Grécko, Turecko, Bulharsko, Rumunsko z Pireusu na lodi Serenade of the Seas
Termín: Trasa:
od 1 726 €/os.

Itinerár

DEŇ DÁTUM Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 27.05.2024, Po 1. Pireus, Grécko (nalodenie) --:-- 17:00
2. 28.05.2024, Ut 2. Kusadasi, Turecko 08:00 23:00
3. 29.05.2024, St 3. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
4. 30.05.2024, Št 4. Burgas, Bulharsko 08:00 18:00
5. 31.05.2024, Pi 5. Constanta, Rumunsko 08:00 --:--
6. 01.06.2024, So 6. Constanta, Rumunsko --:-- 18:00
7. 02.06.2024, Ne 7. Varna, Bulharsko 1 08:00 18:00
8. 03.06.2024, Po 8. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
9. 04.06.2024, Ut 9. Trabzon, Turecko 08:00 18:00
10. 05.06.2024, St 10. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
11. 06.06.2024, Št 11. Istanbul, Turecko 08:00 --:--
12. 07.06.2024, Pi 12. Istanbul, Turecko (vylodenie) --:-- --:--
1) Tender
 • 1.' '.deň
  program deň za dňom
  1. deň
  Pireus, Grécko (nalodenie) / Najväčší grécky prístav Pireus je vstupnou bránou do Atén, gréckej metropoly a mesta s veľkým kultúrnym i historickým dedičstvom. Atény sú kolískou európskej civilizácie aj demokracie a domovom veľkého množstva svetoznámych pamiatok. Veď kto by nepoznal Akropolu, dominantu a symbol mesta, s chrámom Parthenon, Dionýzovo divadlo alebo grécku Agoru s najlepšie zachovaným gréckym chrámom Hefaiston. Pri prechádzke Aténami na vás história dýcha takmer na každom kroku a túto neopakovateľnú atmosféru by si rozhodne nemal nikto nechať ujsť.
 • 2.' '.deň
  program deň za dňom
  2. deň
  Kusadasi, Turecko / Už tritisíc rokov pred naším letopočtom bolo osídlené mesto na západnom pobreží Turecka, ktoré je dnes obľúbenou plážovou destináciou aj bránou k jedným z najlepšie zachovaných starovekých pamiatok východného Stredomoria. Kochajte sa výhľadmi od mohutného hradu aj nádhernou prírodou jedného z najvýznamnejších národných parkov Turecka. Obdivujte jedinečnú stĺpovou fasádu rímskej knižnice z počiatku letopočtu aj ruiny úchvatných terasových domov bohatých Rimanov. Užite si peknú pláž neďaleko od centra alebo niektorú z tých odľahlejších, husto lemujúcich pobrežie Egejského mora.
 • 4.' '.deň
  program deň za dňom
  4. deň
  Burgas, Bulharsko / Už pred 3 tisíc rokmi bolo osídlené mesto, ktorého výhodná poloha v západnom cípe Čierneho mora ho premenila na križovatku národov a kultúr. Dnes môže štvrté najväčšie mesto Bulharska a najdôležitejší prístav krajiny ponúknuť zaujímavú históriu, svojráznu kultúru i jedinečnú prírodu. Prejdite sa starým centrom Burgasu aj Morskými záhradami z roku 1910. Navštívte očarujúci Nesebar s jeho dláždenými uličkami lemovanými stovky rokov starými kostolmi a obdivujte historickú architektúru Sozopolu. Na burgaských jazerách pozorujte obrovské kŕdle migrujúcich vtákov a nezabudnite ochutnať napríklad shkembe, typickú bulharskú polievku z hovädzích žalúdkov
 • 5.' '.deň
  program deň za dňom
  5. deň
  Constanta, Rumunsko / Už okolo 6. storočia pred naším letopočtom bolo založené najstaršie a druhé najväčšie mesto Rumunska a jeden z najväčších európskych prístavov. Constanta na brehu Čierneho mora sa môže pochváliť zaujímavou históriou, peknými plážami a prekrásnou prírodou hneď za svojimi bránami. V archeologickom múzeu sa zoznámte s minulosťou regiónu a potom už vystúpte na minaret mešity zo začiatku 20. storočia a kochajte sa nádhernými výhľadmi. Prezrite si rímske mozaiky zo začiatku letopočtu a vyrazte tiež do delty Dunaja, zapísanej do Zoznamu UNESCO, alebo do bahenných kúpeľov pri neďalekom jazere Techirghiol.
