X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Ekvádor z Baltra na lodi Celebrity Flora
Termín: Oblasť: Trasa:
od 7 445 €/os.

Itinerár

DEŇ DÁTUM Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 24.09.2023, Ne 1. Baltra (Galapágy), Ekvádor (nalodenie) --:-- 14:30
1. 24.09.2023, Ne 1. Daphne Island, Ekvádor 17:00 18:00
2. 25.09.2023, Po 2. Gardner Bay (Galapágy), Ekvádor 1 07:00 14:00
2. 25.09.2023, Po 2. Suarez Point (Galapágy), Ekvádor 1 15:00 19:00
3. 26.09.2023, Ut 3. Cormorant Point (Galapágy, Floreana), Ekvádor 1 07:00 13:00
3. 26.09.2023, Ut 3. Bahia Post Office (Galapágy, Floreana), Ekvádor 1 13:30 20:00
4. 27.09.2023, St 4. Moreno Point (Galapágy, Isabella), Ekvádor 1 07:00 12:00
4. 27.09.2023, St 4. Urbina Bay, Ekvádor 1 14:00 19:00
5. 28.09.2023, Št 5. Espinoza Point - (Galapágy, Fernandina), Ekvádor 1 07:00 12:00
5. 28.09.2023, Št 5. Vicente Roca Point (Galapágy), Ekvádor 1 14:00 19:00
6. 29.09.2023, Pi 6. South Plaza (Santa Cruz), Ekvádor 1 07:00 11:00
6. 29.09.2023, Pi 6. Dragon Hill (Santa Cruz), Ekvádor 1 15:00 21:00
7. 30.09.2023, So 7. Puerto Ayora (Santa Cruz), Ekvádor 1 07:00 19:00
8. 01.10.2023, Ne 8. Baltra (Galapágy), Ekvádor (vylodenie) 07:00 --:--
1) Tender
 • 1.' '.deň
  program deň za dňom
  1. deň
  Baltra (Galapágy), Ekvádor (nalodenie) / Uprostřed Galapážských ostrovů leží nevelký rovinatý ostrov Baltra. Za druhé světové války sloužil jako americká letecká základna, dnes je ostrov s největším letištěm Galapág branou na překrásné souostroví. Mějte oči otevřené a možná uvidíte galapážské leguány přecházet silnici. Vydejte se na sousední ostrov Mosquera a obdivujte jednu z největších kolonií lvounů. Projděte se po 2kilometrovém treku ostrovem Severní Seymour a pozorujte mořské leguány a nespočet druhů ptáků. Navštivte Black Turtle Cove na ostrově Santa Cruz, místo, kde se rozmnožují želvy obrovské, a nenechte si ujít šnorchlování nebo potápění u Gordon Rocks.
 • 1.' '.deň
  program deň za dňom
  1. deň
 • 2.' '.deň
  program deň za dňom
  2. deň
  Gardner Bay (Galapágy), Ekvádor / Na severnom pobreží Españoly, najstaršieho a najsuchšieho ostrova Galapágskeho súostrovia, sa rozkladá zátoka Gardner. Pochváliť sa môže jednou z najdlhších pláží Galapág aj pestrým životom pod krištáľovo čistou morskou hladinou, ktorá sem láka potápačov z celého sveta. Relaxujte na prekrásnej bielej pláži spolu s kolóniou tuleňov, s ktorými si tu často môžete aj zaplávať. Pozorujte drozdy, jastraby a ďalšie morské vtáky, ktoré si ostrov obľúbili, a potom sa už vydajte šnorchlovať ku Korytnačej skale. Ak budete mať šťastie, zahliadnete carcharhinus albimarginatus, manty obrovské alebo dokonca jedovatú ropušnicu.
 • 2.' '.deň
  program deň za dňom
  2. deň
  Suarez Point (Galapágy), Ekvádor / V najvýchodnejšom bode nedotknutého galapágskeho ostrova Española sa nachádza Punta Suarez, miesto s úchvatnou vulkanickou krajinou, ktorá je domovom jedinečných živočíchov. Vydajte sa na náročný trek a obdivujte zaujímavé sopečné formácie. Pozorujte tulene, vyhrievajúce sa na piesočnatej pláži, červeno-zelené morské leguány alebo jašterice lávové. Majte oči otvorené a zbadáte hneď dva druhy terejov, drozdy, a dokonca vlnité albatrosy, ktoré hniezdia len na Españole. Kochajte sa nádhernými výhľadmi a občas očami zablúďte aj na morskú hladinu: nadýchnuť sa sem prichádzajú morské korytnačky.
 • 3.' '.deň
  program deň za dňom
  3. deň
  Cormorant Point (Galapágy, Floreana), Ekvádor / V severnom výbežku ostrova Floreana sa rozkladá nádherná oblasť Cormorant Point. Ostrov v južnej časti Galapágského súostrovia sa môže pochváliť "poštou" z konca 18. storočia, štatútom prvého hlavného mesta Galapág a prekrásnou prírodou, za ktorou dnes mieria turisti z celého sveta. Navštívte dve rozdielne pláže - do zelena sfarbenú piesočnú pláž aj pláž tvorenú rozdrvenými koralmi, ktorú si pre hniezdenie vybrali vzácne zelené morské korytnačky. V blízkej sladkovodnej lagúne obdivujte prekrásne plameniaky a volavky, pod morskou hladinou potom žraloky, raje a nespočetné množstvo druhov morských rýb. Nakoniec vyrazte šnorchlovať na Diablovu korunu, obľúbenú potápačskú lokalitu.
 • 3.' '.deň
  program deň za dňom
  3. deň
  Bahia Post Office (Galapágy, Floreana), Ekvádor / Na severním pobřeží galapážského ostrova Floriana se rozkládá Poštovní zátoka s dřevěným barelem, který svému účelu sloužil už v 18. století. Dopisy bez známky tady adresátům doručují samotní turisté. Pošlete pohled domů vskutku netradičním způsobem. Projeďte se na člunu mangrovovou zátokou a kochejte se překrásnými pohledy na zátoku z Barončiny vyhlídky. Na pláži Cormorant Point pozorujte lvouny a pak se projděte k laguně, která je domovem růžových plameňáků. Nenechte si ujít šnorchlování nebo potápění u Ďáblovy koruny, vyhaslé podmořské sopky, a zaplavte si se školami tropických ryb, zelenými mořskými želvami a žraloky.
 • 4.' '.deň
  program deň za dňom
  4. deň
  Moreno Point (Galapágy, Isabella), Ekvádor / Na juhozápadnom pobreží ostrova Isabela, najväčšieho a najmladšieho z galapágskych ostrovov, sa nachádza miesto, ktorého zdanlivá jednotvárnosť lávového poľa ponúka pri bližšom pohľade jedinečný ekosystém, ktorý sem láka návštevníkov z celého sveta. Vyrazte na krátky peší trek a zastavte sa pri prílivových lagúnach, v ktorých našli domov nádherné ružové plameniaky alebo nelietavé kormorány. Pri plavbe člnom sa kochajte prekrásnymi výhľadmi na majestátne vulkány a potom už so šnorchlom vyrazte objavovať tajomný svet pod morskou hladinou: ak budete mať trochu šťastia, stretnete sa tu s morskými korytnačkami alebo bielocípymi žralokmi.
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
 • 7.' '.deň
  program deň za dňom
  7. deň
 • 8.' '.deň
  program deň za dňom
  8. deň
  Baltra (Galapágy), Ekvádor (vylodenie) / Uprostřed Galapážských ostrovů leží nevelký rovinatý ostrov Baltra. Za druhé světové války sloužil jako americká letecká základna, dnes je ostrov s největším letištěm Galapág branou na překrásné souostroví. Mějte oči otevřené a možná uvidíte galapážské leguány přecházet silnici. Vydejte se na sousední ostrov Mosquera a obdivujte jednu z největších kolonií lvounů. Projděte se po 2kilometrovém treku ostrovem Severní Seymour a pozorujte mořské leguány a nespočet druhů ptáků. Navštivte Black Turtle Cove na ostrově Santa Cruz, místo, kde se rozmnožují želvy obrovské, a nenechte si ujít šnorchlování nebo potápění u Gordon Rocks.

