dĺžka lode
43m šírka lode
6 334 max. počet pasažierov
2 419 celkový počet kabin
06.2024 Rok výroby

Kajuty

MSC Euribia ponúka širokú škálu ubytovania, vrátane mezonetových apartmánov s privátnou vírivkou, rodinných možností a vysokého počtu balkónových kajút s výhľadom na more.

Plocha kajuty je približne 12 – 17 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko formou vyklápacieho lôžka. V kajute je relaxačné kreslo, priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, toaletný kút s fénom, klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), interaktívna TV, telefón, minibar a trezor.

Trieda Fantastica (IR2, IR1, IS):
IR2 - paluby 11, 12, 13, 14 - plocha 17 m2
IR1 - paluby 5, 8, 9, 10 - plocha 17 m2
IS - paluby 5, 10, 11, 12, 13 - plocha 12 m2

Trieda Bella (IB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty.

Plocha kajút je približne od 12 m2 do 25 m2. Dvojlôžkovú posteľ je možné rozdeliť na 2 samostatné (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou poschodovej postele alebo rozkladacej pohovky. V kajute sa nachádza relaxačné kreslo, kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletný kút s fénom. Ďalej je k dispozícii interaktívna TV, telefón, klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), trezor či minibar. V kajutách Premium je možné ubytovať až 6 osôb.

Trieda Fantastica (OL2, OR1, OM2, OO):
OL2 - paluby 9, 10, 11 - plocha 25 m2 - je možné ubytovať až 6 osôb
OR1 - paluba 5 - plocha 16 m2
OM2 - paluba 8 - plocha 12 m2
OO - paluba 8 - plocha 12 m2 - väčšina kajút s oknom na 8. palube má obmedzený výhľad

Trieda Bella (OB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty. Väčšina kajút s oknom na 8. palube má obmedzený výhľad.

 

Plocha kajút je 12 - 17 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko poschodové alebo formou rozkladacej pohovky. V kajute sa nachádza posedenie s pohovkou, kúpeľňa so sprchou alebo vaňou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), minibar a trezor.

Trieda Aurea (BA):
BA - paluby 11, 12, 13 - plocha 17 m2, balkón 6-8 m2

Trieda Fantastica (BR3, BR2, BR1, BP, BS):
BR3 - paluby 13, 14 - plocha 17 m2, balkón 6-8 m2
BR2 - paluby 11, 12 - plocha 17 m2, balkón 6-8 m2
BR1 - paluby 8, 9, 10 - plocha 17 m2, balkón 6-8 m2
BP - paluby 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 - plocha 17 m2, balkón 6-8 m2 - kajuty s čiastočne obmedzeným výhľadom
BS - paluby 13, 14 - plocha 12 m2, balkón 4 m2 - kajuta určená pre 1 osobu

Trieda Bella (BB):
Kajuty triedy Bella sú garantované tzn. že nie je možné určiť konkrétne umiestnenie, číslo kajuty určí lodná spoločnosť, tá garantuje rovnaký alebo vyšší typ kajuty. Niektoré kajuty s balkónom na 8. - 14. palube majú čiastočne obmedzený výhľad.

MSC Yacht Club

Apartmán Royal Suite (YC3)
Plocha apartmánu je 58 m2 s balkónom o veľkosti cca 70 m2, jedálenským stolom a súkromnou vírivkou. Dvojlôžko kráľovskej veľkosti môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Kráľovský apartmán má ďalej dvojpohovku, ktorá môže byť rozložená a použitá ako 3. a 4. lôžko. Nachádza sa tu priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, interaktívna televízia, telefón a klimatizácia. Ďalej je k dispozícii Wi-Fi pripojenie (v cene), minibar a trezor. Paluba 15.

