Výletná plavba zasvätená čokoláde? Sen? Splnené prianie!

Výletná plavba zasvätená čokoláde? Sen? Splnené prianie!

Pre milovníkov kakaových bôbov si ich pripravila talianska lodná spoločnosť Costa Cruises, ktorá sa spojila s festivalom Eurochocolate, aby svojim hosťom priniesla balíček, venovaný jedine a len čokoláde.

Balíček obsahuje bezpočet príležitostí k ochutnávkam čokolády, lekcie výroby sladkého pečiva alebo exkurzie s témou čokolády, jako napríklad tú do Museu de la Xocolata v španielskej Barcelone. Čokoládová plavba vyrazí z Talianska už za pár týždňov, v apríli 2020.

Dovolenka snov pre tých, ktorí si bez poriadnej tabuľky nedokážu predstaviť svoj život, to je osemdňová výletná plavba na lodi Costa Pacifica, ktorá prebehne spoločne s týždennou výstavou čokolády v Taliansku. Jej hostí čaká sladká návšteva Stredomoria so zastávkami v talianskom Janove, španielskej Barcelone, Palma de Mallorce, sicílskej Katánii alebo na Malte. 

Účasť na čokoládových akciách je podmienená zakúpením špeciálneho Eurochocolate balíčka v cene 120 eur. Tí, ktorí sa preň rozhodnú, už pri nalodení obdržia uvítací balíček sladkostí. Priamo na palube potom na nich čakajú lekcie výroby sladkého pečiva, čokoládové koktejly, alebo dokonca čokoládou inšpirované pokrmy v podaní známych šéfkuchárov. Po celú dobu plavby budú potom môcť sledovať, ako pod rukami profesionála priamo z Eurochocolate vzniká originálne umelecké dielo, vytesané z bloku čokolády.

V prístavoch si pre nich Costa Cruises prichystala exkurzie s témou čokolády, ako sú napríklad akcie za účasti tých najvýznamnejších domácich i zahraničných výrobcov čokolády, alebo návštevu svetovo presláveného Museu de la Xocolata v hlavnom meste Španielska.

Výletná plavba zasvätená čokoláde vypláva už 16. apríla 2020 z talianskeho mesta Civitavecchia a ešte na nej zostáva pár miest, tak s rezerváciou dlho neváhajte. Dovolenka to bude presladká.

Napísala: Svatava Čoupková