Ceny pre termín 24.09.2023 - 01.10.2023, 7 nocí

Varianty plavby:
Standard
Apartmán Duplex  
cena za 1. a 2. dospelú osobu 7 445 €/os.
cena za dieťa do 2 rokov 6 643 €/os.
cena za dieťa od 2 do 11 rokov 6 643 €/os.
cena za dieťa od 12 do 17.99 rokov 6 643 €/os.
cena za 3. dospelú osobu 6 643 €/os.
cena za 4. dospelú osobu 6 643 €/os.
cena pri obsadení jednou osobou 14 785 €/os.
Cena zahŕňa
  Plavba:
 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie. Kajuty sú vybavené samostatným sociálnym zariadením, klimatizáciou, TV, minibarom, šatňou, kozmetickým stolíkom, sušičom vlasov, trezorom a telefónom. Prístavné poplatky, portierske služby pri nalodení a vylodení, denný upratovací servis a výhody Vami zvolenej triedy ubytovania.
  Strava na palubě:
 • Plná penze - 3 hlavní jídla denně v servírované či rautové restauraci, svačiny, zmrzlina. Nápoje: voda a čaj z automatů v bufetové restauraci.  
  All Included:
 • Nápojový balíček Classic Drinks: veľký výber nealkoholických a alkoholických nápojov vrátane koktailov, pív, liehovín, likérov a rozlievaných vín.
 • Internetový balíček Basic: prístup k vybraným chatovacím aplikáciám, emailu a webovému prehliadaču pre 2 zariadenia.
 • Sprepitné pre obsluhu na lodi.

