X Aktuálne opatrenia lodných spoločností voči koronavírusu »

Japonsko, Južná Kórea z Fukuoky na lodi Costa neoRomantica
Oblasť: Trasa:
od 479 €/os.

Itinerár

DEŇ Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 1. Fukuoka, Japan, Japonsko (nalodenie) --:-- 15:00
2. 2. Maizuru, Japonsko 13:30 22:00
3. 3. Kanazawa, Japonsko 08:00 18:00
4. 4. Sakaiminato, Japonsko 08:00 17:00
5. 5. Busan, Južná Kórea 09:00 19:00
6. 6. Fukuoka, Japan, Japonsko (vylodenie) 08:00 --:--
 • 1.' '.deň
  program deň za dňom
  1. deň
  Fukuoka, Japan, Japonsko (nalodenie) / Na severnom pobreží ostrova Kjúšu nájdete piate najväčšie mesto Japonska s bohatou históriou. V 13. storočí mesto odolalo dvom vpádom Mongolskej ríše, aby sa z neho v roku 1889 stalo spojením Hakaty a Fukuoky moderné sídlo. Startupová mekka Japonska privíta 2 milióny turistov ročne, ktorí sem mieria taktiež na výletných lodiach. Pokiaľ tu zakotví tá vaša, nenechajte si ujsť návštevu parku Ohori a jeho múzea umenia. Navštívte prastarú svätyňu Kushida lemovanú tisícročným ginkom. Relaxujte na itoshimských plážach, kochajte sa kvetinovým parkom Nokonoshimy a nezabudnite ochutnať preslávený miestny ramen.
 • 2.' '.deň
  program deň za dňom
  2. deň
  Maizuru, Japonsko / Po druhej svetovej vojne sa tadiaľ do krajiny vracali vojnoví zajatci, dnes tu na japonskú pôdu vstupujú hostia výletných lodí, mieriacich za krásami Kjóta. Prezrite si pozostatky hradu z konca 16. storočia , navštívte múzeum tehál aj vyhliadkovú plošinu Goko Sky Tower a potom už zamierte do bývalého hlavného mesta Japonska. Navštívte kamenný hrad Nijo i nádherné japonské záhrady cisárskej vily Katsura. Nechajte sa uchvátiť krásou Chrámu Zlatého pavilónu aj pohľadmi od majestátneho budhistického chrámu Kiyomizu-dera, zapísaného do Zoznamu UNESCO. Prejdite sa ulicami lemovanými tradičnými drevenými domami a vo štvrti Pontocho si užite nočný život aj skvelú kjótsku gastronómiu.
 • 3.' '.deň
  program deň za dňom
  3. deň
  Kanazawa, Japonsko / Počas druhej svetovej vojny sa mesto na západnom pobreží Honšú ako jedno z mála vyhlo bombardovaniu, dodnes sa tak môže pochváliť nádhernou historickou architektúrou z obdobia Edo. Polmiliónová Kanazawa ale láka aj na svoje umenie a remeselnú výrobu, "zlatý" čaj a nádhernú prírodu za svojimi bránami. Prezrite si hrad z konca 16. storočia, drevené domčeky gejší v štvrti Higashi aj vilu Seisonkaku, jednu z najelegantnejších v celom Japonsku. Užite si prekrásnu pobrežnú scenériu polostrova Noto, výhľady z hory Utatsu aj peší trek Národným parkom Hakusan. Prepadnite kúzlu japonskej záhrady Kenrokuen a všetko zakončite trebárs zmrzlinou zdobenou zlatými lístkami.
 • 4.' '.deň
  program deň za dňom
  4. deň
  Sakaiminato, Japonsko / Polostrov Yumigahama v západnej časti Honšú je domovom neveľkého mestečka a jedného z najrušnejších prístavov celého Japonska. Sakaiminato je bránou do regiónu s bohatou históriou, zaujímavou kultúrou i prekrásnou prírodou. Prejdite sa uličkou lemovanou soškami na motívy japonského komiksu manga Mizuki Shigeru a potom už vyrazte do Matsue s šesťposchodovým Čiernym hradom z roku 1611. Obdivujte jednu z najposvätnejších šintoistických svätýň krajiny, prastarú Izumo, aj budhistický chrám vo svahoch hory Daisen. Prejdite sa po peknej piesočnatej pláži Yumigahama a nechajte sa očariť nekonečnou paletou farieb prekrásneho kvetinového parku Tottori.
 • 5.' '.deň
  program deň za dňom
  5. deň
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
  Fukuoka, Japan, Japonsko (vylodenie) / Na severnom pobreží ostrova Kjúšu nájdete piate najväčšie mesto Japonska s bohatou históriou. V 13. storočí mesto odolalo dvom vpádom Mongolskej ríše, aby sa z neho v roku 1889 stalo spojením Hakaty a Fukuoky moderné sídlo. Startupová mekka Japonska privíta 2 milióny turistov ročne, ktorí sem mieria taktiež na výletných lodiach. Pokiaľ tu zakotví tá vaša, nenechajte si ujsť návštevu parku Ohori a jeho múzea umenia. Navštívte prastarú svätyňu Kushida lemovanú tisícročným ginkom. Relaxujte na itoshimských plážach, kochajte sa kvetinovým parkom Nokonoshimy a nezabudnite ochutnať preslávený miestny ramen.