X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Čína, Tchaj-wan z Hong Kongu na lodi Spectrum of the Seas
Oblasť: Trasa:
od 626 €/os.

Itinerár

DEŇ Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 1. Hong Kong, Čína (nalodenie) --:-- 17:00
2. 2. Kaohsiung, Tchaj-wan 13:00 22:00
3. 3. Taichung, Tchaj-wan 08:00 18:00
4. 4. Keelung (Taipei), Tchaj-wan 08:00 18:00
5. 5. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
6. 6. Hong Kong, Čína (vylodenie) 07:00 --:--
 • 1.' '.deň
  program deň za dňom
  1. deň
  Hong Kong, Čína (nalodenie) / Najvertikálnejšie mesto na svete, kde nájdete tretinu najvyšších budov sveta, je v skutočnosti autonómnou oblasťou, ktorá je oficiálne súčasťou Číny. Bývalá britská kolónia je miestom, kde sa Západ stretáva s Východom, a kde okrem supermodernej architektúry budete svedkami kultúrnych tradícií, ktoré by ste si sotva spojili s rušným finančným centrom. Navštívte Sky100, panorámu na stom poschodí medzinárodného obchodného centra, najvyššiu budovu v Hong Kongu. Vyvezte sa na Victoria Peak a vychutnajte si krásny výhľad. A napokon, dobite si energiu v kláštore Chin Lin s nádhernou kamennou záhradou.
 • 2.' '.deň
  program deň za dňom
  2. deň
  Kaohsiung, Tchaj-wan / Na juhozápade Taiwanu nájdete druhé najľudnatejšie mesto a najdôležitejší prístav krajiny. Od začiatku 17. storočia, kedy sa ho zmocnili Holanďania, zmenil ostrov "majiteľa" ešte niekoľkokrát a súčasťou Číny sa stal znovu až po druhej svetovej vojne. Dnes je Kaohsiung najrýchlejšie sa rozvíjajúcou oblasťouTaiwanu. Nechajte sa vyviezť na 378 metrov vysokú Tuntex 85 Sky Tower a pozrite sa na mesto z vtáčej perspektívy. Vystúpte na Dračiu pagodu a zíďte dolu Tigrou pagodou a zaistite si životný úspech a šťastie. Prejdite sa okolo Rieky lásky a kúpte suveníry v obrovskej nákupnej galérii Dream Mall.
 • 4.' '.deň
  program deň za dňom
  4. deň
  Keelung (Taipei), Tchaj-wan / Druhý najväčší prístav Taiwanu má za sebou veľmi zaujímavú históriu: kolonizovaný bol Španielmi aj Holanďanmi, patril Číňanom aj Japoncom a počas druhej svetovej vojny bol takmer kompletne zničený. Dnes je hlavne bránou do neďalekého Tchaj-peja, 2,7milionovej taiwanskej metropoly. Prezrite si námorné múzeum a nenechajte si ujsť nočný trh Miaokou v Keelung. Užite si nádherné výhľady z 509 metrov vysokého mrakodrapu Taipei 101, obdivujte Longshan, jeden z najstarších taiwanských chrámov, a pretiahnite si nohy v Národnom parku Yangmingshan s prekrásnymi záhradami a horúcimi prameňmi.
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
  Hong Kong, Čína (vylodenie) / Najvertikálnejšie mesto na svete, kde nájdete tretinu najvyšších budov sveta, je v skutočnosti autonómnou oblasťou, ktorá je oficiálne súčasťou Číny. Bývalá britská kolónia je miestom, kde sa Západ stretáva s Východom, a kde okrem supermodernej architektúry budete svedkami kultúrnych tradícií, ktoré by ste si sotva spojili s rušným finančným centrom. Navštívte Sky100, panorámu na stom poschodí medzinárodného obchodného centra, najvyššiu budovu v Hong Kongu. Vyvezte sa na Victoria Peak a vychutnajte si krásny výhľad. A napokon, dobite si energiu v kláštore Chin Lin s nádhernou kamennou záhradou.