MS Kong Harald

V roku 1993 bola na more prvýkrát spustená 122 metrová loď MS Kong Harald spoločnosti Hurtigruten. Plavidlo, nesúce meno nórskeho kráľa, prešlo roku 2016 rozsiahlou rekonštrukciou a svojim hosťom tak dnes ponúka nielen dopravu do úžasných destinácií, ale aj moderné a pohodlné súkromné ​​aj verejné priestory.

Elegantný, Nórskom inšpirovaný interiér vo svetlejších tónoch dreva a látok dopĺňajú priestranné slnečné paluby, za menej priaznivého počasia si potom pasažieri úžasné výhľady na nórske pobrežie (loď je jednou z tých, ktoré plávajú z Bergenu do Kirkenessu) a v zimnom období čarokrásnu polárnu žiaru si užijú tiež zo spoločenskej miestnosti Explorer Lounge s panoramatickými oknami.

O občerstvenie na lodi sa starajú hneď tri rôzne reštaurácie. Hlavná reštaurácia Torget na 4. palube servíruje raňajky a obedy formou bufetu a večere formou bufetu prestriedané niekoľkokrát za plavbu 3 chodovým menu. Na rovnakej palube sa nachádzajú aj dve nové - platené - reštaurácie lode. Brygga má štýl bistra a pripravuje hamburgery a pizzu, Kysten s otvorenou kuchyňou, kde môžu hostia pozorovať prípravu svojho jedla, najmä morské plody a ryby vrátane červeného kraba kráľovského. Ponuku občerstvenia dopĺňa kaviareň MULTI sa zmrzlinovým barom (so špeciálnymi príchuťami ako napríklad rybie alebo pivné). Spoločenský priestor Explorer Lounge na 7. palube čas od času hosťuje živé hudobné vystúpenia a jeho Panorama bar zásobuje hostí chutnými koktailmi a ďalšími nápojmi.

Aktívne založení pasažieri ocenia vo chvíľach na mori dobre vybavenú fitnes miestnosť, kto dáva prednosť relaxácii, môže navštíviť vonkajšiu vírivky alebo saunu.

V centre plavieb na MS Kong Harald sú ale samozrejme destinácie, a tak tu nechýba profesionálny Expedičný tím a jeho odborné prednášky a večerné programy na slnečnej palube aj v prednáškovej miestnosti. Medzi zaujímavými témami sú príroda, kultúra alebo špecificky nórsky fenomén "friluftsliv" - život vonku, na čerstvom vzduchu, ku ktorému sú hostia v priebehu expedície tímom nabádaní. Pri rôznych príležitostiach sa môžu záujemcovia zúčastniť aj špeciálnych ceremónií a vystúpení posádky, v ponuke sú potom (v závislosti od počasia) tiež prehliadky so sprievodcom v jednotlivých prístavoch alebo možnosť prespať v teplom spacáku pod holým nebom (oboje za poplatok).

Dostupné je tu i internetové pripojenie.

Deti sú na palube MS Kong Harald vítané, treba však počítať s tým, že tu pre nich nie je pripravený ani špeciálny priestor, ani program.

11t výtlak lode
121m dĺžka lode
19m šírka lode
18 rýchlosť v uzloch
622 max. počet pasažierov
227 celkový počet kabin
Najmenšia Veľkosť lode
07.1993 Rok výroby
07.2024 Posledná rekonštrukcia

Kajuty

Na palube MS Kong Harald je celkom 222 kajút v štyroch kategóriách.

Apartmán Expedition Suite ponúka jednu alebo dve miestnosti, obývacia časť a samostatnú kúpeľňu so sprchou (alebo vaňou) a WC, rovnako ako TV, chladničku, minibar, župany a papuče.

Kajuty Arctic Superior na palubách 5 a 6 majú dvojlôžka, obývaciu časť aj dostatok úložného priestoru, hostia tu ocenia tiež TV alebo kanvicu na prípravu kávy a čaju. Výhľad z okien je neobmedzený, niektoré z kajút však majú výhľad na vonkajšiu promenádu.

Na palubách 5 a 6 sa nachádzajú kajuty Polar Outside s dvomi oddelenými lôžkami (alebo dvojposchodovými posteľami), z ktorých jedno slúži tiež ako pohovka, samostatnou kúpeľňou so sprchou a TV. Niektoré z kajút majú obmedzený alebo žiadny výhľad. Podobné vybavenie majú aj vnútorné kajuty Polar Inside na 2. a 3. palube, ktoré však neprešli modernizáciou z roku 2016.

Loď je v niekoľkých svojich prepojiteľných kajutách schopná ubytovať rodiny alebo väčšie skupiny priateľov, špeciálne upravené kajuty sú pripravené aj pre hostí na kolieskovom kresle.

Trieda Bella:

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), a to s výnimkou kajút pre hostí s telesným hendikepom, alebo zníženou pohyblivosťou, kde sú lôžka oddelené. Niektoré kajuty majú 3. a / alebo 4. lôžko poschodové. Priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 13 m2 (21 m2 kajuty pre hostí s telesným hendikepom, alebo zníženou pohyblivosťou). Paluby 7, 8 a 9.

Trieda Fantastica:

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie), a to s výnimkou kajút pre hostí s telesným hendikepom, alebo zníženou pohyblivosťou, kde sú lôžka oddelené. Niektoré kajuty majú 3. a / alebo 4. lôžko poschodové. Priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 13 m2 (21 m2 kajuty pre hostí s telesným hendikepom, alebo zníženou pohyblivosťou). Paluby 7, 8, 9 a 10.

Trieda Wellness:

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 13 m2. Paluba 9.

Trieda Bella:

Kajuty v tejto triede majú okno s obmedzeným výhľadom.

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 13 m2. Paluba 7.

Trieda Fantastica:

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Rodinné kajuty zahŕňajú spálňu a obývací priestor až so štyrmi lôžkami. Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko poschodové. Priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 13-22 m2. Paluby 7, 8, 9 a 10.

Trieda Wellness:

Dvojlôžko môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). Niektoré kajuty majú 3. a 4. lôžko poschodové. Priestranná skriňa, kúpeľňa so sprchou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 13 m2. Paluba 9.

Trieda Fantastica:

Apartmán so súkromným balkónom a dvojlôžkom, ktoré môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). 3. lôžko je dostupné v podobe rozkladacieho gauča. Priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 27 m2. Paluba 10.

Trieda Aurea:

Apartmán so súkromným balkónom a dvojlôžkom, ktoré môže byť prestavané na dve samostatné postele (na vyžiadanie). 3. lôžko je dostupné v podobe rozkladacieho gauča. Priestranná skriňa, kúpeľňa s vaňou, klimatizácia, bezdrôtové pripojenie k internetu (za poplatok), televízia, telefón, minibar, trezor. Plocha približne 27 m2. Paluby 10 a 12.


Zábava

  • Vírivky, sauna
  • fitness miestnosť
  • 3 reštaurácie, kaviareň MULTI sa zmrzlinovým barom
  • Spoločenský priestor Explorer Lounge s barom
  • prednášková sála
  • obchod
  • Expedičné tím - prednášky na najrôznejšie témy
  • Bezdrôtové pripojenie k internetu