X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Juhoafrická republika, Namíbia z Kapského Mesta na lodi MSC Orchestra
Oblasť: Trasa:
spoločnosť: Loď:
od 499 €/os.

Itinerár

DEŇ Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 1. Kapské Město, Juhoafrická republika (nalodenie) --:-- 18:00
2. 2. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
3. 3. Walvis Bay, Namíbia 09:00 16:00
4. 4. Luderitz, Namíbia 09:00 18:00
5. 5. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
6. 6. Kapské Město, Juhoafrická republika (vylodenie) 09:00 --:--
 • 1.' '.deň
  program deň za dňom
  1. deň
  Kapské Město, Juhoafrická republika (nalodenie) / V polovici 17. storočia bolo realizované prvé európske osídlenie južnej Afriky, sužovanej neskôr neslávne známym režimom apartheidu. Dnes je Kapské Mesto, druhé najväčšie a legislatívne hlavné mesto Juhoafrickej republiky, jedným z turisticky najnavštevovanejších miest v krajine. Prejdite sa po ulici Long Street lemovanej historickými budovami a preniknite do fascinujúcej minulosti oblasti na väzenskom ostrove Robben, zapísanom do zoznamu UNESCO. Kochajte sa prekrásnymi výhľadmi z vrchola Stolovej hory aj mysu Dobrej nádeje a na plážach Boulders a Foxy pozorujte afrických tučniakov. Nechajte sa očariť prírodou Kapského Mesta aj delikátnou chuťou tých najčerstvejších rýb a morských plodov.
 • 3.' '.deň
  program deň za dňom
  3. deň
  Walvis Bay, Namíbia / Až do roku 1994 bola bývalá britská kolónia pod vplyvom Juhoafrickej republiky. Dnes je Walvis Bay, jediný prirodzený hlbokomorský prístav na pobreží Namíbie, vyhľadávaným cieľom návštevníkov, ktorí sem mieria za nádhernými plážami a jedinečnou prírodou. Vystúpte na Dunu 7, najvyššiu piesočnú dunu v Namíbii. Vydajte sa za poznaním pôvodného ľudu Topnaar do delty rieky Kuiseb aj jedinečných živočíchov, ktorých domovom je Národný park Namib-Naukluft. Pozorujte kormorány, plameniay a ďalšie morské vtáky, pre oddych i vodné športy sa potom vyberte do obľúbeného plážového rezortu Langstrand.
 • 4.' '.deň
  program deň za dňom
  4. deň
  Luderitz, Namíbia / Už na konci 15. storočia priplávali do oblasti dnešného Lüderitzu portugalskí moreplavci, až do začiatku 20. storočia ale trvalo, než sa vtedy prvá nemecká africká kolónia dostala do širšieho povedomia. Napomohol k tomu objav diamantov, ktorý v nasledujúcich rokoch a desaťročiach formoval osud celého regiónu. Prezrite si stavby z obdobia kolonializmu - súkromnú rezidenciu Goerkehaus zabudovanú do skaly alebo Felsenkirche, jeden z najstarších luteránskych kostolov v Namíbii. Vyrazte do púšte a navštívte "mesto duchov" Kolmanskop, predtým prosperujúcu ťažobnú dedinu. Pozorujte kolóniu tuleňov, veľryby, delfíny i vzácne morské vtáky, ktoré hniezdia na neďalekých ostrovoch.
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
  Kapské Město, Juhoafrická republika (vylodenie) / V polovici 17. storočia bolo realizované prvé európske osídlenie južnej Afriky, sužovanej neskôr neslávne známym režimom apartheidu. Dnes je Kapské Mesto, druhé najväčšie a legislatívne hlavné mesto Juhoafrickej republiky, jedným z turisticky najnavštevovanejších miest v krajine. Prejdite sa po ulici Long Street lemovanej historickými budovami a preniknite do fascinujúcej minulosti oblasti na väzenskom ostrove Robben, zapísanom do zoznamu UNESCO. Kochajte sa prekrásnymi výhľadmi z vrchola Stolovej hory aj mysu Dobrej nádeje a na plážach Boulders a Foxy pozorujte afrických tučniakov. Nechajte sa očariť prírodou Kapského Mesta aj delikátnou chuťou tých najčerstvejších rýb a morských plodov.