X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Austrália, Singapur ze Sydney na lodi Voyager of the Seas
Oblasť: Trasa:
od 1 349 €/os.

Itinerár

DEŇ Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 1. Sydney, Austrália (nalodenie) --:-- 16:30
2. 2. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
3. 3. Brisbane, Austrália 08:00 17:00
4. 4. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
5. 5. Airlie Beach, Austrália 1 07:00 17:00
6. 6. Yorkeys Knob (Cairns, Queensland), Austrália 1 09:00 21:00
7. 7. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
8. 8. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
9. 9. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
10. 10. Darwin, Austrália 08:00 18:00
11. 11. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
12. 12. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
13. 13. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
14. 14. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
15. 15. Singapur, Singapur (vylodenie) 07:00 --:--
1) Tender
 • 1.' '.deň
  program deň za dňom
  1. deň
  Sydney, Austrália (nalodenie) / V roku 1788 bolo ako prvá európska kolónia v Austrálii založené hlavné mesto provincie Nový Južný Wales. Dnes je najväčší prirodzený prístav sveta najľudnatejším mestom krajiny a ročne ho navštívia milióny turistov. Prezrite si známu Operu a navštívte historickú časť mesta, The Rocks. Kochajte sa nádhernými výhľadmi z 309 metrov vysokej veže Sydney Tower aj slávnymi dielami v Múzeu súčasného umenia. Prejdite sa Kráľovskou botanickou záhradou a poriadne do tela si dajte v Národnom parku Blue Mountains. Všetko zakončite niečím dobrým na jedenie: chybu nikdy neurobíte s rybou alebo morskými plodmi.
 • 3.' '.deň
  program deň za dňom
  3. deň
  Brisbane, Austrália / Už pred viac ako 30 tisíc rokmi bolo založené jedno z najstarších miest Austrálie a neskôr väzenská kolónia, Brisbane. Dnes je hlavné a najväčšie mesto provincie Queensland tretím najnavštevovanejším mestom krajiny a bránou na prekrásne pláže, ktoré odtiaľto ležia, len čo by kameňom dohodil. Prezrite si Starý veterný mlyn, najstaršiu budovu v meste, postavenú väzňami už v roku 1824. Navštívte prekrásne botanické záhrady aj najväčšiu galériu moderného umenia v Austrálii. Popestujte si koalu v najstaršej koalej rezervácii na svete a nenechajte si ujsť ani austrálsku ZOO. Nakoniec si užite nádherné pláže Zlatého a Slnečného pobrežia aj prekrásnu prírodu Brisbaneského lesného parku.
 • 5.' '.deň
  program deň za dňom
  5. deň
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
  Yorkeys Knob (Cairns, Queensland), Austrália / V druhé polovině 19. století bylo coby servisní základna pro zlaté doly na Hodgkinsonově řece založeno dnes jedno z největších měst Queenslandu i celé Austrálie, 150tisícové Cairns. Brána k Velkému bariérovému útesu i tropické džungli ve vnitrozemí nabízí překrásné pláže, nádhernou přírodu i zajímavá muzea. V Cairnském akváriu nahlédněte pod hladinu Korálového moře a v zoo si prohlédněte koaly, klokany i krokodýly. Nahlédněte do kultury a tradic původního aboridžinského lidu a užijte si scénickou jízdu vlakem či lanovkou do horské vesnice Kuranda. Vyrazte na člunu k jednomu ze sedmi přírodních divů světa nebo se jen koupat na některou z mnoha pohádkových písčitých pláží.
 • 10.' '.deň
  program deň za dňom
  10. deň
  Darwin, Austrália / Na ďalekom severe Austrálie sa na brehu Timorského mora rozkladá hlavné mesto Severného teritória a najmenšie z hlavných miest Austrálie. Starú architektúru by ste v Darwine hľadali márne, vydajte sa sem hlavne za zaujímavou prírodou a kultúrnym dedičstvom pôvodných obyvateľov. Navštívte Múzeum a umeleckú galériu Severného teritória a zoznámte sa s históriou oblasti i umením Tichomoria. Nenechajte si ujsť prechádzku po obľúbenej pláži Causarina, za kúpaním ale vyrazte k jazeru Alexander. Obdivujte aborigénske skalné maľby v Národnom parku Kakadu aj prírodnú krásu kaňonov, vyhĺbených riekou Katherine.
 • 15.' '.deň
  program deň za dňom
  15. deň
  Singapur, Singapur (vylodenie) / Samostatný mestský štát bol vo svojej modernej podobe založený v roku 1819 a už o päť rokov neskôr plne patril Británii. Tak tomu, s výnimkou krátkeho obdobia počas druhej svetovej vojny bolo až do roku 1963, kedy získal nezávislosť. Dnes jeden z najhustejšie osídlených štátov sveta navštívi 15 miliónov turistov ročne. Prejdite sa prekrásnymi záhradami na pobreží, zvezte sa na obrovskom ruskom kolese a kochajte sa nádhernými výhľadmi. Navštívte čínsku štvrť, Malú Indiu aj arabskú časť Singapuru a zažite jeho multikultúrnu atmosféru. Nakúpte na Bugis Street s viac ako 800 obchodmi a nenechajte si ujsť ani ostrov Sentosa.