X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Celebrity Constellation

Výletná loď Celebrity Constellation bola postavená v roku 2002 vo Francúzsku. Táto loď sa pýši elektrárňou plynových turbín a parnou turbínou. V roku 2007 bol pridaný aj vznetový motor. Loď môže plávať na ľubovoľnej kombinácii plynových turbín a nafty. V prístave si vyrába elektrickú energiu z nafty.

V roku 2007 bola Celebrity Constellation ocenená čitateľmi ako jedna z najlepších veľkých výletných lodí. Od svojho zostrojenia sa loď pohybuje v Baltickom mori. V júni a v júli pláva k nórskym fjordom a k Severnému mysu. Zvyšok sezóny sa nachádza v Stredozemnom a Čiernom mori. V zime sa s ňou môžete plaviť do Karibiku. Výrobná cena Celebrity Constellation bola približne 350 mil. USD.

90 940t výtlak lode
294m dĺžka lode
32m šírka lode
24 rýchlosť v uzloch
2 170 max. počet pasažierov
975 celkový počet kabin
Malá Veľkosť lode
05.2002 Rok výroby
05.2020 Posledná rekonštrukcia

Kajuty

Celebrity Constellation ponúka rad rôznych kategórií kajút tak, aby vyhovovali všetkým cestujúcim. Kajuty sú v kategóriách od vnútorných, až po rozľahlé apartmány. Približne 60% všetkých kajút disponuje balkónmi.


Zábava

Loď patrí do triedy Millennium a na jej palube na vás čaká mnoho originálnych možností, ako tráviť voľný čas. Nechajte svoje telo rozmaznávať pod rukami skúsených odborníkov v unikátnom wellness areáli Canyon Ranch SpaClub .

Na lodi je mnoho reštaurácií, ktoré vám poskytnú nevšedné kulinárske zážitky. Zájdite do Tuscan Grille, kde servírujú tradičné talianske špeciality doplnené o modernú kuchyňu. Veľký výber šalátov, dezertov, polievok a ďalších dobrôt ponúka Bistro on Five, kde si zaručene vždy vyberiete. Príjemnú atmosféru a chutné dezerty nájdete v  Café al Bacio & Gelateria, ktoré je ideálnym miestom pre odpočinok a rozhovory s priateľmi. Na lodi je unikátna vinotéka Cellar Masters, kde vás skúsení someliéri prevedú svetom vína.

Hosťom je k dispozícii 66 nových kajút AquaClass. Tie sú vybavené špeciálnymi sprchami a vaňami, ktoré vám zaručia relaxáciu luxusnú ako v kúpeľnom areáli. Navyše cestujúci majú z kajút priamy prístup do jedinečnej perzskej záhrady, ktorá je oázou pokoja a odpočinku na lodi. Pasažierom je tiež zabezpečený exkluzívny vstup do Blu restaurant, kde si môžu vychutnať ľahkú a zdravú kuchyňu.

Na palube sa nebudú nudiť ani deti. Plno zábavy si môžu užiť v detskom klube Fun Factory, tam sú k dispozícii herné Xbox konzoly a veľa ďalšej zábavy. Výrobná cena Celebrity Constellation bola približne 350 mil. USD.

Na lodi je k dispozícii:

  • Reštaurácie a bary, vrátane talianskej reštaurácie Tuscan Grille, Bistra on Five, kaviarne Café al Bacio & Gelateria a vinotéky  Cellar Masters
  • Celebrity divadlo
  • Wellness areál Canyon Ranch SpaClub
  • Fitness centrum, ihrisko na loptové športy, kozmetický salón
  • Umelecká galéria, kartový salónik, internetová kaviareň, knižnica, konferenčné centrum
  • Pre deti: Videoherňa, detský klub Fun Factory,  Klub pre mládež Xclub Teen

Plavby na Celebrity Constellation