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
  Constanta, Rumunsko / Už okolo 6. storočia pred naším letopočtom bolo založené najstaršie a druhé najväčšie mesto Rumunska a jeden z najväčších európskych prístavov. Constanta na brehu Čierneho mora sa môže pochváliť zaujímavou históriou, peknými plážami a prekrásnou prírodou hneď za svojimi bránami. V archeologickom múzeu sa zoznámte s minulosťou regiónu a potom už vystúpte na minaret mešity zo začiatku 20. storočia a kochajte sa nádhernými výhľadmi. Prezrite si rímske mozaiky zo začiatku letopočtu a vyrazte tiež do delty Dunaja, zapísanej do Zoznamu UNESCO, alebo do bahenných kúpeľov pri neďalekom jazere Techirghiol.
 • 7.' '.deň
  program deň za dňom
  7. deň
 • 9.' '.deň
  program deň za dňom
  9. deň
 • 11.' '.deň
  program deň za dňom
  11. deň
  Istanbul, Turecko / Istanbul je nepochybne jedným z najkrajších miest sveta. Ako miesto mimoriadneho historického významu je symbolom Turecka, mostom medzi Európou a Áziou a tiež križovatkou, na ktorej sa stretáva východ so západom. V jeho uliciach nájdete zachovalé ranokresťanské pamiatky, zdobené mešity aj orientálne tržnice. Návšteva nádherného chrámu Hagia Sofia a paláca Topkapi s výhľadom na zátoku Zlatý roh a úžinu Bospor patrí k tým najväčším zážitkom. Prejdite sa najväčšou krytou tržnicou sveta Grand Bazaar a nechajte sa očariť týmto jedinečným mestom!
 • 12.' '.deň
  program deň za dňom
  12. deň
  Istanbul, Turecko (vylodenie) / Istanbul je nepochybne jedným z najkrajších miest sveta. Ako miesto mimoriadneho historického významu je symbolom Turecka, mostom medzi Európou a Áziou a tiež križovatkou, na ktorej sa stretáva východ so západom. V jeho uliciach nájdete zachovalé ranokresťanské pamiatky, zdobené mešity aj orientálne tržnice. Návšteva nádherného chrámu Hagia Sofia a paláca Topkapi s výhľadom na zátoku Zlatý roh a úžinu Bospor patrí k tým najväčším zážitkom. Prejdite sa najväčšou krytou tržnicou sveta Grand Bazaar a nechajte sa očariť týmto jedinečným mestom!

Ceny pre termín 27.05.2024 - 07.06.2024, 11 nocí

Varianty plavby:
Standard
Kajuta vnútorná  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 1 726 €/os.
cena za dieťa do 2 rokov 710 €/os.
cena za dieťa od 2 do 11 rokov 710 €/os.
cena za dieťa od 12 do 17.99 rokov 710 €/os.
cena za 3. dospelú osobu 710 €/os.
cena za 4. dospelú osobu 710 €/os.
cena pri obsadení jednou osobou 3 252 €/os.
Kajuta s oknom  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 2 035 €/os.
cena za dieťa do 2 rokov 804 €/os.
cena za dieťa od 2 do 11 rokov 804 €/os.
cena za dieťa od 12 do 17.99 rokov 804 €/os.
cena za 3. dospelú osobu 804 €/os.
cena za 4. dospelú osobu 804 €/os.
cena pri obsadení jednou osobou 3 871 €/os.
