X Aktuálne opatrenia lodných spoločností voči koronavírusu »

Celebrity Constellation

Výletná loď Celebrity Constellation bola postavená v roku 2002 vo Francúzsku. Táto loď sa pýši elektrárňou plynových turbín a parnou turbínou. V roku 2007 bol pridaný aj vznetový motor. Loď môže plávať na ľubovoľnej kombinácii plynových turbín a nafty. V prístave si vyrába elektrickú energiu z nafty.

V roku 2007 bola Celebrity Constellation ocenená čitateľmi ako jedna z najlepších veľkých výletných lodí. Od svojho zostrojenia sa loď pohybuje v Baltickom mori. V júni a v júli pláva k nórskym fjordom a k Severnému mysu. Zvyšok sezóny sa nachádza v Stredozemnom a Čiernom mori. V zime sa s ňou môžete plaviť do Karibiku. Výrobná cena Celebrity Constellation bola približne 350 mil. USD.

91 000t výtlak lode
294m dĺžka lode
32m šírka lode
24 rýchlosť v uzloch
2 170 max. počet pasažierov
975 celkový počet kabin

Kajuty

Celebrity Constellation ponúka rad rôznych kategórií kajút tak, aby vyhovovali všetkým cestujúcim. Kajuty sú v kategóriách od vnútorných, až po rozľahlé apartmány. Približne 60% všetkých kajút disponuje balkónmi.


Zábava

Loď patrí do triedy Millennium a na jej palube na vás čaká mnoho originálnych možností, ako tráviť voľný čas. Nechajte svoje telo rozmaznávať pod rukami skúsených odborníkov v unikátnom wellness areáli Canyon Ranch SpaClub .

Na lodi je mnoho reštaurácií, ktoré vám poskytnú nevšedné kulinárske zážitky. Zájdite do Tuscan Grille, kde servírujú tradičné talianske špeciality doplnené o modernú kuchyňu. Veľký výber šalátov, dezertov, polievok a ďalších dobrôt ponúka Bistro on Five, kde si zaručene vždy vyberiete. Príjemnú atmosféru a chutné dezerty nájdete v  Café al Bacio & Gelateria, ktoré je ideálnym miestom pre odpočinok a rozhovory s priateľmi. Na lodi je unikátna vinotéka Cellar Masters, kde vás skúsení someliéri prevedú svetom vína.

Hosťom je k dispozícii 66 nových kajút AquaClass. Tie sú vybavené špeciálnymi sprchami a vaňami, ktoré vám zaručia relaxáciu luxusnú ako v kúpeľnom areáli. Navyše cestujúci majú z kajút priamy prístup do jedinečnej perzskej záhrady, ktorá je oázou pokoja a odpočinku na lodi. Pasažierom je tiež zabezpečený exkluzívny vstup do Blu restaurant, kde si môžu vychutnať ľahkú a zdravú kuchyňu.

Na palube sa nebudú nudiť ani deti. Plno zábavy si môžu užiť v detskom klube Fun Factory, tam sú k dispozícii herné Xbox konzoly a veľa ďalšej zábavy. Výrobná cena Celebrity Constellation bola približne 350 mil. USD.

Na lodi je k dispozícii:

  • Reštaurácie a bary, vrátane talianskej reštaurácie Tuscan Grille, Bistra on Five, kaviarne Café al Bacio & Gelateria a vinotéky  Cellar Masters
  • Celebrity divadlo
  • Wellness areál Canyon Ranch SpaClub
  • Fitness centrum, ihrisko na loptové športy, kozmetický salón
  • Umelecká galéria, kartový salónik, internetová kaviareň, knižnica, konferenčné centrum
  • Pre deti: Videoherňa, detský klub Fun Factory,  Klub pre mládež Xclub Teen

Plavby na Celebrity Constellation

Spojené arabské emiráty, Omán, Jordánsko, Egypt, Grécko, Taliansko z Dubaja na lodi Celebrity Constellation

Loď: Celebrity Constellation
Trasa: Spojené arabské emiráty, Omán, Jordánsko, Egypt, Grécko, Taliansko
Nalodenie: Dubaj, Spojené arabské emiráty
Vylodenie: Civitavecchia, Taliansko
Trvanie: 15 nocí