Grécko, Turecko z Piraeusu na lodi Azamara Pursuit
Oblasť: Trasa:
od 3 840 €/os.

Itinerár

DEŇ Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. Piraeus, Grécko (nalodenie) --:-- 18:00
2. Mykonos, Grécko 1 08:00 23:00
3. Paros, Grécko 1 08:00 18:00
4. Skiathos, Grécko 1 08:00 22:00
5. Volos, Grécko 07:30 20:00
6. Solún, Grécko 08:00 18:00
7. Kavala, Grécko 08:00 20:00
8. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
9. Efez, Turecko 08:00 22:00
10. Milos, Grécko 1 10:00 18:00
11. Piraeus, Grécko (vylodenie) 05:00 --:--
1) Tender
 • 1.' '.deň
  program deň za dňom
  1. deň
  Piraeus, Grécko (nalodenie) / Najväčší grécky prístav Pireus je vstupnou bránou do Atén, gréckej metropoly a mesta s veľkým kultúrnym i historickým dedičstvom. Atény sú kolískou európskej civilizácie aj demokracie a domovom veľkého množstva svetoznámych pamiatok. Veď kto by nepoznal Akropolu, dominantu a symbol mesta, s chrámom Parthenon, Dionýzovo divadlo alebo grécku Agoru s najlepšie zachovaným gréckym chrámom Hefaiston. Pri prechádzke Aténami na vás história dýcha takmer na každom kroku a túto neopakovateľnú atmosféru by si rozhodne nemal nikto nechať ujsť.
 • 2.' '.deň
  program deň za dňom
  2. deň
  Mykonos, Grécko / Tento hornatý, kamenitý ostrov v Egejském moři je rájem všech cestovatelů i vyhledávaným letoviskem celebrit z celého světa. Jeho členité pobřeží nabízí řadu malebných zátok s krásnými plážemi a azurovým mořem, stejně jako kvalitní hotely a restaurace. Ostrov je vyhlášeným centrem nočního života a jeho hlavní město Mykonos je se svou modro-bílou architekturou, starými větrnými mlýny i úzkými uličkami perlou Kykladských ostrovů. V jeho těsné blízkosti leží kdysi posvátný ostrov Délos, centrum kultu boha Apollóna, jehož archeologický areál je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
  Solún, Grécko / V roce 315 před naším letopočtem bylo založeno hlavní město řecké Makedonie a druhé největší město Řecka, Soluň. Město s dech beroucí historií dnes láká na svoji úžasnou architekturu, pohodovou atmosféru i skvělou kuchyni. Obdivujte Ano Poli, Staré město s pozůstatky raně křesťanských a byzantských staveb, zapsaných na seznam UNESCO, i symbol města, Bílou věž z 15. století. Navštivte archeologické muzeum a nahlédněte do hrobu krále Filipa II. Makedonského. Užijte si procházku po nábřeží s hezkými parky i ledově vychlazené Frappé.
 • 11.' '.deň
  program deň za dňom
  11. deň
  Piraeus, Grécko (vylodenie) / Najväčší grécky prístav Pireus je vstupnou bránou do Atén, gréckej metropoly a mesta s veľkým kultúrnym i historickým dedičstvom. Atény sú kolískou európskej civilizácie aj demokracie a domovom veľkého množstva svetoznámych pamiatok. Veď kto by nepoznal Akropolu, dominantu a symbol mesta, s chrámom Parthenon, Dionýzovo divadlo alebo grécku Agoru s najlepšie zachovaným gréckym chrámom Hefaiston. Pri prechádzke Aténami na vás história dýcha takmer na každom kroku a túto neopakovateľnú atmosféru by si rozhodne nemal nikto nechať ujsť.