X Aktuálne informácie o prevádzke lodných spoločností »

Austrália, Nová Kaledonie, Společenství sui-generis Francie, Vanuatská republika z Melbournu na lodi Celebrity Eclipse
Oblasť: Trasa:
od 1 890 €/os.

Itinerár

DEŇ Prístav / Program DOPLÁVANIE VYPLÁVANIE
1. 1. Melbourne, Austrália (nalodenie) --:-- 17:00
2. 2. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
3. 3. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
4. 4. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
5. 5. Noumea, Společenství sui-generis Francie 08:00 22:00
6. 6. Isle of Pines, New Caledonia, Společenství sui-generis Francie 1 08:00 17:00
7. 7. Mare (Nová Kaledónia), Společenství sui-generis Francie 1 08:00 17:00
8. 8. Port Vila, Vanuatská republika 08:00 17:00
9. 9. Luganville, Vanuatská republika 1 07:00 15:00
10. 10. Mystery Island, Vanuatu, Vanuatská republika 1 08:00 17:00
11. 11. Lifou, Společenství sui-generis Francie 1 07:00 16:00
12. 12. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
13. 13. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
14. 14. Relaxačný deň na mori --:-- --:--
15. 15. Melbourne, Austrália (vylodenie) 06:30 --:--
1) Tender
 • 1.' '.deň
  program deň za dňom
  1. deň
  Melbourne, Austrália (nalodenie) / Už pred 30-40 tisíc rokmi bolo osídlené a v roku 1835 oficiálne založené hlavné mesto provincie Victoria, dnes druhé najväčšie mesto a najrušnejší prístav Austrálie. Melbourne ponúka zaujímavú zmes historickej a modernej architektúry, bezpočet parkov i krásne pláže. Prejdite sa po nábrežnej promenáde a potom sa nechajte vyviezť na vyhliadkovú plošinu veže Eureka, najvyššiu v meste. Navštívte Národnú galériu Victorie, založenú už v roku 1861, a v Melbournskom akváriu sa potápajte so žralokmi. Nechajte sa očariť pouličným umením, ktorým je mesto preslávené, a všetko uzavrite prechádzkou po rieke Yarra.
 • 5.' '.deň
  program deň za dňom
  5. deň
  Noumea, Společenství sui-generis Francie / Kaledónia. Hlavné mesto a najdôležitejší prístav súostrovia ponúka jedinečnú zmes francúzskej a melanézske kultúry, prekrásne pláže a najviac slnečných dní zo všetkých tichomorských ostrovov. Nahliadnite do zaujímavých dejín i kultúrnych tradícií pôvodného melanézského ľudu v miestnych múzeách a prejdite sa po širokej promenáde okolo pobrežia. Obdivujte výhľady z jedného z najvyšších majákov na svete, majestátn stromy kauri v parku Modrá rieka i bohatstvo života druhého najväčšieho koralového útesu planéty.
 • 6.' '.deň
  program deň za dňom
  6. deň
  Isle of Pines, New Caledonia, Společenství sui-generis Francie / Biele piesočnaté pláže a tyrkysovo modré more spolu s bohatstvom života pod jeho hladinou dali ostrovu v juhovýchodnej časti Novej Kaledónie prezývku klenot Tichomoria. Nie nadarmo: Isle of Pines patrí bezpochyby k jedným z najkrajších ostrovov južného Pacifiku. Užite si odpočinok na prekrásnej pláži v zátoke Kuto aj skvelé šnorchlovanie v susednej zátoke Kanumera s posvätnou skalou. Obdivujte tajomné vápencové jaskyne aj výhľady z najvyššieho vrcholku ostrova, Pic Nga, ktoré vám vezmú dych. Vyberte sa k ruinám bývalej trestaneckej kolónie aj za žralokmi, rajami a morskými korytnačkami na rozprávkový ostrovček Moro.
 • 7.' '.deň
  program deň za dňom
  7. deň
  Mare (Nová Kaledónia), Společenství sui-generis Francie / Nádherné scenérie koralového atolu, vyzdvihnutého 130 metrov nad hladinu Tichého oceánu, to je Maré. Ostrov v súostroví Novej Kaledónie ponúka prekrásnu tropickú prírodu, nedotknuté pláže aj zaujímavé melanézske tradície. Nechajte sa okúzliť jedinečnými prírodnými útvarmi Maré - vzdušnými koreňmi banyan šplhajúcimi sa po stenách 40metrovej priepasti, dramatickými útesmi, vďačiacimi za svoj názov starej legende, aj krištáľovo čistým prírodným "akváriom" plným tropických rýb a morských korytnačiek, relaxujte na úchvatných plážach, nie nadarmo považovaných za jedny z najkrajších na svete, a so šnorchlom objavujte fascinujúci život pod morskou hladinou.
 • 8.' '.deň
  program deň za dňom
  8. deň
  Port Vila, Vanuatská republika / Objavené na začiatku 17. storočia Portugalcami, v 19. storočí kontrolované Britmi a Francúzmi, počas druhej svetovej vojny základňa amerického a austrálskeho letectva, to je Port Vila. Hlavné a najväčšie mesto vanuatských ostrovov ponúka pestrú zmes kultúr, nádhernú prírodu i skvelé podmienky na potápanie. V Národnom múzeu Vanuatu si prezrite najväčšiu zbierku tichomorských artefaktov na svete a v dedine Ekasup nahliadnite do tradícií pôvodného melanézskeho ľudu. Užite si osviežujúci kúpeľ v kaskádach vodopádov Mele aj adrenalínovú prechádzku po visutých mostoch Raja na rieke. Preskúmajte pestrý život koralového útesu a nenechajte si ujsť ani autentickú atmosféru miestneho trhoviska.
 • 10.' '.deň
 • 11.' '.deň
  program deň za dňom
  11. deň
  Lifou, Společenství sui-generis Francie / Pred dvomi miliónmi rokov bol súčasťou podmorskej sopky, dnes je ostrov v súostroví Nová Kaledónia najväčším atolom na svete a nemá ďaleko k raju na zemi. Lifou ponúka rozprávkové pláže, nádhernú prírodu i zaujímavú kultúru pôvodných obyvateľov. Kochajte sa nádhernými výhľadmi od misionárskeho kostolíka z polovice 19. storočia aj dychvyrážajúcimi západmi slnka na pláži Peng. V zátoke Jinek preskúmajte pestrý život pod morskou hladinou, v dedinke Hnathalo potom peknú jaskyňu s osviežujúcim sladkovodným jazierkom. Nechajte sa uchvátiť dramatickými útesmi severného pobrežia aj dokonalými piesočnatými plážami toho južného.
 • 15.' '.deň
  program deň za dňom
  15. deň
  Melbourne, Austrália (vylodenie) / Už pred 30-40 tisíc rokmi bolo osídlené a v roku 1835 oficiálne založené hlavné mesto provincie Victoria, dnes druhé najväčšie mesto a najrušnejší prístav Austrálie. Melbourne ponúka zaujímavú zmes historickej a modernej architektúry, bezpočet parkov i krásne pláže. Prejdite sa po nábrežnej promenáde a potom sa nechajte vyviezť na vyhliadkovú plošinu veže Eureka, najvyššiu v meste. Navštívte Národnú galériu Victorie, založenú už v roku 1861, a v Melbournskom akváriu sa potápajte so žralokmi. Nechajte sa očariť pouličným umením, ktorým je mesto preslávené, a všetko uzavrite prechádzkou po rieke Yarra.