Cena zahŕňa
  Plavba:
 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie. Kajuty sú vybavené samostatným sociálnym zariadením, klimatizáciou, TV, minibarom, šatňou, kozmetickým stolíkom, sušičom vlasov, trezorom a telefónom. Prístavné poplatky, portierske služby pri nalodení a vylodení, denný upratovací servis a výhody Vami zvolenej triedy ubytovania.
  Strava na palube:
 • Rozšírená plná penzia - 3 hlavné jedlá denne v servírovanej či bufetovej reštaurácii, desiate, nápoje - čaj, limonády, džúsy na raňajky.
  Zábava na palube:
 • Voľné využitie verejných priestorov ako je využívanie bazénu, víriviek, fitness centra a iných športovo-rekreačných zariadení, účasť na všetkých akciách usporadúvaných na palube - animačné programy pre deti i dospelých, detský klub (pre všetky vekové kategórie), večerné predstavenia v divadle, živá hudba, lekcie tanca a podobne. Viac o zábave na plavbách Royal Car si môžete prečítať tu.
  Poistenie proti úpadku
 • Poistenie CK PT Tours International proti úpadku v poisťovni Generali.
Cena nezahŕňa
 • Služby slovenského sprievodcu, či delegáta.
 • Dopravu do / z prístavu odchodu, prípadné transfery. 
 • Nápoje, ktoré nie sú zahrnuté v cene. Možnosť doobjednania nápojových balíčkov.
 • Stravu v špeciálnych reštauráciách na lodi (za poplatok) a stravu mimo lode.
 • Nadštandardné služby - práčovňa, fotograf, internet, salón krásy, lekárske služby na lodi a pod. Na lodi možnosť doobjednania fotografických, internetových i kúpeľných balíčkov.
 • Fakultatívne výlety v navštívených prístavoch. Lodná spoločnosť má širokú ponuku výletov v každom prístave, na vyžiadanie zašleme prehľad. Výlety bývajú v týchto jazykoch: angličtina, španielčina, taliančina, francúzština, nemčina. Na plavbách s českým delegátom sa konajú výlety v češtine.
 • Sprepitné pre obsluhu na lodi: cca 18 USD / osoba / noc, pre hostí apartmánu: cca 20,5 USD / osoba / noc.
 • Cestovné poistenie a poistenie storna. Na vyžiadanie zabezpečíme.
 • Vízum, v prípade, že je požadované. TU si môžete preveriť, či sú na tejto trase potrebné víza.
Upozornenie
 • Ceny sú pohyblivé a uvedená cena je iba orientačná. Aktuálna cena bude určená v momente nezáväznej rezervácie.
 • Pre účasť na plavbe je nutné mať platný cestovný pas minimálne 6 mesiacov po ukončení plavby. Pre plavby z USA pas musí byť biometrický. Občania EÚ, ktorí sa zúčastnia plavieb s destináciami výhradne v Schengenskom priestore, môžu cestovať aj s občianskym preukazom.
 • Pokiaľ máte akékoľvek zdravotné obmedzenia, cestujete s dojčatami alebo ste tehotná, TU si prosíme overte, že je pre Vás plavba vhodná a môžete ju absolvovať.
 • Pokiaľ cestujete s maloletými deťmi, máte odlišné priezvisko alebo necestujú obaja rodičia/zákonní zástupcovia, prosíme overte si u nás podmienky účasti.
 • Nalodenie (check-in) prvý deň plavby sa uzatvára niekoľko hodín vopred, najneskôr však 120 minút. Čas check-in bude upresnený s palubnými lístkami. Odporúčame sa do prístavu dostaviť s dostatočným predstihom, v prípade vlastnej leteckej dopravy o deň skôr.
 • Cestujúci je sám zodpovedný za dodržanie vstupných podmienok do všetkých navštívených krajín. Podmienky sa môžu kedykoľvek zmeniť.