Apartmán Yacht Club Duplex s vírivkou (YJD)
Jedná sa o dvojposchodovú luxusnú kajutu s plochou 59 m2 a veľkým balkónom s plochou približne 23 m2 s vírivkou. Na hlavnom poschodí je otvorená obývacia izba/jedáleň s pohovkou, ktorú je možné rozložiť na dvojlôžko. Na druhom poschodí manželská posteľ s dvojlôžkom, ktoré môže byť prestavané na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie). Súčasťou apartmánu sú 2 šatne, 2 kúpeľne (jedna s vaňou, jedna so sprchovacím kútom), interaktívna TV, telefón a klimatizácia. Ďalej je k dispozícii Wi-Fi pripojenie (v cene), minibar a trezor. Paluby 9, 10, 11 a 12.

Apartmán Deluxe Suite (YC1)
Plocha je 29 m2 s balkónom o veľkosti približne 5 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. alebo aj 4. lôžko formou rozkladacej dvojpohovky. Ďalej sa tu nachádza priestranná šatníková skriňa, kúpeľňa s veľkým sprchovacím kútom alebo vaňou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (v cene), minibar a trezor. Paluby 14, 15, 16 a 18.

Apartmán vnútorný (YIN)
Plocha je 17 m2. Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné lôžka (na vyžiadanie). K dispozícii je priestranná šatníková skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom alebo vaňou a toaletný kút s fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, Wi-Fi pripojenie (v cene), interaktívna TV, minibar, trezor a telefón. Paluby 14, 15 a 16.

Trieda Aurea

Apartmán Grand Suite Aurea s terasou a vírivkou (SXJ)
Rozlohou najväčší apartmán tejto triedy s plochou 39 m2 ponúka veľký balkón s plochou cca 36 m2 a súkromnou vírivkou. Súčasťou apartmánu je dvojlôžko s možnosťou rozloženia na 2 samostatné (na vyžiadanie), rozkladacia pohovka pre dvoch, ktorú možno využiť ako 3. a 4. lôžko. Ďalej je k dispozícii priestranná šatníková skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), trezor, minibar a telefón. Paluba 12.

Premium Suite Aurea s terasou a vírivkou (SLJ)
Plocha tohto apartmánu je 27 m2 s terasou o ploche cca 26 - 30 m2 a súkromnou vírivkou. Daný apartmán tiež ponúka manželskú posteľ, ktorá sa dá rozdeliť na 2 samostatné lôžka (na vyžiadanie). Cestujúci môžu využiť posedenie s rozkladacou pohovkou pre dvoch, ktorú je možné využiť ako 3. a 4. lôžko. Ďalej je k dispozícii priestranná šatníková skriňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom a fénom. Samozrejmosťou je klimatizácia, interaktívna TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), minibar a trezor. Paluby 9, 10, 11, 12 a 13.

Apartmán Premium Suite Aurea (SL1)
Apartmán s plochou 25 m2 má balkón s plochou približne 3-14 m2. Dvojlôžko môže byť prerobené na dve samostatné postele (na vyžiadanie). V apartmáne sa nachádza priestranná šatníková skriňa, kúpeľňa s vaňou a toaletný kút s fénom. Ďalej majú cestujúcich k dispozícii klimatizáciu, interaktívnu TV, telefón, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), minibar a trezor. Paluby 9, 10, 11, 12, 13 a 14.


Zábava

Na lodi je k dispozícii:

 • 10 reštaurácií vrátane 5 špeciálnych reštaurácií ako napr. štýlové francúzske bistro Le Grill alebo Kaito Sushi & Robatayaki
 • 21 barov z toho 16 vnútorných barov a 5 vonkajších s úchvatným výhľadom; v jednom z barov, a to l’Atelier du Voyageur môžu hostia obdivovať umelecké dielo Street. 2023 od renomovaného britského umelca Juliana Opieho, ktoré bolo objednané špeciálne pre túto loď
 • Divadlo Delphi Theatre s 945 miestami, kde si každý večer môžu hostia užiť živé vystúpenia skvelých umelcov
 • 112 metrov dlhá stredomorská promenáda lemovaná butikmi a reštauráciami zakončená úchvatnou LED oblohou s animáciami po celý deň aj noc
 • The Carousel Lounge, ktorý sa nachádza na zadnej časti lode a ponúka úžasné panoramatické výhľady na oceán, čo hosťom umožňuje počas dňa relaxovať alebo sa zúčastniť radu voľnočasových aktivít a tiež si užiť živú hudbu, vrátane Big Band at Sea - jednej z najväčších veľkých kapiel na mori
 • 5 bazénov vrátane rozsiahleho bazéna so zaťahovacou strechou
 • The Ocean Cay Aquapark, ktorý je jedným z najviac vzrušujúcich vodníc parkov na mori, s tromi točivými šmykľavkami, dobrodružným „himalájskym mostom“ a radom ďalších bazénov, funkcií a aktivít pre všetky vekové kategórie
 • Casino, ktoré ponúka širokú škálu hier: výherné automaty, blackjack, ruletu, 3 Card Poker, Extreme Poker, Dream 21 atď.
 • Attic Club - štýlový nočný klub
 • Luxusné MSC Aurea Spa sú svetom relaxácie, pohody a starostlivosti o krásu; okrem iného sa môžu pochváliť exkluzívnou termálnou zónou so saunou, parným kúpeľom a vírivkou, soľnou miestnosťou, profesionálnym kaderníckym a nechtovým salónom či holičstvom; súčasťou sú aj moderné balijské kúpele navrhnuté tak, aby rozmaznávali vaše telo i dušu širokou ponukou autentických masáží a kozmetických procedúr
 • Najmodernejší MSC Gym od Technogym®
 • Športový areál pre basketbal, futbal, volejbal alebo tenis
 • Bowling, lanová dráha
 • 2 virtuálne simulátory automobilových závodov
 • Teen Club pre mladých od 15 do 17 rokov, ktorí si môžu užiť život na palube pri športoch, tanečných súťažiach, hrách na sociálnych sieťach či turnajoch na Wii, Xbox alebo PS4, ďalej sa konajú tematické akcie, diskotéky alebo karaoke, je aj možné si zalietať s drony
 • Young Club od 12 do 14 rokov, kde sa môžu mladí ponoriť do sveta objavovania a interakcie prostredníctvom športových turnajov, hi-tech hier a množstvom ďalších zábavných aktivít
 • Junior Club pre deti od 7 do 11 rokov sa snaží prepojiť deti a inšpirovať k spolupráci prostredníctvom širokej škály aktivít a súťaží
 • Mini Club pre deti od 3 do 6 rokov vrátane LEGO® herných kútov, ponúka množstvo zábavy a aktivity rozvíjajúce kreativitu a predstavivosť, na programe dňa nechýba ani rodinná diskotéka
 • Baby Club pre dojčatá a batoľatá do 3 rokov, kde majú tí najmenší k dispozícii špeciálne hry a hračky spol. Chicco a odborný personál, ktorý sa snaží prebudiť ich zvedavosť hudobnými a rytmickými aktivitami
 • Cestujúci môžu tiež v rámci plavby navštíviť MSC Foundation Centre. Deti tu nájdu vzdelávací interaktívny herný zážitok, kedy sa miestnosť premení na farebné 3D akvárium, ktoré je dejiskom skvelej interaktívnej hry, ktorá učí o dôležitosti starostlivosti o životné prostredie. Dospelí sa môžu dozvedieť o problémoch, ktoré sa nadácia snaží riešiť, o jej programoch a partneroch.

Plavby na MSC Euribia

Spojené arabské emiráty, Katar z Dubaja na lodi MSC Euribia

Loď: MSC Euribia
Trasa: Spojené arabské emiráty, Katar
Nalodenie: Dubaj, Spojené arabské emiráty
Vylodenie: Doha, Katar
Trvanie: 1 noc

Španielsko, Francúzsko, Veľká Británia, Nemecko z Barcelony na lodi MSC Euribia

Loď: MSC Euribia
Trasa: Španielsko, Francúzsko, Veľká Británia, Nemecko
Nalodenie: Barcelona, Španielsko
Vylodenie: Kiel, Nemecko
Trvanie: 10 nocí