Always Included platí pre všetky kategórie kajút od vnútorných až po kajuty triedy AquaClass. Neplatí na plavby v Galapágach.

  Zábava na palube:
 • Voľné využitie verejných priestorov ako je využívanie bazénu, víriviek, fitness centra a iných športovo-rekreačných zariadení, účasť na všetkých akciách usporadúvaných na palube - animačné programy pre deti i dospelých, detský klub (pre všetky vekové kategórie), večerné predstavenia v divadle, živá hudba, lekcie tanca a podobne.
  Poistenie proti úpadku
 • Poistenie CK PT Tours International proti úpadku v poisťovni Generali.
Cena nezahŕňa
 • Dopravu do / z prístavu odchodu, prípadné transfery. V prípade záujmu zabezpečíme.
 • Služby slovenského sprievodcu, či delegáta.
 • Nápoje, ktoré nie sú zahrnuté v cene.
 • Stravu mimo loď a stravovanie v špeciálnych reštauráciách.
 • Nadštandardné služby - práčovňa, fotograf, salón krásy, lekárske služby na lodi a pod. Na lodi možnosť doobjednania fotografických, internetových i kúpeľných balíčkov.
 • Fakultatívne výlety v navštívených prístavoch. Lodná spoločnosť má širokú ponuku výletov v každom prístave, na vyžiadanie zašleme prehľad. Výlety bývajú v týchto jazykoch: angličtina, španielčina, taliančina, francúzština, nemčina. Na plavbách s českým delegátom sa konajú výlety v češtine.
 • Cestovné poistenie a poistenie storna. Na vyžiadanie zabezpečíme.
 • Vízum, v prípade, že je požadované. TU si môžete preveriť, či sú na tejto trase potrebné víza.
Upozornenie
 • Ceny sú pohyblivé a uvedená cena je iba orientačná. Aktuálna cena bude určená v momente nezáväznej rezervácie.
 • Pre účasť na plavbe je nutné mať platný cestovný pas minimálne 6 mesiacov po ukončení plavby. Pre plavby z USA pas musí byť biometrický. Občania EÚ, ktorí sa zúčastnia plavieb s destináciami výhradne v Schengenskom priestore, môžu cestovať aj s občianskym preukazom.
 • Nalodenie (check-in) prvý deň plavby sa uzatvára niekoľko hodín vopred, najneskôr však 120 minút. Čas check-in bude upresnený s palubnými lístkami. Odporúčame sa do prístavu dostaviť s dostatočným predstihom, v prípade vlastnej leteckej dopravy o deň skôr.
 • Cestujúci je sám vyskúšať za dodržania vstupných podmienok do všetkých navštívených krajín. Podmienky sa môžu kedykoľvek zmeniť.
Triedy plavby
Trieda: Concierge

Hostia ubytovaní v kajutách s balkónom triedy Concierge majú naviac tieto výhody:

 • služby Concierge,
 • šumivé víno a ovocie na privítanie,
 • popoludňajšia donáška sladkostí na kajutu,
 • seminár o navštívených destinaciách,
 • priorita pri výbere sedenia v reštauráciách,
 • občerstvenie v salóniku pred vyplávaním,
 • prednostné nalodenie a vylodenie (len na začiatku a na konci plavby).
Trieda: AquaClass

Hostia ubytovaní v kajutách s balkónom triedy AquaClass majú naviac tieto výhody:

 • osobný Spa Concierge,
 • pozvánka na VIP prehliadku Spa,
 • neobmedzený prístup do termálnej zóny Persian Garden,
 • súkromná reštaurácia Blu určená výhradne pre cestujúcich v triede Aquaclass,
 • aromaterapeutický difuzér v kajute,
 • denná donáška čaju na kajutu.
Trieda: Retreat

Hosté ubytováni v apartmánech mají tyto výhody navíc:

 • Nápojový balíček Premium Drinks: neomezená konzumace velikého výběru nealkoholických a alkoholických nápojů včetně koktejlů, piv, lihovin, likérů a rozlévaných vín.
 • Internetový balíček Premium: přístup k chatovacím aplikacím, emailu a webovému prohlížeči včetně video.
 • Spropitné pro obsluhu na lodi.
 • Exkluzivní služby komorníka.
 • Salon „Michael's Club“ na nezrevolucionalizovaných lodích nebo "Retreat Lounge" na lodích řady Edge s výběrem nápojů, delikates a dezertů zdarma. 
 • Soukromá restaurace Luminae určená výhradně pro cestující v apartmánech. Menu je rošířené o signature pokrmy vytvořené světoznámým kulinářským ambasadorem Danielem Bouludem. 
 • Soukromá otevřená paluba "Retreat Sundeck" s bazénem na lodích řady Edge a vířivkami na vybraných lodích s osuškami a možností občerstvení.